Автор Тема: BMW E12 520 1980 - RESTORATION PROJECT  (Прочетена 25312 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2016, 09:58:55
Отговор #20

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Да явно петицата не е същата в такъв случай, въпреки многото прилики. Лошото е че на снимката която имам не се вижда номера на 5-цата, за която говоря.
Успех с намирането на врати. Според мен не е невъзможно в България.

Март 31, 2016, 21:43:02
Отговор #21

Неактивен Stancho Atanasov

  • Публикации: 19
Малко да пораздвижа темата...

Преди няколко месеца оставих джантите за боя и след това ги окомплектовах с нови гуми от реномираната марка "TIGAR" :) Не са кой знае какво, но са нови. Джантите не станаха добре, особено ме издразни своеволието на бояджията да сложи тези златисти орнаменти. Но времето ме притискаше и нямаше как да се пръскат на ново, така че това остава задача за по-нататък.

Изкарах звяра от леговището. И понеже имаше нужда от ревизия на предна дясна главина, тъй като лагера беше разбит а диска доволно крив свалихме и двата и направихме промивка и гресиране на лагерите. Намериха се два сравнително читави диска и монтирахме тях. Спирачните апаратисменихме с оригиналните, които бяха ревизирани междувременно.













Следващите кадри не се препоръчват за хора със слаби сърца:



















Забелязва се леко износване на шенкела. Но не мисля да го сменям на този етап.




Огледахме подробно окачването и трансмисията. В общи линии всичко трябва да се подмени. Амортисьори, задни пружини, всички видове тампони. Шлица на кардана е износен. Скоростната кутия има разбити лагери на първичния вал и вие леко. Та постепенно трябва да набавя всички нужни части.








Междувременно намерих няколко врати, от които 2 са сравнително читави. Също така купих комплект фарове с на пръв поглед добри рефлектори и смятам да ги почистя, пребоядисам и наглася, за да са готови.

В момента на дневен ред е намирането на сериозен човек, който ще се заеме с кърпене и боя. Все още се колебая за цвета, но сякаш се насочвам към светло-зелен или червеникав металик:


http://e12.de/palette/de/vin/series2/02a22057/02a2x004.jpg

http://e12.de/palette/de/vin/series2/02a22026/02a2x010.jpg



Април 02, 2016, 21:57:21
Отговор #22

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Според мен я остави в оригиналният и цвят и й върни ббс престилката и спойлера.

Април 02, 2016, 22:40:09
Отговор #23

Неактивен macho007

  • Публикации: 140
+1 за престилката и спойлера. За цвета по-скоро я възприемам светло-зелена. Адмирации за избора на автомобил. 8))

Април 21, 2016, 11:54:03
Отговор #24

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Станчо,сега разгледах отново цветовете, които обмисляш.
Това по повод снощния ни разговор.
Действително сега виждам, че червеният избор е с по-млечен, по-мек оттенък.
Това горе-долу като нюанс е като зелената акула на Жоро.

Април 21, 2016, 15:03:50
Отговор #25

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Според мен я остави в оригиналният и цвят и й върни ббс престилката и спойлера.

+1, особено за цвета и престилката.

... Все още се колебая за цвета, но сякаш се насочвам към светло-зелен или червеникав металик:
http://e12.de/palette/de/vin/series2/02a22057/02a2x004.jpg
http://e12.de/palette/de/vin/series2/02a22026/02a2x010.jpg

Горният цвят (аз го виждам жълто-зелен) определено ме разстройва, като го гледам. Иначе за e12 има голям избор от хубави цветове (оригинални). Аз лично много харесвам пастелно синият (особено пък в комбинация с жълтите фарове и белия мигач): http://e12.de/galleries/01/12a0x262.htm
Но изборът на цвят си е индивидуална история... Успех с проекта!

Април 25, 2016, 17:42:25
Отговор #26

Неактивен Stancho Atanasov

  • Публикации: 19
Идеята ми за цвета е такава, че да се придаде едно ретро-елегантно излъчване на автомобила. Като държа да отбележа, че желанието ми е цвета да бъде от оригиналната номенклатура на Е12. Конкретния червеникав металик е "157 Kastanienrot"

Има още малко време до преминаване към етап боя, така че може да продължи дискусията.

Относно престилката, идеята ми е да се подготви и боядиса, като в последствие ще реша дали да я монтирам.

Спойлера не ми допада, така че ще бъде без него.

Април 25, 2016, 20:46:11
Отговор #27

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не знам за другото, но подхващай ламарините, тъкмо се отваря сезона за този вид дейности. Купето ти е най-важният детайл във всеки един автомобил, поне аз разсъждавам така.

Април 27, 2016, 20:10:46
Отговор #28

Неактивен Stancho Atanasov

  • Публикации: 19
И така, дойде момент за разглабяне на старата дама...

Започнах с интериора, тук е място да благодаря за търпението на Жоро DMC да отговаря на всичките ми въпроси за разни тънкости при разглабянето на разни лайснички, кори итн...




Тук се вижда една непрофесионална кръпка, каквито са всъщност и всички правени до момента по купето.




Дойде време и за двигателят...






























Следващата стъпка беше транспортирането на купето до мястото, където ще се извърши кърпенето и боядисването. За съжаление не успях да направя снимки по време на този етап. Някои все пак може да са забелязали обезкостена акула преминаваща през града :)


А ето и донорът M20 B23 от който смятам да взема главата, коляновия вал и биелите с буталата. Като идеята е  да се прехвърлят в моя блок. Тук вече след отварянето ще се види какво е износването на двата блока и дали ще стане лесна или трудна трансплантация.





Междувременно скоростната кутия оставих в сервиз, за да я отворят и да преценим дали си струва подмяната на няколко лагера и разпробиването на привода за скоростомер.

Оказа се че предната маска е доста крива и ще бъде трудно да се възстанови, та ако някой се сеща за потенциален донор, нека сподели.
Търси се също предно тонирано зелено стъкло, бежав мокет (може и от Е28).

В началото мисля да пусна мотора с карбуратор, понеже там имам повече опит и всико налично, като хардуер. Но има вероятност в последствие да мина на L-jetronic и ще трябва да се сдобия и с горивна помпа, рейка с инжектори, филтърна кутия, дебитомер и до колкото разбрах комутатора за запалването е различен.




Май 15, 2016, 09:53:44
Отговор #29

Неактивен Stancho Atanasov

  • Публикации: 19
Малко нови кадри от процеса:






















Успях да сваля резервоара. Изглежда здрав и следва почистване подготовка и боядисване.




Двигателя M20 B23 вече е отворен:













Скоростната кутия също е отворена и трябва да се направи диагностика на лагерите и останалите компоненти.