Автор Тема: 1976 Bentley T1 - близнакът  (Прочетена 3745 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 13, 2015, 12:53:24
Прочетена 3745 пъти

Неактивен maikooo

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте колеги,
поздравявам ви за прекрасния форум, тук цари страхотна атмосфера с всички тези класики които връщате към живот, евала  :D
Казвам се Петър и ако всичко е наред по стечение на обстоятелствата скоро и аз ще се сдобия с една красавица. Истината е, че не съм кой знае какъв привърженик на олдтаймерите, но ми се отдава възможност да закупя въпросното Бентли и мисля да скачам смело. Тук е момента да добавя и че съм пълен лаик на тема олдтаймери, та не ми се смейте много  ;)

Накратко, колата е 76 г. и е в повече от перфектно състояние, пазена и гледана е както трябва, та във времето през което ще е в мен искам да се постарая да остане така.
Бентлито не е палено 4 години, до последно всичко е било изрядно и е карано за удоволствие в слънчевите дни.
Какво бихте ме посъветвали да направя преди да я запаля, освен да я обслужа?
Обърнах се към колегата assfull за масло и филтри, те са ясни, нещо конкретно да ме посъветвате?
Проблема с който вече се сблъсках е с тока. Колата беше без акумулатор, но при поставяне на такъв не реагира нищо по никакъв начин, няма грам ток, никъде по колата, предполагам, че има ключ-маса но никъде не го намирам, някакви насоки? Иска ми се преди да я взема да я обслужа и запаля.

Вариант да питам предишния собственик няма, продавачите нямат представа, та във вас ми е надеждата  :)

Като цяло ме интересува всичко, което можете, знаете и желаете да споделите свързано с подобен тип автомобили, от къде черпите информация, схеми, каталози, консумативи, части, всичко...

Колата не е при мен и евентуално, когато дойде момента да я взема трябва да съм максимално подготвен и да я кача на ремаркето на ход  >:D

Ето и едно-две тийзърчета, ако е рекъл Господ по-нататък ще има хубава фотосесия  >:D

« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 13:04:18 от dido1903 »

Октомври 13, 2015, 20:35:32
Отговор #1

Неактивен немо

• Публикации: 692
Ключ маса ако има проследяваш отрицателния от акумулатора,ако не е вързан някъде директно към купето значи има нещо....
Ако си решил на всяка цена да вземаш колата не бързай да я палиш прибързано на всяка цена,разбирам нетърпението да чуеш гласчето на новата си "играчка",но препирнята понякога може да струва скъпо.

Октомври 13, 2015, 20:49:08
Отговор #2

Неактивен РумбатаБс

• Публикации: 1396
Много от автомобилите от това поколение имат крешконтактор-гравитационен прекъсвач на захранването при катастрофа и преобръщане .... изключва почти цялата ел. система.
Успех!
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 21:15:41 от РумбатаБс »
retrobs.com

Октомври 13, 2015, 21:22:51
Отговор #3

Неактивен fulcrum

• Публикации: 3629
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много от автомобилите от това поколение имат крешконтактор-гравитационен прекъсвач на захранването при катастрофа и преобръщане .... изключва почти цялата ел. система.
Успех!
Tръгни по минусовата клема и ще го срещнеш. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 13, 2015, 21:27:40
Отговор #4

Неактивен РумбатаБс

:D
Да,хубавото в случая е,че можеш да го рестартираш механично-с натиск на бутона.
retrobs.com

Октомври 13, 2015, 21:38:30
Отговор #5

Неактивен немо

• Публикации: 692
Аз не бих заложил повече от 5лв. на тва,че има краш-бутон за възстановяване на захранването,особенно на Бентли,камо ли 1976г.,но всичко е възможно.....
А ако има,и проблема е там...,ще се замисля  C:-)

Октомври 13, 2015, 21:41:54
Отговор #6

Неактивен РумбатаБс

За момента само коментираме но ако има повече инфо за проблема може да започнем и да залагаме ;D
retrobs.com

Октомври 14, 2015, 09:35:18
Отговор #7

Неактивен maikooo

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Благодаря за мненията, момчета.
Пиропатрон или крашконтактор както го наричате около акумулатора няма, другаде къде да търся? Макар, че и да има със сигурност не е задействан, колата няма удари, нито е вдигана или бутана. 2011 г. е отишла на собствен ход до гаража, зазимена е, после нещата се объркват и колата остава в това състояние и до днес, т.е. няма нищо преднамерено в цялата история, освен ако не е дефектирал с времето въпросния патрон. За ключ-маса четох, че можа да има фабрично, което според мен ще рече, че би трябва да е вътре в купето около шофьорското място, но не успях да го намеря, затова се допитвам до вас, къде другаде да търся? В крайна сметка като отида следващия път ще го търся и по трудния начин, всичко наред, но не знам колко време и разглобяване може да е нужно. А от какво друго може да е според вас, ако няма ключ-маса, къде може да е проблема? Никъде по колата няма ток с нов акумулатор.
За масла и филтри нещо да ме посъветвате?
Ключ маса ако има проследяваш отрицателния от акумулатора,ако не е вързан някъде директно към купето значи има нещо....
Ако си решил на всяка цена да вземаш колата не бързай да я палиш прибързано на всяка цена,разбирам нетърпението да чуеш гласчето на новата си "играчка",но препирнята понякога може да струва скъпо.
Да колега, директно към купето е, кабела е няма и 15 см. и е в прекрасно състояние, никъде няма прекъсване или корозия. Какво би ме посъветвал преди първо палене?

Октомври 14, 2015, 10:20:02
Отговор #8

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4256
Да не са влезли гризачи в колата и да са направили пакост?
Аз бих огледал за подобни поражения защото наистина е странно, че няма ток никъде.

Поне стоповете би трябвало да работят.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Октомври 14, 2015, 11:54:48
Отговор #9

Неактивен Teodor

• Публикации: 997
Да няма ключ на +? Гледам на тази схема /не съм сигурен същия, или подобен модел е колата/, масата си е вързана директно, но на + има някакъв си Auxiliary solenoid, пък отделно си има Starter solenoid... Може би Кирчо ще разтълкува по-правилно, дали това може да е ключ +?

Целите схеми: http://rrtechnical.info/sy/tsd2476/14.pdf