Автор Тема: За даруването с купи, първите награди и изкуствените класики ....  (Прочетена 22612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 16, 2016, 23:17:03
Отговор #50

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Всяка кола и мотоциклет на площада заслужаваха награда,заради това , че са дошли,та даже и по една грамота.
С това съм 100% съгласен.По една лепенка с годината за всеки участник би трябвало организаторите да предвидят.Та да можеш да си спомняш след години кога си ходил и си си изкарвал колата.Аз лично доста се постарах последните дни преди мероприятието да постегна колата за да мога да дойда с нея и да се отъркам в атмосферата :) изкарах си добре и дори слънчасах :)

Април 23, 2019, 17:50:36
Отговор #51

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Покъртителна грамотност, демонстрирана от организаторите!  :o :o :o
Само помислете, че някой, който не прави разлика между "ч" и "ц" изработва купи, плакети, след което оценява по компетентност дадена кола, а впоследствие връчва наградата.
Разбира се, отделно стои въпросът, че друг пък се хвали с така надписаната награда.



Април 23, 2019, 18:02:52
Отговор #52

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Покъртителна грамотност, демонстрирана от организаторите!  :o :o :o
Само помислете, че някой, който не прави разлика между "ч" и "ц" изработва купи, плакети, след което оценява по компетентност дадена кола, а впоследствие връчва наградата.
Разбира се, отделно стои въпросът, че друг пък се хвали с така надписаната награда.


 ;) Предполагам сте чували поговорката, че на харизан кон, не се гледат зъбите. ;D За този"другият", преоритетитен е жеста, а не стойността, качеството,изработката и т.н. на дареният подарък!

Април 23, 2019, 18:08:47
Отговор #53

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Покъртителна грамотност, демонстрирана от организаторите!  :o :o :o
Само помислете, че някой, който не прави разлика между "ч" и "ц" изработва купи, плакети, след което оценява по компетентност дадена кола, а впоследствие връчва наградата.
Разбира се, отделно стои въпросът, че друг пък се хвали с така надписаната награда.

Хихи, за предполагаемо китайска изработка и сглобка, даже прекалено малко букви на кирилица са сбъркали...

Април 23, 2019, 18:25:23
Отговор #54

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Грешката със сигурност не е у организаторите, а във фирмата набирала текста и изработила табелките, независимо дали е българска или китайска, както предполага Люси :) Така че не е редно да съдим за качеството на оценяване по качеството на наградите...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 23, 2019, 18:41:39
Отговор #55

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ;D Уникалността се крие във малките несъвършенства!

Април 23, 2019, 21:58:45
Отговор #56

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
;D Уникалността се крие във малките несъвършенства!

Тази безсмислица дори не е оксиморон. Явно служи за добро оправдание за така получения "жест" към "другия".

Април 24, 2019, 15:38:58
Отговор #57

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Тази безсмислица дори не е оксиморон. Явно служи за добро оправдание за така получения "жест" към "другия".
Господин Глобален модератор, имам един въпрос. Ако "другият" сам си е направил неграмотна купа и се "хвали" навред с нея е наистина нелепо, то каква вина има ако се е постарал, вложил е въображение, отделил е време и са му я връчили като награда? Значи ли това, че не трябва да я показва не къде да е, а в този форум, където се предполага, че пишат хора със сходни интереси и биха оценили това, че е награден, а не с какво е награден? Снимка на купа свързана с ретро събитие, качена във форум с насоченост към ретро автомобили не го приемам поне аз като хвалба, а като споделяне. Друг е въпросът, че е недопустимо организатори на такова мероприятие с национален мащаб да дават такива купи според мен.

Април 24, 2019, 16:49:22
Отговор #58

Неактивен Емил

  • Публикации: 207

Господин Глобален модератор, имам един въпрос. Ако "другият" сам си е направил неграмотна купа и се "хвали" навред с нея е наистина нелепо, то каква вина има ако се е постарал, вложил е въображение, отделил е време и са му я връчили като награда? Значи ли това, че не трябва да я показва не къде да е, а в този форум, където се предполага, че пишат хора със сходни интереси и биха оценили това, че е награден, а не с какво е награден? Снимка на купа свързана с ретро събитие, качена във форум с насоченост към ретро автомобили не го приемам поне аз като хвалба, а като споделяне. Друг е въпросът, че е недопустимо организатори на такова мероприятие с национален мащаб да дават такива купи според мен.

