Автор Тема: Ford Taunus Coupe '71, 2000сс, V6, GXL - на Весо  (Прочетена 95663 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2021, 21:33:24
Отговор #260

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ех ,че красиво новата изолация по готино боядисаното купе . Много добре ти се получава , лепиш я красиво и внимателно. Налепих същата изолация на Silent Coat , като в последствие установих ,че е много добра във виброизолирането ! Вратите не дрънчат от говорителите , но като шумоизолация е добре да се комбинира с друг тип изолация - микропореста гума .

https://eu.celsusice.co.uk/cars/noise-heat-control/purpose

Юни 03, 2021, 00:13:29
Отговор #261

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Сайлънт коута е отдолу, него го дават уж точно за вибрациите. Оригинално си имаше такива битумни листове салепени по дъното. Втората изолация е вече 8мм. и е точно такава микропореста гума с фолио отгоре. Като чукнеш звука е тотално различен :)) Трябва да дозалепя зад таблото, тавана и вратите, другаде няма да слагам. Има и преграда между багажника и облегалката на седалката, може по нея и на тенекията зад задната седалка след като монтирам колоните  :D

Юни 16, 2021, 00:51:25
Отговор #262

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Още малко изолация по тавана :D
Остава много малко зад таблото да сложа и приключвам с това нещо.

Юни 16, 2021, 10:28:20
Отговор #263

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Весо, той стана готов за космоса с тази изолация. Направо го изстрелвай след Теслата на Мъск... ;D

Юни 16, 2021, 12:16:55
Отговор #264

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Весо, тия изолации не задържат ли много влагата? Трябва да си сигурен, че уплътненията и снадките по купето не текат. Между другото и аз сложих доста изолация по преградите между купето и мотора, щото при мен е доста шумничък меко казано. Обаче се оказа, че оригиналните уплътнения текат, та сега явно ще трябва да играе силикона... търся съвети и помощ от по-опитни колеги как да се справя качествено с тази задача :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 16, 2021, 16:16:22
Отговор #265

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Това, което лепи Весо, не е хигроскопично. Екстра му се получава!

Мите, не знам какви си ги творил, но лечението е в две посоки.
Поръчка от Чехия на уплътнения - би трябвало все някоя фирма да прави за 110R. Нали е най-по-баш мокър сън на чхословашкия колекционер. Няколкостотин евра и готова. Молим се на всички светии да пасне и да не тече.
Втори вариант е да си вземеш лепило за автостъкла. Запълваш фугата стъкло - уплътнение и фугата уплътнение - кола. За целта завираш човката на пистолета и пълниш, докато я плъзгаш настрани. Иска се сила, сръчност и много да ти е прекипяло. Свинска работа.
Излязлото и намацано черно лепило се чисти веднага с коресилин, че като изсъхне няма махане. Аз го изиграх на Волгата и за момента е подозрително херметична.  Ръчен пистолет, парцали, коресилин, мамата и готово за два часа пред гаража. Това защото новото уплътнение за 200 кинта от Украйна не беше с правилна форма и не искаше да влезе. Сложихме старите от 1964 и карат без забележка след моята недотам красива, но ефектна намеса. Три години никъв теч. Ура, другари!
Вариант три - не бараш нищо, бършеш след дъжд и толкова. Оставяш оправянето на мизерията на бъдещите поколения, караш си колата активно и евентуално я продаваш. Евентуалните чехи така и така ще я пръснат на атоми за нова боя, ако искат да им е не автентична, а перфектна като нова кола.

Не мацай с домакински силикон за баня, пожълтява и ще те е много яд.

Заложи на трети вариант и събирай центове за вариант 1. За 2-3000км в годината нищо няма да стане.

Юни 16, 2021, 19:42:50
Отговор #266

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Така е, преди да лепя нещо по колата проверих какво да слагам като изолация. Тази втората е от затворена пенеста гума, не пие вода. Също не го лепя плътно навсякъде, почти идентично е с оригиналната където е била, просто не е сбито кече, а друг вид материал. За снадки, незнам какво визираш под течове по снадки, а за уплътненията до сега Таунусите не са ми текли от уплътнения, въпреки ежедневното каране и домуването на улицата. Тук съответно уплътненията ще са нови. Черния силикон за стъкла е страхотен, лепих тапите по пода с него, хахаха, ама е малко скъпичък. Откъм шум, остава да залепя от тази изолация по щита зад таблото, за да обезшумим идващото от коша. Тия дни ще го лепна като имам време и почвам да връщам инсталацията обратно в купето  :D

Юни 16, 2021, 19:51:00
Отговор #267

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Така е, преди да лепя нещо по колата проверих какво да слагам като изолация. Тази втората е от затворена пенеста гума, не пие вода. Също не го лепя плътно навсякъде, почти идентично е с оригиналната където е била, просто не е сбито кече, а друг вид материал. За снадки, незнам какво визираш под течове по снадки, а за уплътненията до сега Таунусите не са ми текли от уплътнения, въпреки ежедневното каране и домуването на улицата. Тук съответно уплътненията ще са нови. Черния силикон за стъкла е страхотен, лепих тапите по пода с него, хахаха, ама е малко скъпичък. Откъм шум, остава да залепя от тази изолация по щита зад таблото, за да обезшумим идващото от коша. Тия дни ще го лепна като имам време и почвам да връщам инсталацията обратно в купето  :D
Действаш много точно и в правилна насока ... само това наименование "силикон" да го забравиш  ;)
Монтажните фугиращи лепила са качествени и затова са скъпи!
С нетърпение чакам да видя този червен рубин на някое изложение.
Успех!
retrobs.com

Юни 17, 2021, 00:48:24
Отговор #268

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Благодаря Румба. За тия като мен, всичко що е У флакон за пистолет е силикон, хахаха. Наистина лепи страхотно и остава пластично. Само трябва да се навра под купето и да обмажа тапите с него и отдолу, но това скоро и без това ще лягам за да монтирам кардана.

Ноември 19, 2021, 01:54:34
Отговор #269

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Довърших изолацията по щита зад въздуховадите на парното и съм почти готов с таблото, което трябва да мине една боя. Окомплектовано е откъм лайсни, бутони и лампички, всичко е на място и ще го сваля заради боята. Ревизирах напълно и уредите във централната конзола и тези в самото табло. Приемам предложения за възстановяване на хром ефект върху дребни, пластмасови детайли. Там където е имало оригинално направени хром кантове върху пластмасата. Фабрично изглежда като боя.