Автор Тема: Ford Taunus Coupe '71, 2000сс, V6, GXL - на Весо  (Прочетена 95667 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2015, 08:11:37
Отговор #150

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
http://www.klokkerholm.com/xProductCatalogue/Default.aspx

Сайта на клокерхолм

Колеги, струва си да се потърси и нещо по-читаво в интернет. Тези симпатяги откъм име са го докарали (има добре изразена немска "жилка" в това Клокерхолм  :D ), но само като им видях сайта и какво предлагат и за някой други модели коли и  :(... Не, че дизайна на сайта е гаранция за това какво се предлага, но .. Аз лично избягвам да пазарувам от такива "широкоспектърни" сайтове/търговци. При това доставящи само на едро и след Х седмици време. Знам и за доста други такива търговци във връзка с колите, които аз конкретно поддържам. Не са само тези естествено. Знам също, че при определени марки и модели намирането изобщо на (нови) части е проблематично, но си струва човек да се поразтърси малко по-интелигентно и упорито в нета. Ако трябява и с помоща на приятели и т.н. Не винаги всичко излиза на първа страница в чичко Гугъл след като се чукне първата ключова дума, за която се сетим. Казвам го повече от убедено, като ИТ специалист с обща за всички тук болест по "старите железа". На мен ми е коствало доста часове в нета докато открия читиви доставчици/търговци/производители и т.н. (читави в смисъл наличност/асортимент, качество, цена, доставка и т.н.), но си струва. После се спестяват доста нерви и пари. Успех с Форда!
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 08:26:14 от Nik1600GT »

Октомври 28, 2015, 11:48:22
Отговор #151

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Качеството не е никак зле на тази фирма. Факт е , че тя е производител. Доставчиците са просто едни прекупвачи, които освен да ти завишат цената на стоката , друго не правят. Общо взето като всичко в скапаната ни държава, почти всеки се занимава с това. Та на въпроса за тенекиите. Освен тази фирма , която ги произвежда, даже не всичко , има и една британска, която е изпробвана от колегата Корудерлиев и определено качеството на детайлите не е добро, говорим като форма да съвпада с фабричната или поне при налагане да пасва добре. Иначе на цени го докарват ако ме разбираш какво имам в предвид. Тенекии са се щамповали специално за Таунус и в Турция, но за последния модел само и то с четири врати, понеже се е произвеждал там модела от 85г. до 93г., след като го спират в Германия и Англия 83г. А и определено избора не е безграничен на фирми производители, щом хората по Немските, Полските, Английските, Финландските Форд форуми, които следя от 10г. насам , ползват точно Клокерхолм или Блик , които са Клокерхолм с лепенка на Блик в повечето случаи. За други марки и модели не мога да кажа как стоят нещата. Вежди за Голф 1 се предлагаха до последно в ИНТЕР КАР 3000, производство незнайно от къде, не съм гледал. А за доставчици не ми се говори , защото българите не стават и гледат бърза бечалбичка без да се напрягат много и да вдигнат телефона 2-3 пъти. Говоря конкретно за хора търгуващи само с Форд части, получаващи стока всяка седмица от Турция и други държави. При положение че има тенекии в Турция в изобилие за последния модел Таунус и аз си поръчвам и дори искам да капарирам за да са сигурни те за зебе си, това което трябва да направят е да ги купят там и да ги метнат в буса дето всяка седмица идва до тук. Еми за сега и то скоро само едни ми свършиха работа и то с триста зора. Съжалявам за дългия и остър може би пост, но това ми е болна тема с частите. Тук въпроса вече е да се намери нещо въобще, а не да се избира между по-качествено и по-евтино и некачествено. С колеги поддържащи Таунуси сме поръчвали от МОТОМОБИЛ.ДЕ, които по каталог имат почти всичко, но там качеството на частите е много зле , особено на тези дето пише че са реплика, а такива са повечето. Прост пример: поръчвам мигачи от там за синия Таунус на цена 30евро единия без доставката, която се плаща отделно. Идват ми Турски боклуци, които помътняха за година и половина и които ги поръчах после директно от Турция през наша фирма, дойдоха на цена 15лв. Един и същи боклук, но от Германия на четворна цена и то без да ти го пратят. Но като поддържаш кола на 35г. и по-стара е така, примирил съм се. Вече почти не се предлагат залежали оригинални резервни части, тоито наистина са ценни.

