Автор Тема: Въпроси за "крушките"  (Прочетена 16973 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 27, 2013, 22:10:30
Отговор #20

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тази тема върви рамо до рамо с тази: :)
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1926.0
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 27, 2013, 23:19:32
Отговор #21

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Идеята ми за тази тема (преди да бъде слята) беше за по-добре решение относно крушките, нищо повече. Естествено, че може има  още хиляди проблеми, които да водят до намаляване на осветеността..., но нека като е тръгнало всеки да си излее мъката  :))  Колкото до подмяната на фаровете, това  винаги ме е дразнело - да гледам по ретро събори на всяка втора кола  уреди, фарове, огледала или нещо друго от лада... ми нали там е тръпката да направиш нещо, максимално близо до оригинала, макар и със своите кусури. Точно пък Москвича не отстъпва по фарове. От 408 насам фаровете са немски, френски или дженеръл електрик (американски?) . Както и някой колега беше казал има  крушки с допълнителни % осветяемост, които наистина превъзхождат  обикновените балонни и дори халогенни крушки. Ставаше въпрос и за мястото на крушката и фокусното разстояние.... тази вечер наредих една до друга балонна, халогенна Р45 и нормална Н4. Всички жички идват на едно ниво, както за къси така и за дълги, може би е някакъв стандарт...

Януари 28, 2013, 10:52:48
Отговор #22

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Когато става въпрос за ретро автомобил в автентичен вид най добре е да бъде както излиза от завода със своите слаби места в случая с балонни крушки или каквито са там оригинални пък дори и да не светят добре. Темата е хубава и от постовете може да се научат много важни неща.

Януари 28, 2013, 12:49:26
Отговор #23

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Братовчеда като караше на дядото ладата 2106 разправяше, че с нейните чешки фарове не отстъпвала по нищо на кола с ксенон. Аз не му вярвах естествено, но като чета тук май е бил прав. Интересно ми е да видя в нощно време как светят такива фарове. Някой може ли да покаже снимка нещо  ???

Май 07, 2013, 07:28:24
Отговор #24

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще спомена нещо МНОГО важно при конструкцията на лампите и рефлекторите на фаровете на МПС - тата - върви се усилено към спектър на  бяла или много близо до бялата
светлина защото тя НЕ СЕ ПОГЛЪЩА от околното пространство нощем. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 21, 2020, 14:46:22
Отговор #25

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Колеги накой може ли да ме светне цокъла на тази крушка какъв стандарт е (BA ,H1 ,H4 )?

Май 21, 2020, 16:30:10
Отговор #26

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
             BA20D e цокъла.                             Не знам жълта как се означава.На снимката разчитам 35/35 W но не виждам колко волта е?По селскостопанска техника, мотоциклети и мотопеди (Симсон-6V 25/25 W ) съм виждал такива от 80 - те години.       За какво ще се ползва ако не е тайна?Поздрави.

Май 21, 2020, 16:55:09
Отговор #27

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
             BA20D e цокъла.                             Не знам жълта как се означава.На снимката разчитам 35/35 W но не виждам колко волта е?По селскостопанска техника, мотоциклети и мотопеди (Симсон-6V 25/25 W ) съм виждал такива от 80 - те години.       За какво ще се ползва ако не е тайна?Поздрави.
Не е тайна,за тракторчето ми.Фаровете са с такива,но с една светлина и смятам да използвам цокъла и да ги преправя с диоди понеже оригиналното осветление е с 6v 2х8w,като единия извод 8w е само за стопове а другия за фарове и габарити по схемата на производителя и трябва някак да се вместя  в тази мощност. Затова съм се насочил към преправяне на крушките  без да пипам рефлектори и фасунги. Ако някой има идея за как може да се направи ще съм благодарен да сподели.

Май 21, 2020, 17:55:15
Отговор #28

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
 Ако източник е магнет  с две намотки по 8 вата бих препоръчал първо  да се премери какво реално напрежение на празен ход (минимални обороти ) на двигателя се получава. Магнета дава променливо напрежение  и крушки няма проблем да светят.(светят слабо на минимални обороти и с нормална, яркост на работни обороти близки до максимални). Мултицета трябва да е на положение за променливо напрежение. Измерва се и се записва на празен ход (може над 100-150 волта да достигне)  и на максимални обороти напрежението без товар и след това с товар 8 до 10 вата 6 волтова крушка с нажежаема жичка.(ако при замерванията крушката не изгори се мисли по нататък за замяна със светодиоди (които не знам как ще работят с променливо напрежение и ток ) ).      Успех и ще очаквам продължение.
« Последна редакция: Май 21, 2020, 18:29:17 от Plamen Hinkov »

Май 21, 2020, 20:03:17
Отговор #29

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Ако източник е магнет  с две намотки по 8 вата бих препоръчал първо  да се премери какво реално напрежение на празен ход (минимални обороти ) на двигателя се получава. Магнета дава променливо напрежение  и крушки няма проблем да светят.(светят слабо на минимални обороти и с нормална, яркост на работни обороти близки до максимални). Мултицета трябва да е на положение за променливо напрежение. Измерва се и се записва на празен ход (може над 100-150 волта да достигне)  и на максимални обороти напрежението без товар и след това с товар 8 до 10 вата 6 волтова крушка с нажежаема жичка.(ако при замерванията крушката не изгори се мисли по нататък за замяна със светодиоди (които не знам как ще работят с променливо напрежение и ток ) ).      Успех и ще очаквам продължение.
Благодаря за съвета,ще замеря и ще пробвам имам една здрава крушка.Ще пиша, какъв е резултата.Да с магнет е и навярно швейцареца го е изчислил да свети нормално с обикновена крушка,но на мен притеснението ми е да не натоваря магнета и ида изгори някоя намотка,че няма намиране като резерва.Другия проблем е, че никъде не пише с каква мощност трябва да са консуматорите и това ми е допълнителното притеснение освен това към консуматорите има и клаксон :)