Автор Тема: Прегряване? Възможни решения.  (Прочетена 14779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2015, 21:17:58
Отговор #20

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Момчиле, много внимателно прочетох първия ти пост, но не разбрах - имаш проблем с охлаждането или този вентилатор си го монтирал за всеки случай. Ако всичко е точно по колата не би трябвало да грее. До колкото съм запознат първите Жигули са с постоянно въртяща се перка, монтирана на водната помпа. по-късните са с ел. мотор. Не виждам да имаш проблем.
Мога да ти кажа 120ките от какво загряват. Щото знам, че имаш и две такива. ;)
 Правилно си изброил причините, но има още една. Шкода е с чугунени цилиндрови втулки. Отлага се страшно много ръжда в блока и се влошава охлаждането. Решението е - сваляне на главата и промивка на блока или при смяна на втулките. Т.е. при осн. ремонт. Колата ми е след ремонт и вентилатора на радиатора изкл. рядко го включвам.
Освен това инж. са го сметнали, та не би трябвало да имаш проблем. Освен, ако има някаква причина, която трябва да се отстрани.
За този ЗиЛ виждам, че има интерес :) Това на снимката е едно голо шаси. Нарочно я показах, за да видите принципа.
Иначе при походно положение всичко това е покрито с брезент и се вижда само кабината. /Спец. част на този автомобил е демонтирана./ Под брезента няма никаква циркулация на въздух и е някаква адска жега. Вентилатора е с 12 симетрични лопати. Нищо специално. Двигателите са от УРАЛ 375, но със по-големи радиатори от Урала.
 Зимата беше голям кеф. Топлехме се щото духа топъл въздух навън през радиатора, като калорифер. Имаше различни задачи и машината работеше бая време на място. Това като войник в БА. Карах такъв дзвер.
п.п. Румба, за конструктори и инженери, никакво съмнение. Това тяхно решение работи безпроблемно.
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 21:28:12 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 28, 2015, 21:34:32
Отговор #21

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Конкретно към Момчил - ладите за писта и рали навремето освен че работеха само на голям кръг /малкият директно се затапва, няма термостат и се слага малка шайба на водната помпа за да се избегне кавитацията/ се оборудвана с нивови радиатори, но там ще избягаш от оригинала, освен това нивовият радиатор е по-широк и не пасва директно в коша

Май 11, 2017, 10:58:50
Отговор #22

Неактивен irrealizable

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Вдигам малко стара тема, но ще се радвам колегата да може да види въпроса ми. Възнамерявам да монтирам такава перка на Москвич 2140. Проблеми с прегряване при нормално каране нямам, но задръствания се случват често, особено в София и за летните дни смятам, че е хубаво за всеки случай да имам спасителен пояс. Хвърлил съм око на по-големия вентилатор 325мм. В сайта дават дълбочина за монтаж 68мм, но това би трябвало да е изчислено от най-дълбоката точка на вентилатора - в средата при мотора, тоест в краищата се очаква да е по-тънък с няколко милиметра. Поправете ме ако греша. Също така не знам, колко близо трябва да е монтирана перката до радиатора. При мен ще има разстояние от около 1см. Това малко или много е?

Искам и да благодаря на автора на темата за полезната информация.  ::)

Май 11, 2017, 12:54:24
Отговор #23

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вдигам малко стара тема, но ще се радвам колегата да може да види въпроса ми. Възнамерявам да монтирам такава перка на Москвич 2140. Проблеми с прегряване при нормално каране нямам, но задръствания се случват често, особено в София и за летните дни смятам, че е хубаво за всеки случай да имам спасителен пояс. Хвърлил съм око на по-големия вентилатор 325мм. В сайта дават дълбочина за монтаж 68мм, но това би трябвало да е изчислено от най-дълбоката точка на вентилатора - в средата при мотора, тоест в краищата се очаква да е по-тънък с няколко милиметра. Поправете ме ако греша. Също така не знам, колко близо трябва да е монтирана перката до радиатора. При мен ще има разстояние от около 1см. Това малко или много е?

