Автор Тема: Национална програма на ретро мероприятията в България - 2016 г. - КОМЕНТАРИ  (Прочетена 36008 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 09, 2015, 14:29:21
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Възможно е, понеже тук са намесени и други фактори - основно, че съдиите и техниката не са пенсионирани, а професионални от Федерацията, така че трябва да се съобразяват и с техния график. По ми е чудно защо не са се чули предварително Камен и Орлин, за да си съгласуват датите при положение, че на последното варненско рали само преди около месец бяха заедно? Сега вече при свършен факт е по-трудно да се местят дати, а уж и национален шампионат гласяха да правят... да, ама друг път! :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 09, 2015, 15:31:29
Отговор #11

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Възможно е, понеже тук са намесени и други фактори - основно, че съдиите и техниката не са пенсионирани, а професионални от Федерацията, така че трябва да се съобразяват и с техния график. По ми е чудно защо не са се чули предварително Камен и Орлин, за да си съгласуват датите при положение, че на последното варненско рали само преди около месец бяха заедно? Сега вече при свършен факт е по-трудно да се местят дати, а уж и национален шампионат гласяха да правят... да, ама друг път! :-\

Митко, пенсионираните също са били професионални преди това.

Октомври 09, 2015, 15:41:51
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да, но те сега да на разположение всеки уикенд и не само... докато действащите заедно с техниката си имат ангажименти във всеки кръг от рали и планинския ни шампионат, така че и от тяхната заетост основно зависи датата на провеждане на ралито. Но не в това е основния проблем, а явно липсата на диалог и желание за съгласуване между организаторите... жалко, за нас остава само да избираме къде /и дали изобщо/ да участваме.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 09, 2015, 15:50:26
Отговор #13

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Да, но те сега да на разположение всеки уикенд и не само... докато действащите заедно с техниката си имат ангажименти във всеки кръг от рали и планинския ни шампионат, така че и от тяхната заетост основно зависи датата на провеждане на ралито. Но не в това е основния проблем, а явно липсата на диалог и желание за съгласуване между организаторите... жалко, за нас остава само да избираме къде /и дали изобщо/ да участваме.

Техника се намира, съдии също, всичко е възможно стига да има желание за компромис. И на мен Орлин ми каза за идеята за национален шампионат, но явно пак ще е друг път. Все пак,  Орлин поиска да включи догодина Розова долина и Родопи в неговия шампионат. Остава да уточним някой детайли.
« Последна редакция: Октомври 09, 2015, 16:00:37 от galaxie »

Октомври 09, 2015, 22:59:28
Отговор #14

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Понеже Орлин Пенев не е регистриран, от негово име ще напиша няколко факта - отдавнашната му идея за национален ретро шампионат е обсъждана с Камен Михайлов за първи път тет-а-тет по време на тазгодишното 18-то класик рали „Нептун”, т. е. на 27-28 юни. Подробности от разговора им не знам. По време на 11-то класик рали „Варненски автомобилен събор”, т. е. на 29-30 август разговорът е продължил, като Орлин е предоставил на Камен и предварителния календар с датите на варненските прояви, в които класик рали "Златни пясъци" също е било предвидено за 13-15 май 2016.
И още нещо, което е добре да бъде уточнено, понеже няколко души изрично ме запитаха - Орлин никога не е настоявал в един евентуален ретро шампионат да бъдат включени четирите варненски ралита. Той е имал намерение да номинира "Нептун" или "Варненски автомобилен събор", но явно до осъществяването на идеята за национален шампионат ще трябва да измине още време.

Октомври 12, 2015, 12:05:01
Отговор #15

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Аз се обадих на Камен и го питах, дали не е станала някаква грешка.Ретро рали България ще се проведе на 11-13 май 2016 г. До колкото разбрах е включено в годишния календар на Европейските Хисторик ралита и това е бил варианта.Отделно за състезанието ще се използват професионални съдии и лицензирано времеизмерване.Обобщено оттам идва дублирането.
Все се надявам един ден да имаме и ние национален шампионат в няколко кръга из цялата страна.Орлин ако включи две ралита,Боби ако включи две ралита,Камен с рали България и Вальо Манджуков с рали Средна гора - ето го шампионата.По едно рали на месец да има , ето ти активните шест месеца ,без Август за каране и подготовка.Надявам се един ден да се разберат.Поздрави
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 12, 2015, 14:05:06
Отговор #16

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Ретро рали България ще се проведе на 11-13 май 2016 г. До колкото разбрах е включено в годишния календар на Европейските Хисторик ралита и това е бил варианта.Отделно за състезанието ще се използват професионални съдии и лицензирано времеизмерване.Обобщено оттам идва дублирането...

Включването на софийското рали в европейския календар е само по себе си нещо положително. Жалкото е това, че няма комуникация. Сигурен съм, че ще има поне по два екипажа от София и Варна, които биха искали да посетят и двете мероприятия, но това сега няма да е възможно само поради скапаната липса (или желание) за комуникация.

Октомври 12, 2015, 16:17:40
Отговор #17

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Аз се обадих на Камен и го питах, дали не е станала някаква грешка.Ретро рали България ще се проведе на 11-13 май 2016 г. До колкото разбрах е включено в годишния календар на Европейските Хисторик ралита и това е бил варианта.Отделно за състезанието ще се използват професионални съдии и лицензирано времеизмерване.Обобщено оттам идва дублирането.
Все се надявам един ден да имаме и ние национален шампионат в няколко кръга из цялата страна.Орлин ако включи две ралита,Боби ако включи две ралита,Камен с рали България и Вальо Манджуков с рали Средна гора - ето го шампионата.По едно рали на месец да има , ето ти активните шест месеца ,без Август за каране и подготовка.Надявам се един ден да се разберат.Поздрави

Влади извинявай, но доста е наивно да мислиш, че ще се направи национален шампионат. Без пари не става. Трябват сериозни спонсори и сериозни такси за участие. Колко екипажа могат да си позволят да похарчат само за гориво и хотели 400-500 лева на участие. Трябва обща организация, на парче няма да стане. А според теб кой ще се захване с подобна огранизация само за “Благодаря"?  Както виждаш Камен има други идеи. Пожелавам му успех.

Януари 24, 2016, 21:29:05
Отговор #18

Неактивен stovegan

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравейте! Само да попитам, кои от мероприятията ще са около Пловдив и къде по-точно ще са, освен това в Калояново. Благодаря предварително!

Януари 24, 2016, 22:30:43
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Цитат
6-8-ми май – VI-то Международно ретро рали „Марица”
...
28-29-ти май – XVI-то Ретро рали „Розова долина”
...
24-25-ти септември – X-то Ретро рали „Родопи”

Всички тези ралита обикновено стартират и завършват в Пловдив
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.