Благодаря Ви за споделеното мнение и подкрепата колега wander!И за мен изглежда шокиращо, че особено член на поддръжката (ръководството) на форума, си позволява да поставя епитети и квалификации на останалите потребители.Интересен начин за"толериране" за взаимното "споделяне"(хвалби) и развиване на една от основните идеи, за взаимопомощ м/у.всички нас.
.
Г-н. Глобален модератор dido1903,интересно ми е как стои въпросът, че някой друг се хвали?И защо не го попитахте лично, а така смело сте готов да пишете в "гръб", вадейки си генерални изводи за член от Вашият форум?От самото начало имам усещането, че имате "специално" отношение към мен?

Април 24, 2019, 17:58:52
Отговор #59

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не е много учтиво, а и удачно, да се джаскат тука нападки по отношение на модераторите.
Присъ̀ствието и писането в Форума не са задължителни, а допускането или махането на агресивни писачи са именно по усмотрение на собственика на Форума, и оторизираните от него отговорни другари.
Така че дали ни харесва или не, решенията и отношението на модераторите не подлежат на оспорване.
И мен са ме БАН-вали, каквото решат модераторите, това е.

Лично мнение по отн. на купите, а сигурно и споделено от доста други тук, предвид че има вече и тема.
Пиша го, понеже колегата Емил е нов, и което си е норнално, се радва на ламаринките награди, но да не се учудва на пренебрежителното ни отношение на много хора тук, вкл. и модератора, спрямо такива БГ награди.

По принцип по-отдавна ходещите от нас по паради и такива евенти ретрофенове, сме видели и виждаме основно и почти, само краино неграмотни журита и членове на журита, които меткат купи на всички посоки, по усмотрение на кое както доиде, често и на шуро-баджанашки принцип.
Освен това, повечето паради у нас са с краино свободна и необективна система на правене на категории, и, немарлив е точната дума, регламент на участие.

Така че, сума сумарум, тук в БГ хардкор феновете и сериозните ентусиасти презират, поне така считам, тукашните норми на даване на купи, и самите купи.

Наистина би било глупаво да си мислим, че тук журитата, са журитата от авторитетните евенти в света, и че колите ни са ония коли от ония венти, и нашите ламаринени купи са ония от тамошните евенти ламаринени купи.

Има все пак и радостни изключениа по отн на оценките на коли и журирането, в нашата по принцип куца БГ ретро-система, напр. Парада в Бургас, и наи-вече, Конкурса в Силистра.
Да, в Силистра купи не се дават лесно, и критерия досега според мен е абс. обективен.
Даже един мои Любимец 13, дето обича да ходи с 2 еднакви на цветова гама англ. купета (и двете му броики от фабриката са направени в други цветове, но това е наи-малкото), в 2017 год. в Силистра не го отразиха хич, ако и тогава да се бе нагласил да прибере дежурните му 2-3 купи.

Бе се опитал да пробута на конкурса десен волан кола с 6 цил. мотор по ориг. спек, че е уж драстично по-редката лев волан версиа с 12 цил. мотор (дето го бе присадил).
Но, благодарение на инженерите в журито, вкл. и стриктните вече Щий румунещи членове, a и на сивия кардинал, имал некога неколко броики такива подобни модели от съответната марка, и гледащ суетата в сенките на парка покраи Дунав, мераклията остана с празна кошничка там, и направо си отиде /о, колко бехме обидени/, насред евента.
А в 2018 год. есента /о, още сме обидени :))/, хич и не рачи да доиде на Конкурса.

Така че имат бъдеще ретропарадите у нас, просто си е необходима много работа и просветление, а и повече скромност от некои участници нема да е излишна.

Конкретната купа на Москвича може и да правилно дадена, чудесно е, че е радвал и публиката и стопаните си.
Всичкото това горе, го писах по принцип по отн. на даването на награди по ретродеиността в БГ.

А ето как се дават oценки и купи, и на какви коли, на други скромни места в Европа.
Такива системи би било редно да са ни критиериите.
Леко встрани, членката на журито мадам Yasmin Le Bon, е жената на Simon Le Bon, вокалиста и текстописеца на 80-ската група Duran Duran.

« Последна редакция: Април 24, 2019, 18:23:27 от USfan »