Автор Тема: 1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0  (Прочетена 7472 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 20, 2010, 20:27:24
Прочетена 7472 пъти

Неактивен MainaCore

  • Публикации: 30
Отдавна не съм писал тук, но имам какво да разкажа. Преди 3 месеца влизам в алфа форума и гледам един колега пуснал тема Страхотна Жулиета, прочетох описанието - много запазена, един цилиндър не работи и от единия заден спирачен апарат тече, разгледах снимките, цената и си викам тая кола изглежда офертна. Обадих се на няколко приятели да ги офертирам да се забъркат в сектата, но нямаше навити и така докато си пушех на терасата на офиса пак ме хвана мощно алфа вируса и реших да звънна на човека, който е продава и да е видя :)  Отивам да я гледам и се оказа, че човека го познавам, разказа ми историята на колата: 1994 е вкарана от Италия от тогава до 2008г. е стояла в гараж и карана само лятото по 1000-2000км на година, има сервизна и всякакви други книжки и 2 комплекта ключове, колата запали от раз, веднага алфа вируса ме разболя още повече и на другата сутрин /имаше Италиан тракдей 2/ е прехвърлих и отидох на Калояново. Същата вечер си е прибрах малко на филм /за което благодаря много на Спейдър и Блусторм за помощта/, защото колата се води бракувана и няма номера, освен това човкът ми каза, че била "по-особена" със спирачките трябвао повече да натискам педала, да ама ако няма насрещен вятър, тая кола не спира :) На следващия ден с един приятел голям фен лададжия мерихме компресия - 12 навсякъде, поразчовъркахме малко карбовете, спирачките и резултат беше че работата на мотора се подобри, но все още нямаше никакво спиране. След това извиках Добри /ВГЗ/ той я видя, отвори капака на клапаните и забеляза, че колата не е зацепена както трябва. После свалих спирачките и карбураторите и ги закарах в на Добри, той ги ревизира и след 2 седмици, презацепихме валовете и сложихме апаратите. Мотора се подобри още повече, но спиране нямаше. След това си играх да обезвъздушавам една седмица и полудях, смених помпата с някаква от Жулиета турбодизел, която намерих в избата и малко се подобри положението ама много малко. Дадох старата помпа за рециклаж и закарах колата в едно село до Пловдив - Царацово, където имам едни приятели - Гено и Митака, които са много готини майстори. Междувременно в цялата суматоха сменях и изпускателни колектори защото бяха счупени, машинки за ел. стъкла и какво ли не. Пазарих си от един пич 2-бутално алуминиево Брембо от Алфа 75 ТС за отпред и го чаках 2-3 седмици, купих си и джанти - Спийдлайн 16-ки от Алфа 155 Силвърстоун, взех дискове от Алфа 75 ТС и ги преправих от 5х98 на 4х98, също изнамерих и някакви читави задни спирачни апарати. Както и да е започна се "тунинга" :) Сожихме дисковете отпред и Брембото при което апаратите опрахя с около 1.5 см в оригиналната джанта 14-ка, наложи се да купя гуми за Спийдланките и да ги сложя тях, обаче те опираха с около 4-5 мм в спирачките а централния отвор беше с около 1-2 мм по тесен и изчислихме, че ако направим 5 мм дистанционни фланци ще заспи. Наистина оложението заспа с изключение на това, че пилките идват малко късички и гайката се навива само до половината, но и там ще има тунинг по джантите. И вече трябваше да се обезвъздушава системата за да видим какво става - с нови, предни дискове и апарати, нови задни апарати и рециклирана спирачна помпа. Съответно помпата не работеше като хората и освен това се резтече и едно недоразумение наречено регулатор на спирачното усилие. Писна ми вече да се занимавам с рециклирани части и си купих чисто нова спирачна помпа и спортен регулатор на спирачното усилие. При което се оказа че задните апарати не искаха да се отварят и че има запушен маркуч. Вчера купих нов маркуч, нещата се оправиха, но  пак при подаване на повече усилие към задните колела педала стои мек. Днес си прибрах колата и говорих за кой и не по телефона /много багодаря на Медбой и Турбоделта/ и се оказва, че с тоя регулатор има голяма драма, но още не съм решил какво да правя. Одеве ограничих почти на макс потока към задните апарати и педала стана твърд и започна да спира осезаемо по-добре, обаче сам не мога да преценя дали спират добре и задните колела, така че утре тестовете продължават. Между другото днес като си правих тестове спрях да говоря по телефона, изгасих двигателя и след това нямаше палене :) Колата умря, стартерът не върти. Слава богу баща ми дойде с една енергийна станция и запали, но това е живота имаш ли алфа винаги си във филма :)

