Автор Тема: История за един FIAT 125 1976 г. и псевдо ретро ентусиастите в България!!!!!!  (Прочетена 10686 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 24, 2015, 18:49:38
Отговор #20

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз също не се сещам защо се подлагат обикновени пазарни принципи, действащи безпроблено из цял свят на критика. Пазарът е свободен и всеки, според възможностите си действа както намери за добре.
Утре ако реша да продавам Престижа си,който с кански мъки съм докарал до почти отлично състояние най-вероятно ще му търся пазар навън.
А в страната са останали точно три броя такива, от които само моя и още един се карат редовно. И няма да се чувствам виновен никак дори, понеже преди да го взема аз и да го вдигам от жалкото му предишно състояние вися по обяви повече от година. Пред очите на "феновете".
Всъщност усещам критиката по-скоро към т.нар. неназовани "ретро ентусиасти", които най-вероятно просто имат око и възможности да правят бързи сделки, за да са на нивото, на което са  ;)

Октомври 24, 2015, 19:08:40
Отговор #21

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Аз също не се сещам защо се подлагат обикновени пазарни принципи, действащи безпроблено из цял свят на критика. Пазарът е свободен и всеки, според възможностите си действа както намери за добре.
Утре ако реша да продавам Престижа си,който с кански мъки съм докарал до почти отлично състояние най-вероятно ще му търся пазар навън.
А в страната са останали точно три броя такива, от които само моя и още един се карат редовно. И няма да се чувствам виновен никак дори, понеже преди да го взема аз и да го вдигам от жалкото му предишно състояние вися по обяви повече от година. Пред очите на "феновете".
Всъщност усещам критиката по-скоро към т.нар. неназовани "ретро ентусиасти", които най-вероятно просто имат око и възможности да правят бързи сделки, за да са на нивото, на което са  ;)
Много точно казано

Октомври 24, 2015, 22:49:02
Отговор #22

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
+2

Ноември 04, 2015, 06:53:08
Отговор #23

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
А и какво значи" навън"? Нали и ние сме ,вече  в Европейския съюз? Колата си е пак в нашенско, просто география!

Ноември 04, 2015, 13:24:14
Отговор #24

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Аз също не се сещам защо се подлагат обикновени пазарни принципи, действащи безпроблено из цял свят на критика. Пазарът е свободен и всеки, според възможностите си действа както намери за добре.
Утре ако реша да продавам Престижа си,който с кански мъки съм докарал до почти отлично състояние най-вероятно ще му търся пазар навън.
А в страната са останали точно три броя такива, от които само моя и още един се карат редовно. И няма да се чувствам виновен никак дори, понеже преди да го взема аз и да го вдигам от жалкото му предишно състояние вися по обяви повече от година. Пред очите на "феновете".
Всъщност усещам критиката по-скоро към т.нар. неназовани "ретро ентусиасти", които най-вероятно просто имат око и възможности да правят бързи сделки, за да са на нивото, на което са  ;)

Колеги, разбирам донякъде възмущението ви. Наистина доста коли са заминали навън. Тук има все още доволно много Фиат 125п, 126п, Жигули,  Москвичи и т.н. Вярно, повечето са в предсмъртна агония, но има и добри екземпляри, къде собственост на ентусиасти, къде собственост на чичковци и лелки с особени чувства към колите си. Това не е толкова важно де.
Искам да ви кажа, че аз също наскоро си мислех да направя това, на което вие се възмущавате - мислех да купя един Москвич на малко пробег и да пробвам да го продам навън. И знаете ли защо? Не за да забогатея. Ако взема АЗЛК-то за 600лв (колкото му беше цената) и го продам за 2000 евро , с тия 2000 евро веднага щях да си взема един Citroen CX или някое позанемарено ПЕжо 504. И пак щях да дам живот на още една класика в БГ. Не съдете така на първа инстанция купувача (за конкретния случай нямам информация кой е и какъв е, не го защитавам).
А и помислете - колко човека биха дали 3000лв за полски фиат в БГ? Нито собственикът е виновен, нито купувачът можем да обвиняваме в нещо.
 За обвиняване са ония нещастници, които ги дават на скрап за 400лв, но не ги продават на някой от нас, защото  - АБЕ ТИ ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО СТРУВА ТОВА, БЕ?

...В тази връзка си мисля, че е съвсем нормално колата да изчезне бързо. Просто някой, който е искал такава, е действал веднага. Възможно е и да е купена за износ, какъв е проблемът. Няма да се учудя в Полша да бъде продадена лесно за 3000 Евро.


И аз съм напълно съгласен с Боби.
За мен също са меродавни и мненията на Росен и на Жоро.

По същество и по начало темата на колегата си беше безсмислена.
Това си е някакъв смешен плач.

Ноември 04, 2015, 13:48:44
Отговор #25

Неактивен FADAF

  • Публикации: 75

И аз съм напълно съгласен с Боби.
За мен също са меродавни и мненията на Росен и на Жоро.

По същество и по начало темата на колегата си беше безсмислена.
Това си е някакъв смешен плач.
Незнам аз ли съм смешен или ти!!! Но забелязвам , че много обичаш да критикуваш хората, остро и без много да се съобразяваш!!! Като ти е смешна темата и е плач я изтрий, а и ако ти пречат мойте теми ги изтрий всички!!! Извинявам се , че ти опетняват форума и че съм явно за теб ревльо!!!
Съобразявай се как говориш и се отнасяш към съмишлениците си в този форум!!!
Явно трябва да се допитваме до теб преди да се регистрираме тук , защото си някакъв специален, и явно изобщо не си вникнал в темата, щом правиш такива изказвания и обиждаш хората!!!
А кой е смешен и е ревльо ще ти кажа друг път на четири очи , а не във виртуалното пространство!!!

Ноември 04, 2015, 14:04:28
Отговор #26

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105

И аз съм напълно съгласен с Боби.
За мен също са меродавни и мненията на Росен и на Жоро.

По същество и по начало темата на колегата си беше безсмислена.
Това си е някакъв смешен плач.

Каквато и да е темата, това е свободен форум и има място за мнения без да се раздават квалификации!

FADAF, агресията няма място в този форум!
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 14:59:38 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"