Автор Тема: Truppenfahrrad Steyr-Daimler-Puch 1943 - Нещо по-различно  (Прочетена 9703 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2015, 15:26:18
Прочетена 9703 пъти

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Не е мотоциклет /няма отдел за велосипеди/но се надявам да Ви е интересно...Да Ви го представя : Truppenfahrrad Steyr-Daimler-Puch 1943.Или за по лесно,велосипед изработен по стандартите Вермахта,и използван по времето на ВСВ.Конкретно моя е австрииски,произведен 1943г.Отне ми около 3 години да събера всичките части и да го реставрирам.Всички детайли от военното оборудване са налични и оригинални! Багажник Pallas/кован и предвиден за товар до 75кг./,Фар Hawe,дори и педалите са с "орле"на тях.Боядисан е в също стандартния за тогава военен цвят RAL 7021."Накичен"е и с оригинални военни аксесоари които войниците са превозвали с тях.Поне на мен не ми е известно за съществуващ друг запазен в нашата страна.
« Последна редакция: Август 24, 2015, 23:17:58 от dido1903 »

Август 22, 2015, 15:43:42
Отговор #1

Неактивен FADAF

  • Публикации: 75
Невроятен е колега, поздравления за положения труд!

Август 24, 2015, 08:16:41
Отговор #2

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Невроятен е колега, поздравления за положения труд!
Благодаря колега! Радвам се че ти харесва! За съжаление обаче,проекта излезе много по скъп от предвиденото и ще се наложи да се разделя с него....

Август 24, 2015, 11:02:51
Отговор #3

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
браво наистина..изглежда много добре..личи си, че си вложил много труд и средства.

Август 24, 2015, 12:46:33
Отговор #4

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Страхотно! Поздравления за находката, труда, резултата!!!
Изглежда невероятно, а и с всички тези детайли - помпа, лопатка, кутии...
На мен лично ще ми е интересно да науча повече - как попадна на това колело, как е било съхранено, имаш ли по-стари снимки, какво му липсваше в началото, има ли още нещо, което може да се добави като аксесоар...
Доколкото съм чел, тези велосипеди са били доста масови, което въобще не значи, че са останали достатъчно или пък, че сега се намират лесно.
Поздравления още веднъж, страхотен екземпляр!!!

Август 24, 2015, 15:39:26
Отговор #5

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Страхотно! Поздравления за находката, труда, резултата!!!
Изглежда невероятно, а и с всички тези детайли - помпа, лопатка, кутии...
На мен лично ще ми е интересно да науча повече - как попадна на това колело, как е било съхранено, имаш ли по-стари снимки, какво му липсваше в началото, има ли още нещо, което може да се добави като аксесоар...
Доколкото съм чел, тези велосипеди са били доста масови, което въобще не значи, че са останали достатъчно или пък, че сега се намират лесно.
Поздравления още веднъж, страхотен екземпляр!!!
За да станат по ясни нещата,ще започна с малко история...Велосипедите като превозно средство за армиите са ползвани почти от създаването си.Конкретно този тип велосипеди- Truppenfarrad са изработвани малко преди и по време на ВСВ.Инженерите на Вермахта са правили различни тестове и изпитания,и са въвели множество стандарти по които са се изработвали в последствие.Имало е изисквания за реално всичко-дължина на рамката,предавателно отношение на венците,размер на каплите,багажник,фар,педали,спирачки и какво ли не още.Изработването на различните детайли е възложено на фирми спечелили конкурс.Всички съществуващи производители на велосипеди по това време,първо в Германия,после Австрия и в последствие и в останалите окопирани държави са произвеждали за армията.Дори и в Латвия примерно...Самия производител всъщност е правел само рамата,предното предаване и вилката,и то по стандарти на армията.Останалото се доставяло  и велосипедите се сглобявали.Сега конкретно за моя.Нещата тръгнаха малко на шега.На един от моторите ми липсваше табелата на производителя.Реших че за точно такава няма да намеря,и почнах да обикалям пунктовете за вторични и да търся велосипед Диамант чиято табела да ползвам.Е,намерих.Ама колелото ми се видя годно за възстановяване,и ми стана жал да го съсипя.Та така едно по едно ми стана като хоби,и напълних мазето с стари велосипеди.....Емблема така и не свалих от някой от тях  :))  По същото време,ровейки в нета за части за моторите ми,в сайта на колега пишещ тук попаднах на обява за продажба на някакъв странен и много грозен багажник за колело.Стана ми любопитно,разрових нета и открих че е от военен велосипед! Купих го,и така се почна ....ровене,купуване на всеки детайл по отделно,сверки по каталози.....абе чудо.По едно време реших,че съм събрал повечето детайли,и мога да го събирам.Да,ама в последния момент ровейки в един каталог установих,че рамките които имам са все следвоенно производство и всичко пропадна!Проекта замря до деня в който стана чудо-в ОЛХ обява,на снимките някакъв ръждив велосипед,събиран от 100 модела и пак негоден за употреба.Ама аз нали съм изчел всичко по въпроса се загледах в предния венец и....след 2 дни имах рамка,предно предаване и вилка от Щайер Пух  с военната маркировка от 1943г!!!!! Пак се почна едно ровене купуване,сглабяне и т.н докато се стигна до тук  :) От военната окомплектовка липсват една метална кутия която се закача на рамата и чантичката за инструментите.Това е историята в общи линии,събрах го от нулата !

Август 24, 2015, 22:50:47
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Тук във форума няколко пъти съм виждал невероятно внимание към детайлите,но това определено е , впечатляващо!!!
Искам да бъда като вас!!! Да изпипвам всичко!

Надявам се,след като си решил да го продаваш поради финансови причини,поне да попадне в ценител като теб.

Август 29, 2015, 16:18:48
Отговор #7

Неактивен deian

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Едно голяма БРАВО! Поздравления за дългогодишния труд-проектът е завършил чудесно, а наличието само на оригинални детайли го прави уникален! Личи си задълбоченото изучаване на детайлите, а това винаги се възнаграждава с успех! Занимавам се от много години с военно-исторически реконструкции и знам колко е трудно да вникнеш във всяка дребна особеност на униформи, снаряжение, въоръжение и техника от всеки един период /понякога дори кратък епизод със съответните особености/. Знаеш, че и аз работя в момента по два трупенфарада /Steyr Waffenrad и Phänomen Werke-на него му търся предна спирачка и ти благодаря за съвета!/ и знам какви трудности ти е коствало. Поздравления още веднъж и се надявам скоро да се срещнем на двуколесните! С уважение! Деян
« Последна редакция: Август 29, 2015, 16:40:41 от deian »

Февруари 03, 2018, 13:34:40
Отговор #8

Неактивен dimko1

  • Публикации: 73



един човек  на пазара продава ретровелосипед  щаер 250лв.но  никой не проявява интерес.
« Последна редакция: Февруари 03, 2018, 13:51:44 от dido1903 »