ПС: Скоро ще пусна снимки!
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
1983 Alfa Romeo 6 2.5 TD
2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX

Август 20, 2010, 20:57:47
Отговор #1

Неактивен MainaCore

  • Публикации: 30
Забравих да кажа, че колата върви адски много с 14-ките не можеше да влезе в пътя :)






















« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
1983 Alfa Romeo 6 2.5 TD
2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX

Август 20, 2010, 23:35:50
Отговор #2

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте ,човече автомобилът е просто невероятен ,много запазен екземпляр
много  се радвам за новата ти придобивка и ти пожелавам да ти доставя удоволствие и много
приятни мигове с него .
Естественно ще имаш и доста работа по него но покрай теб има доста кадърни момчета които
ще ти помогнат да се справиш със възникналите проблеми
пусни още снимки че ми е интересно ,ламарината е доста запазена
 prize  prize  prize  flag  flag  flag
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle

Август 23, 2010, 11:19:36
Отговор #3

Неактивен MainaCore

  • Публикации: 30
Mерси за хубавите думи. Вчера правихме тестове пак и спирането плавно се подобрява, но име още какво да се желае. Днес ми предстой да се преборя с оборотомера, защото не работи. Имам едно резервно табло и първо ще закача него, за да видя дали проблемът не е в резервното табло. Ако не е в него обаче ще ми трябва помощ, защото нищо не разбирам от жици :)  Иначе ламарината е наистина много запазена и след като си оправя регистрациите в КАТ и механиката та колата да може да се движи безпроблемно по улиците се захващам с ламарината. Краси, исках да те попитам какво да правя с лайсните около прозорците защото са ми много изгнили?
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
1983 Alfa Romeo 6 2.5 TD
2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX

Август 23, 2010, 22:13:28
Отговор #4

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Да наистина гледам от снимкте че лайсните са доста зле това е проблем при всички Джулиети
и на мойте 3 бр едва мога да събера един читав комплект имам и доста врати но на по голяма част от
тях които са взимани от Италия също са заминали
сваляш ги чистиш на песакоструйка и ще видиш какво ще остане от тях .
За първият модел Джулиета 116-44 до 80 г с ръбовета на вратите лайсните са различни
изглеждат по малки и са от по качествен материал
 no  no  flag  flag  flag
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle

Август 25, 2010, 09:19:46
Отговор #5

Неактивен MainaCore

  • Публикации: 30
Оказа се, че и на резервното табло не ми работи оборотомера и сега го разглобих и ще го давам на един приятел да види какво може да се направи. Между другото на чек контрол-а постоянно ми светят лампите за вратите и една лампа която представлява нещо като игла забита във вода, което според мен трябва да е или ниво на вода или ниво на масло. Тия дни ще купя нови датчици за вратите и ще реша проблема, но тази лампа с иглата някой може ли да ми обясни за какво и къде да търся проблема там, защото искам да видя най-после тоя чек контрол да светне зелено :)
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
1983 Alfa Romeo 6 2.5 TD
2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX

Август 29, 2010, 23:49:32
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Днес имах щастието да се повозя и да покарам Жулиетата.
Колата поема много здраво още от ниски обороти, поизправиха ми се косите въпреки, че 16ките са я поокротили малко..
Абе мания е тая кола и събира погледите.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 30, 2010, 20:10:06
Отговор #7

Неактивен MainaCore

  • Публикации: 30
Тези дни бяха доста ползотворни. Искам да благодаря на Венци, Боби 33 и Дексър, че ми обясниха се реглажа на задните апарати и вече имам задни спирачки :) Отидох при едни приятели, които се занимават с алфи от много години и ги оправихме. Обаче като вдигнахме колата на подемника се видя, че липсват парчета от средното каре  и другите карета са много зле, както и тампоните за скоростната кутия. Отидох и си взех нови - Пирели и Мало акрон на много добри цени, взех си и нови спирачни маркучи за отпред. Преди две седмици гледах каретата и всичко бепе ОК, но многото брутани стартове и тестове са си казали думата. Пускам малко снимки, както и на въросната игла, която се оказа електронна щека за нивото на маслото. Тази седмица ще сменям каретата и тампоните и живот и здраве на 15-ти септември отивам на Технотест.



















« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
1983 Alfa Romeo 6 2.5 TD
2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX

Януари 27, 2011, 23:29:01
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Снимка на най-бруталната Алфа с най-бруталните Джанти.
Просто създадени за нея!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 28, 2011, 00:11:44
Отговор #9

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Наистина са като създадени за нея  :D :D
Centrum Transaxle