Автор Тема: Ford Taunus Coupe '71, 2000сс, V6, GXL - на Весо  (Прочетена 95677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2011, 21:44:16
Отговор #20

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Пясъкоструя добре си го намерил,но с грундовете общо взето  въобще не им е работа,защото това не е да грундираш огради и метални конструкции със сив грунд от 4лв.Колите се грундират с фосфатни и епоксидни грундове за което съм убеден на 100%,че тези железари  дори и да са чували за тези химии на дали могат да ги внедрат кадърно.Общото между автомобила и такива където извършват пясъкоструй е единство желязото.От там на татък пътищата се разделят.От тук на татък всички операции се извършват от човек който е на ти с Авторепаратурата.Тия неща неща се правят с количесва.Постната работа са пари и материяли на вятъра и пак ще раждяса.Това, че е хванало цвят на какъвто и да е грунд не значи, че не е постно.....
 Искам да ти кажа,че в/у 80% от грундовете кита не лови и се отлепва.
         Успех! :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Март 03, 2011, 01:48:57
Отговор #21

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
колегата наистина е прав Веско ,да не я напращят с оня дето си праскат конструкциите ,че тои направо се бели на луспи......  ти междо другото получи ли ми ЛС-то с цените дето ти пратих

Март 04, 2011, 09:48:22
Отговор #22

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
  Ето какво се случва под грунд пунтамара.Тази кола я правиха някакви си тенекеджии и намазаха с обикновен грунд който да го сваля ,когато и дойде време да подходя професионално.Колата е седяла 2-3 месеца под външен навес.След,като почнах да свалям грунда с телено борче, който блестеше от вън,но уви под него нещата не звучаха така.
     

<доверен сервиз на ДЗИ>

Март 04, 2011, 22:58:17
Отговор #23

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Това за грунда си го помислих веднага, просто инфо за цената ви давам. По.важното е почистването да е като хората и да не покривят ламарините  :D.Иначе излезе ли от песакоструя трябва веднага да влиза в бокса за грундиране - основата и запечатването на ламарината е много важно, също материалите, с които се работи   :-\, нещо което се подминава при повечето "майстори".
Колегата Пальо е доста в час тея работи и бих му се доверил за колата. Проблема ми е с тавана и левия заден панел :( . Искам да съм сигурен че ще стане добре. Просто досегашните ми сблъсъци с майстори са били винаги катастрофални  :(. Случвало се е да си дооправям разни неща по колите след ремонт.
Поради тази причина правихме с едно приятелче и основния ремонт на мотора на жълтия ми Таунус пред блока  ^-^. Стана бързо, качествено и без проблеми. Въпреки това тая работа си е майсторлък и просто със знания не става, трябва опит.
Проектите на Пальо са супер, Хареса ми Мантата как са я събрали от две. Ще мина към сервиза ти пак да се видим и да поговорим  :D.
И така сега остава най.важното - парите, просто трябва да ги подсигурим, за да може колата да се почне и да се направи без застой на работата, така е добре и за мен и за човека, който я прави.
Благодарско за съветите , много е важно да си помагаме по-всякакъв начин  :)
« Последна редакция: Март 05, 2011, 14:01:37 от dido1903 »

Март 04, 2011, 23:08:07
Отговор #24

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Благо, благодаря за отговора относно частите  :D. Просто изчаквам да изровим евентуално още нещо от тавана на прединия собственик и тогава да ти дам точен списък с липсващото. Много е важно да набавя тези неща.
Благо в какво състояние е GXL решетката, тази с четирите фара? На снимките не се виждаше добре. Също хромираните ламаринки са колонките две ли са ? Имаш ли кръглите фарове за GXL решетката? Май ще се наложи да ги приспособявам от друг автомобил  :-\

Март 15, 2011, 22:11:39
Отговор #25

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
След известно търсене на песакостуй за цялото купе, успях да намеря  >:D. 300лв. за почистване на купето отвътре и отвън и 50лв. за грундиране.
Колега каде е това?Аз знам за Дупница,че има пясъкостуйка,но незнам колко пари искат.

Март 15, 2011, 22:57:48
Отговор #26

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Това е сайта на фирмата. Ходих лично до разговарям с шефа  ;). Каза , че често почистват коли. Има карта къде се намира, телефони и тн.  :))
http://www.nik-beta.com/contact.html

Март 22, 2011, 03:24:33
Отговор #27

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
Благо в какво състояние е GXL решетката, тази с четирите фара? На снимките не се виждаше добре. Също хромираните ламаринки са колонките две ли са ? Имаш ли кръглите фарове за GXL решетката? Май ще се наложи да ги приспособявам от друг автомобил  :-\
[/quote]

Веско решетката с 4 фара не е в перфектно састояние има забелешки и сам ги снимал , разгледаи снимките внимателно,
 ламаринките за колонката са 2 и са перфектни ,а фарове нямам . как варви проекта някакви нови покупки  ??? :D

Март 22, 2011, 10:13:56
Отговор #28

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Засега не :(. Това което имам да купувам го знаеш. Още чакам с дядото да преровим тавана му за останали части от колата. Трябва да има чисто нова GXL решетка и кръглите фарки отпред и евентуално нещо друго, но не се знае нищо. Колата е разглобена преди 35г. и от тогава кое стои и кое е на кофата за боклук не се знае. Въпреки че ми изрови от някъде нови стопчета или по-точно горната им част. При напредване с проекта ще пиша  :)

Март 26, 2011, 10:33:16
Отговор #29

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
И аз си мислех за песъкоструйка, но накрая си спестих някой лев и може би ще съжалявам.  :) Евала, че си се заел сериозно. Ще стане както трябва колата  :)