Октомври 28, 2015, 12:00:21
Отговор #152

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Истината е съвсем друга, по-добре си купете запазен екземплят зя 5-6-7хил. лева, от колкото напърно изгнил за хиляда лева или по-малко, ако е възможно. Работата е огромна и не всеки би я направил качествено. Времето и търсенето на части , тенекии и тн. е безкрайно и изнервящо. Като финал ще ви стъпи много повече като пари. За хора мазохисти става, за по-разумни като колегата Юри примерно, неговия е по-добрия вариянт, само обслужване и смяна на дребни неща, като при всяка кола.

Октомври 28, 2015, 12:05:24
Отговор #153

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
По разбираеми причини за Фордове от 60/70 части не съм търсил. По отношение на ламарини за Форд може и да имат нещо читово. Но ми се видяха прекелено ШИРОКОСПЕКТЪРНИ! В техния сайт видях например БРАЗИЛСКА БРОНЯ за Костенурка, на която явно НЕ СА ПРОИЗВОДИТЕЛИ (но поне са коректни да кажат, че предлагат бразилска тенекия, тънка като хартия, която ръждясва още след първата зима у нас ) и това ми беше достатъчно! Иначе вярно е, че поддържам коли, за които е малко по-лесно с частите. И така, както уж е по-лесно, за ГОЛФ 1 например с частите дори и на запад ВЕЧЕ не е толкова лесно!!! Нямам предвид само калници и ламарини! Изобщо не, макар че и това в един момент може да се окаже проблем. Имам предвид да поддържаш в оригинал една 1ца GTi/GLi. Лично мен много повече ме претиснява оборудването около двигателя и интериора, отколкото ламарните. Та в момента на запад я няма нова (че и втора употреба не излиза)  дори маската за 1ца с двойните фарове!! И тук претенции не може да има - просто трябва да се молим тайванеца или китаеца да я произведе  ;D. Ако я чакам 3та употреба нали се сещаш ... Но пак казвам, има доста специфика от кола до кола и от модел до модел. И те разбирам напълно. И все пак - за тези коли където може да се очаква да има някакъв избор порозровете нета. Много често читави неща в нета изобщо не се "показват" лесно в Гугъл :))) Имам предвид сайтове на интернет магазини/производители. За мен например в топ 3 на местата откъдето поръчвам или бих поръчал е един такъв във Франция,  който (учудващо или пък не) има отлична английска и испанска версия, и асортимента и цените  на частите са много добри.
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 12:30:33 от Nik1600GT »

Октомври 28, 2015, 17:01:34
Отговор #154

Неактивен Desert_Ant

  • Публикации: 12
 Сайта е корпоративен, работят на едро, вероятно за регистрирани потребители има доста по-широк каталог.

  Хората се занимават само с тенекии, предполагам има част от нещата им които не са тяхно производство. 

  Относно качеството, ясно е че са реплики и че ще има нагаждане. Оригинални тенекета не винаги се намират, та това е алтернатива! А дали една ламарина ще изгние зависи от обработката и никак от дебелината.

Април 01, 2016, 17:34:43
Отговор #155

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
След продължителен застой по работата, от скоро има известен напредък. Работи се по гадната част под предното стъкло, където са застъпени три вида панели - щита е най-долния, другите два оформят кухината за парното и машинката за чистачки. Доста гадно за работа , но се получава доста добре.



















Април 01, 2016, 17:46:44
Отговор #156

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742

Април 01, 2016, 23:37:51
Отговор #157

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Чип Фус и сие ряпа да ядат :D Това си е старт от скрапа! Браво за ентусиазма и успех!

Ноември 20, 2016, 02:30:08
Отговор #158

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Рестарт на работата по купето на ново място. Колата е при Румбата и я чака професионално довършване.










« Последна редакция: Ноември 20, 2016, 02:33:10 от vessomitkov »

Ноември 23, 2016, 16:12:18
Отговор #159

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Весо, с нашите коли вярно обиколихме България без да са стъпили на асфалта  :D
Такива работи...
Виж,моля те линковете ти нещо не работят?