Автор Тема: История за един FIAT 125 1976 г. и псевдо ретро ентусиастите в България!!!!!!  (Прочетена 10688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 22, 2015, 20:17:19
Прочетена 10688 пъти

Неактивен FADAF

  • Публикации: 75
Здравейте на всички. Искам да ви запозная с поредния и пресен случай на износ на ретро автомобил от така наречените "голями" в ретро средите( Всеки сам да си прави извода за кои хора става въпрос). Днес попаднах на обява за тази кола от Стара Загора( съжалявам че не я копирах) , на 19000км. Уникална, музейна за 3000 лв. Добре, говоря с момчето обяснява ми историята на колата и т.н.

Представете си какво става след няколко часа, чувам се с момчето уж да се разберем за подробности и какво станало: софиянци както той ги нарече дошли и колата заминала. Но най интересното кое е , казвам му аз супер поне ще я виждам ИЗ София, а той ооооо не приятелю, казаха че минава само през София колата и продължава към Германия!!!!!!
Колко колко колко жалко, а някой глупаци се опитваме да обогатим ретро парка в БГ, тарикатите псевдо голями ретро разбирачи и ценители УЖ си действат и грабят и лапат и влачат и изнасят!!!! Както обикновено в България се случва!!!!
Съжалявам за грешките - правописни и пунктуационни ,но съм страшно възмутен !!!!

Октомври 22, 2015, 20:33:35
Отговор #1

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Да колега! За съжаление си прав. Аз също днес я видях и страшно много ми хареса. Гледайки я към обяд, си викам, леле имах ли ги парите, взимах я, пък после щях да спя във фиатите, които имам. Вечерта исках да я покажа на съпругата ми за да види още един уникално запазен фиат, но..не би! И сега прочетох твоето изказване. Жалко!!!

Октомври 22, 2015, 23:42:54
Отговор #2

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Колеги, разбирам донякъде възмущението ви. Наистина доста коли са заминали навън. Тук има все още доволно много Фиат 125п, 126п, Жигули,  Москвичи и т.н. Вярно, повечето са в предсмъртна агония, но има и добри екземпляри, къде собственост на ентусиасти, къде собственост на чичковци и лелки с особени чувства към колите си. Това не е толкова важно де.
Искам да ви кажа, че аз също наскоро си мислех да направя това, на което вие се възмущавате - мислех да купя един Москвич на малко пробег и да пробвам да го продам навън. И знаете ли защо? Не за да забогатея. Ако взема АЗЛК-то за 600лв (колкото му беше цената) и го продам за 2000 евро , с тия 2000 евро веднага щях да си взема един Citroen CX или някое позанемарено ПЕжо 504. И пак щях да дам живот на още една класика в БГ. Не съдете така на първа инстанция купувача (за конкретния случай нямам информация кой е и какъв е, не го защитавам).
А и помислете - колко човека биха дали 3000лв за полски фиат в БГ? Нито собственикът е виновен, нито купувачът можем да обвиняваме в нещо.
 За обвиняване са ония нещастници, които ги дават на скрап за 400лв, но не ги продават на някой от нас, защото  - АБЕ ТИ ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО СТРУВА ТОВА, БЕ?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 23, 2015, 00:00:13
Отговор #3

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Лека поправка.. Цена на скраб е около 150 лева за автомобил.
0890192949 / 0887192949

Октомври 23, 2015, 08:38:58
Отговор #4

Неактивен FADAF

  • Публикации: 75
Колеги, разбирам донякъде възмущението ви. Наистина доста коли са заминали навън. Тук има все още доволно много Фиат 125п, 126п, Жигули,  Москвичи и т.н. Вярно, повечето са в предсмъртна агония, но има и добри екземпляри, къде собственост на ентусиасти, къде собственост на чичковци и лелки с особени чувства към колите си. Това не е толкова важно де.
Искам да ви кажа, че аз също наскоро си мислех да направя това, на което вие се възмущавате - мислех да купя един Москвич на малко пробег и да пробвам да го продам навън. И знаете ли защо? Не за да забогатея. Ако взема АЗЛК-то за 600лв (колкото му беше цената) и го продам за 2000 евро , с тия 2000 евро веднага щях да си взема един Citroen CX или някое позанемарено ПЕжо 504. И пак щях да дам живот на още една класика в БГ. Не съдете така на първа инстанция купувача (за конкретния случай нямам информация кой е и какъв е, не го защитавам).
А и помислете - колко човека биха дали 3000лв за полски фиат в БГ? Нито собственикът е виновен, нито купувачът можем да обвиняваме в нещо.
 За обвиняване са ония нещастници, които ги дават на скрап за 400лв, но не ги продават на някой от нас, защото  - АБЕ ТИ ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО СТРУВА ТОВА, БЕ?
Колега, мойте уважения към теб, но не съм съгласен с това което казваш "  колко човека биха дали 3000лв за полски фиат в БГ",. Първо не беше полски , което е от значение и вярвам че има хора който биха дали, можеш да си сигурен в това!!!! Отностно идеята ти за износ и покупка отново на ретро автомобил те подкрепям, но си написал " да се пробвам да продам навън....." и "не съдете така купувача...." . Повярвай ми това не са случайни хора , а са част от "голямите ретро ценители" който имат връзка с чуждестранните колекционери и къде гласно къде не лека полека изнасят БГ ценните ретро автомобили в чужбина и не се пробват , а имат връзките и го правят!!!!
Поздрави от мен и не се засягай от коментара ми, нищо лично към теб!!
Личното е към онези големите дето им се възхищаваме и си мислим ,че допринасят много за ретро движението в нашата страна, а същевременно постоянно се ровят и следят, а същевременно  във всеки удобен момент грабят и ощетятват и потъпкват всякакви.......уффф не ми се задалбочава повече че ще стане страшно.......
Единственото за което направих тази тема , бе защото съм чувал за подобни постъпки в България и не вярвах че има подобни хора, но сега бях пряк свидетел на това и исках да ви запозная и изкажа възмощението си!!!
Това са сериозни хора от ретро средите, с връзки и познанства тук и в чужбина и съм силно възмутен от това ,че точно те го правят. Хора за които си мсилим  че много допринасят и им се възхищаваме по някакъв начин!!!!
........................................................... >:( :( >:(

