Автор Тема: История за един FIAT 125 1976 г. и псевдо ретро ентусиастите в България!!!!!!  (Прочетена 10779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 23, 2015, 19:34:34
Отговор #10

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
не можем да се оплакваме, че се изнасят коли навън. защото по тази логика ще се оплакват и чужденците, когато ние им вземаме колите и си ги вкарваме в България. колко коли се внесоха отвън? повтарям се, но колите са вещи, които носят радост на собствениците си е нормално да преминават от една държава в друга. а какво ще стане ако само внасяме коли? къде ще ги съхраняват собствениците - по дворове или на улицата. а когато една кола ти омръзне? от сантимент ще си я държиш и ще вкараш пари в друга? това е пазара - който предлага пари, той купува.
и какво ако този Фиат беше останал в България? досега никой не го знаеше, не беше го виждал, стоял си е в гараж, което е равносилно да стои в гараж в Германия. изведнъж го видяхме и го заоплаквахме. какво ни "топлеше" досега когато си беше скрит в България - нищо. пък който иска да се радва на коли като нея да отиде във Варна - там ще ги види. ако си мислим, че във всеки град и във всеки мол ще има автомузеи ще сме наивници.
именно това е интересното на тези коли, че не се виждат всеки ден. в противен случай щяха да са безинтересни.

Октомври 23, 2015, 19:37:34
Отговор #11

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
. Та няма какво да плачем и да се лъжем - и аз, а предполагам и много други сред нас биха направили, като спомена колегата DMC, ако ни се отдаде случай, за да си купим после с парите от "спекулата" колата, която ни е наистина на сърце.
+1 за колегата, споделям този начин на мислене.

Октомври 23, 2015, 20:47:40
Отговор #12

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Нали се борихме за свободна търговия а не само от Мототехника?!
При мен важи мотото "колата е ваша,парите са ваши,решенията са ваши".
retrobs.com

Октомври 23, 2015, 21:29:10
Отговор #13

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Ето го Фиата

На снимката ми се вижда че гумичките на педалите са поизносени повече отколкото е нормално за 19 000км, но може и така да ми се струва.


Както и  да се погледне си е загуба си мисля, че е напуснал страната в предвид състояние, километри...
« Последна редакция: Октомври 23, 2015, 21:33:47 от exton »
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Октомври 23, 2015, 21:41:09
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колега, имам два такива. С "по-новия" 1978 година фиат бях на пазара в Бояна. Моите уважения, но смятам 125р за неатрактивен автомобил! Все още предизвиква най-малко хълцане :). Поздрав!
Атрактивен е за тези, дето са достатъчно стари да го помнят като нов. Я се опитай да свалиш някоя по-млада мацка с тоя Фиат, най-многото да те пита откъде си изкопал тая вехта Жигула. То да бяха само мацките, ми наскоро бензиджичето не Еко ме пита "вашата Лада заредихме ли я вече?" /става въпрос за зелената Шкода 130 дето беше в Смолян/ :)) Но всъщност визирах повече баровците "колекционери", за които не е ли ретро Порше, Мерцедес и подобни, не го броят въобще за кола...

п.п. тоя синия Фиат от обявата дали е на оригинална боя? Помня, че имаше и сини, но бяха някак в по-млечно топъл нюанс... може и снимките да лъжет де. Ето една оригинална реклама, но и от нея не мога да преценя http://classics.honestjohn.co.uk/news/comment/2014-11/classic-advert-polski-fiat-125p/
« Последна редакция: Октомври 23, 2015, 21:50:02 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 23, 2015, 22:12:16
Отговор #15

Неактивен buch

  • Публикации: 109
  • Дръпнати очички - пипнати колички
Колеги, разбирам донякъде възмущението ви. Наистина доста коли са заминали навън. Тук има все още доволно много Фиат 125п, 126п, Жигули,  Москвичи и т.н. Вярно, повечето са в предсмъртна агония, но има и добри екземпляри, къде собственост на ентусиасти, къде собственост на чичковци и лелки с особени чувства към колите си. Това не е толкова важно де.
Искам да ви кажа, че аз също наскоро си мислех да направя това, на което вие се възмущавате - мислех да купя един Москвич на малко пробег и да пробвам да го продам навън. И знаете ли защо? Не за да забогатея. Ако взема АЗЛК-то за 600лв (колкото му беше цената) и го продам за 2000 евро , с тия 2000 евро веднага щях да си взема един Citroen CX или някое позанемарено ПЕжо 504. И пак щях да дам живот на още една класика в БГ. Не съдете така на първа инстанция купувача (за конкретния случай нямам информация кой е и какъв е, не го защитавам).
А и помислете - колко човека биха дали 3000лв за полски фиат в БГ? Нито собственикът е виновен, нито купувачът можем да обвиняваме в нещо.

 За обвиняване са ония нещастници, които ги дават на скрап за 400лв, но не ги продават на някой от нас, защото  - АБЕ ТИ ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО СТРУВА ТОВА, БЕ?
Ето ти такъв Москвич "за износ"  ;D
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11445368318110012&slink=azeh04
« Последна редакция: Октомври 23, 2015, 22:14:42 от buch »
Nissan Sunny N13 GTI

Октомври 24, 2015, 13:57:13
Отговор #16

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Що Ми се струва, че тоя Фиат не е 1976г а доста по-млад.До колкото си спомням, с тая решетка, мигачи и тия стопове излязоха май чак 1980г.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Октомври 24, 2015, 14:29:17
Отговор #17

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Цялата история нещо ми мирише на няк'ва "заблуда".   :(

Как пък така точно веднага дойдоха, купиха я, за няколко часа я прехвърлиха, натовариха и заминаха.  >:(

Па даже и казаха на продавача че ше я изнасят за Германия.

И то като се е видяло че, колегата има сериозен интерес и може би ще иска да отиде да я гледа.

Всичко това за няк'ви си часове.

Схеми няк'ви.  :)

/Лично мнение/.


Октомври 24, 2015, 15:57:37
Отговор #18

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Това си абсолютен Полски Фият 125 п, имаше такъв и за 10 000лв  :)) по обяви

Октомври 24, 2015, 18:06:25
Отговор #19

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Що Ми се струва, че тоя Фиат не е 1976г а доста по-млад.До колкото си спомням, с тая решетка, мигачи и тия стопове излязоха май чак 1980г.


С тази маска и металните лайстни на мигачите (съответно и големи стопове) излизат през 1975-та.

Това, което се вижда от снимките, показва една супер запазена кола. Цената от 3000 лева си е добра - купуваш и директно тръгваш по участия. В тази връзка си мисля, че е съвсем нормално колата да изчезне бързо. Просто някой, който е искал такава, е действал веднага. Възможно е и да е купена за износ, какъв е проблемът. Няма да се учудя в Полша да бъде продадена лесно за 3000 Евро.