Автор Тема: 1976 Bentley T1 - близнакът  (Прочетена 8619 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 14, 2015, 13:08:04
Отговор #10

Неактивен maikooo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Преди малко говорих по телефона с колегата FADAF, който ми даде много полезна насока за наличието на прекъсвач точно до акумулатора на Rolls Royce Silver Shadow, което е технически близнак на Bentley T1. Надявам се аз да съм пропуснал тази подробност и това да е решението на проблема.
Относно схемата по-горе, аз също съм я гледал и стигах до извода, че ако проблема е в "помощния" соленоид на стартера, то тогава няма да върти стартера, а би трябвало да има ток по купето, а при мен не светят дори и плафоните.
Дайте някои насоки какво да предприема преди първото палене  :)

Октомври 14, 2015, 18:08:11
Отговор #11

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Колега с токовете Съм много скаран.Но на времето на една от колите ми която беше стояла по-дълго без акомулатор имах подобен проблем.Оказа се окис на кабелните обувки за акомулатора.Три дни чудно майстори си биха главите да докарат ток а накрая един комшия който беше патил зачисти с шкурка и тока дойде.Ако кабелните обуки са оловни както беше при Мен може и там да е "ключа от бараката".
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Октомври 14, 2015, 21:49:24
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Трябва око да види и ръка да пипне. Квото и да е. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 14, 2015, 21:54:33
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Преди малко говорих по телефона с колегата FADAF, който ми даде много полезна насока за наличието на прекъсвач точно до акумулатора на Rolls Royce Silver Shadow, което е технически близнак на Bentley T1. Надявам се аз да съм пропуснал тази подробност и това да е решението на проблема.
Относно схемата по-горе, аз също съм я гледал и стигах до извода, че ако проблема е в "помощния" соленоид на стартера, то тогава няма да върти стартера, а би трябвало да има ток по купето, а при мен не светят дори и плафоните.
Дайте някои насоки какво да предприема преди първото палене  :)

Вероятно там до акумулатора е прекъсвача.

Аз преди години имах сходна на генерация, правена 1971-1972 година англичанка- един Ягуар ХЖ6 седан серия 1, на който пък ключ-масата му беше пъхната под жабката пред пасажера.
Колата беше с ляв волан и дясно разположен акумулатор.
Доколкото помня като поляритет, на Джага тази серийна /или пък дилърово инсталирана/ ключ-маса беше на Плюс кабела.
Та ако няма прекъсвач до батерията, сигурно някъде в купето на това Бентли Т е сложен ключа.
Но не е казано, че е серийно поставян този прекъсвач, може и някога да е слаган допълнително.
Специално при англичанките през 60-те и 70-те това е било популярно извършван афтърмаркет монтаж.

Как и да се, поздравления за придобиването, страхотна е тази първа серия Бентли Т.  :)
А и е по-рядко, че тази кола специално е Бентли, а не Ролс близнака му Шадоу/Спър.
За разлика от по-късните периоди от 90-те, по онова време през 70-те от цялата продукция на туиновете Ролс Шадоу/Бентли Т, доколкото помня от инфота, година по година, бройката на Т моделите е била под 10 % от общата бройка правени Ролс-Бентли хай-енд седани.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 21:58:25 от USfan »

Октомври 15, 2015, 08:56:31
Отговор #14

Неактивен maikooo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Клемите беше първото, което почистих още преди да сложа акумулатора, просто за по-добър контакт, но за сега не помага...
Под жабката въобще не съм се сетил да гледам, така че го записвам за проверка, благодаря колега USfan.
Произведените бройки Бентлита от тази серия наистина представляват едва 10% от тези на близнака Ролс, при лимузините специално имаме 1703 броя Бентли Т1 срещу 16717 броя Ролс Ройс Силвър Шадоу, а това че колата е и с ляв волан я прави още по-рядка  8))

Октомври 15, 2015, 12:16:30
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Охо, щом е с  ляв волан Т1,  наистина е мегарядка.  :)
Левите волани версии на традиционните повече на местния пазар продавани Бентли, а и Даимлер са си ценно нещо.

Така преди няколко години, някъде след идването на кризата- 2010 да е било, се бях засилил да купувам у нас от една заложна къща, една кола, която беше на мой познат собственик на автосервиз, тръгнал да емигрира.
Колата беше на отн. изгодна цена, дори и за слабия ценово по отн. на екзотиките БГ пазар, свежо реставриран, много рядък за навсякъде- 70с Даймлер Дубъл Сих купе.
За който не е много запознат с англичанките от тъмната епоха на Бритиш Лейланд,  :)) това е рядката лукс версия на по-принцип също редкия ХЖ-Це купе с 2 врати от 70-те години.
И още едно пояснение- джентълменски изглеждащия ХЖ-Це купе не е ХЖ-еС купе, който е по-популярната сред феновете ниска, спортна, но и по-масова на бройки версия.

Та, рядкостта на тоя Даймлер купе с ляв волан, а и това че колата вече беше на БГ номера и отн. добре реставрирана от собственика си, ме зарибиха, и почти бях на финала с прехвърляне.
Но добре че къщата беше прекалено беше припряна с продаването /а екс-собственика автомайстора имаше и един друг, но за предстояща реставрация Ягуар Хж6-Ц, пак купе с 2 врати/, та се сетих да се забавя с плащането, за да проверя по фен сайтовете автентичността и ВИН-а на предполагаемия рядък с ляв волан Даймлер купе.
И естествено се оказа че ВИН-а е на обикновен Ягуар ХЖ6 купе /което е правено само на серия 2 ХЖ/, при това с десен волан оригинално.
И тази кола у нас са конвертирали на Даймлер лифт предница и задница, кормило, салон и въобще емблеми, както са сложили ляв волан и присаден дванайсетак от ХЖ12 седан серия 3.  O:-)
В резултат, отказах се от този тюрлю-гювеч.
Но иначе, извън селски претапицирания с нова отн. некачествена при това ярко червена кожа, и с предни присадени от друга кола анатомични седалки, беше отн. добре реставрирана, поне външно, и конвертирана за БГ стандарта кола.
Сигурно още в София някъде в някой гараж, но не съм я мяркал по улиците.
Та така, след тази история, видя ли по-старо Бентли или Даймлер с ляв волан, и благородно завиждам.  :D
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 12:23:31 от USfan »

Октомври 15, 2015, 20:08:33
Отговор #16

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
В багажника мисля е ключ- масата поне на ролса от тези години е там  ???

Октомври 16, 2015, 08:10:08
Отговор #17

Неактивен maikooo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Да, най-вероятно ако има, там ще да се намира, когато стигна и до там ще се похваля...или оплача.

Февруари 23, 2016, 22:19:05
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
До къде стигнахте, колега? Определено не сме безразлични към развитието по темата  O:-)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 02, 2016, 16:25:33
Отговор #19

Неактивен Москвич 412

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Какво стана с Бентлито?  :-\