Октомври 23, 2015, 12:38:25
Отговор #5

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не си хаби нервите  ;) Ако доста много от големите, известни и шумно рекламиращи се ретро-деятели застанат на един площад и около тях се наредят колите, които са изнесли през годините, ще стане такъв "спасовден", дето не сме го и сънували  :D На твърде много хора това им е основното занимание и интерес, не възстановяването и притежаването на ретро автомобил. Това е положението в тази страна, какво да се прави!  ;)

Октомври 23, 2015, 18:00:30
Отговор #6

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Аз се радвам за колите, изнесени през годините, защото са отишли при хора , които наистина ги ценят и обгрижват. Тези които са останали тук са с позната на всички съдба, Чалънджъра, Гиблито и много други за изброяване, за които няма да ми стигне страницата. Тук в България сма мърлячи и това е. Ако има нещо сносно и по-скъпо, то е вкарано от вън в повечето случаи. Всичко останало е като мен от таван кола се прави, защото е заебано до положение което на никой не му се занимава да го прави. А за да се запази "ретро богатството" ни от автомобили, трябва да има някой да вади пари за да го пази. В общия случай саво се гледа обявата, цъка се с език и толкова. Аз лично вече нищо не бих си купил от нашия "ценен" ретро парк. Всичко е преправяно, осрано или тотално занемарено, но пък струва много пари , щото видиш ли било рядкост. Не си струва нито парите, нито нервите, нито времето, нито ще бъде нещо ценно след това, ако не е направена тотална реставрация, а не кърпеж и шпакловка като огромен процент от колите по ретро мероприятията. Като такава ми се наби последно бежавата Победа или Варшава на платформата на Спасов ден 2015г. , която не беше и довършена още , а се спукаха да я снимат, но никой не я загледа как брутално е изкърпена отдолу и отчупения кит щото вратите са го удряли. Това е просто един от многото примери, за други се сещате сами, просто това ми е най-скорошното , което съм видял от близо. Така че може само да се радваме за фиата, че отива в добри ръце и е бил при хора , които са съумяли да го предпазят през годините, а такива хора са единици.  :(

Октомври 23, 2015, 18:38:32
Отговор #7

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Колеги, може би с FADAF сме били единствените от форума, които сме видяли за какво е ставало въпрос. Повярвайте, беше уникално запазен автомобил! Определено ме е яд, че е напуснал страната ни!

Октомври 23, 2015, 19:22:28
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами какво да ви кажа - това е пазарната икономика... кой превари, той завари и новия собственик има право да прави каквото си иска с колата. Ако примерно вие сте го желали токова силно тоя Фиат, ама сте нямали в момента 3000 лв в брой, има разни краткосрочни нисколихвени заеми. Ама за такива сравнително масови, неатрактивни и непрестижни модели у нас на никого не му се вадят сериозни пари, дори и да са в музейно състояние... а щом фиатът не е соц, следователно не представлява интерес и за Цецо с ретромузея от Варна. Нищо чудно колата да се върне и обратно в Италия и да краси някой фирмен шоурум на марката там. Та няма какво да плачем и да се лъжем - и аз, а предполагам и много други сред нас биха направили, като спомена колегата DMC, ако ни се отдаде случай, за да си купим после с парите от "спекулата" колата, която ни е наистина на сърце.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 23, 2015, 19:32:11
Отговор #9

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Колега, имам два такива. С "по-новия" 1978 година фиат бях на пазара в Бояна. Моите уважения, но смятам 125р за неатрактивен автомобил! Все още предизвиква най-малко хълцане :). Поздрав!