Искам и да благодаря на автора на темата за полезната информация.  ::)

Възможно по близо до ламелите на радиатора. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 11, 2017, 13:42:48
Отговор #24

Неактивен irrealizable

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Забравих и друго. Дали би оказала влияние перката на притока на въздух, когато не работи?

Май 11, 2017, 14:58:15
Отговор #25

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако е с преден монтаж, може и да имаш проблем, но при монтаж отзад няма такава опасност. Не става ясно къде смяташ да я сложиш, вместо оригиналната, или искаш допълнителна отпред? Ако смяташ да правиш такава интервенция, логичният избор е задна ел. перка вместо оригиналната, има си много плюсове. Дублиране на механична и ел. е безсмислено. С 412 имам много опит, и категорично заявявам, че с изправна охладителна уредба, тази кола много трудно ще я прегрееш! Аз лично успях само веднъж, но при 30 градусова жега, в планински проход на изкачване, ама теглейки още един Москвич на въже. И това след каране няколко километра основно на 2-ра. От зор пуснах парното и температурата се нормализира.

Май 11, 2017, 17:31:23
Отговор #26

Неактивен irrealizable

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Възнамерявам отпред да я монтирам. И с изправна уредба лятото в софийските задръствания е тежко, а и където и да е, случват се инциденти, тапи, искам да имам нещо, на което мога да разчитам да охлади двигателя на място. Питам това, защото колегата е монтирал отпред и вече е покарал доста време. Вероятно е отчел разлика в температурата без вкл перка, ако има такава. За момента смятам да я направя само с принудително включване, когато има нужда. Парното винаги е решение, но много неприятно, а понякога и недостатъчно. Днес говорих с момчетата от посочения сайт и се оказа, че ще събера 325мм перка, което е добре.

Май 15, 2017, 14:49:23
Отговор #27

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Здравей и от автора на темата! При стандартен 2140 не би трябвало да имаш проблеми точно с прегряване. По-добре потърси някакви други възможни причини (центровка, термостат, водна помпа, запушен радиатор). На Москвича ще излезе някаква дребна повреда, препипай го и тогава поръчвай перка.
Ако си форсирал двигателя и няма начин да не грее, ти препоръчвам да си запазиш стандартната перка отзад и тази втората да седи само за аварийна помощ. По отношение на датчици и тетки - тая фордовата, дето аз я сложих, протече и капчиците антифриз убиха иначе новия ми алтернатор. Сега съм със стандартно долно водно съединение и само едно малко бутонче + реле подсказват за наличието на перка. Още по-добре е по-голям радиатор. Става от някакви западни коли, имаше тема в Москвич клуба. Това ако не гониш музейно-заводски вид на коша.
Не знам колко е мястото при Москвича, помисли и за някаква по-яка перка от западна кола. Откъм мотора няма дифузор ако се не лъжа.
Или просто за механична перка с повече лопатки и по-голям диаметър.
Вчера на прибиране от Банско един 408 имаше малко забавления с греенето, ама те си греят повече. Варшавата обаче с 4 души и пълен багажник се качи на хижа Вихрен без намек за греене. Перката е от Ниса с 6 лопатки вместо стандартната с 4. Години карам с тази модификация и съм супер доволен.


Май 15, 2017, 16:17:54
Отговор #28

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам колко е мястото при Москвича, помисли и за някаква по-яка перка от западна кола. Откъм мотора няма дифузор ако се не лъжа.
Или просто за механична перка с повече лопатки и по-голям диаметър.
Не е нужно да е от западна кола, перка с моторче от Лада също според мен би свършила чудесна работа, щом я върши отлично и при задномоторна Шкода със спортен вал и двойни карбуратори. През уикенда минах с нея над 1500 км включително през сливенския Балкан без да качи нито веднъж температурата над 90 градуса... така, че не всичко "сделано" е синоним на калпаво и като човек карал ежедневно Лада над 15 г. дори бих казал точно обратното :) Механична перка с повече лопатки също е добро решение, но не и за градски условия на задръствания, защото й трябват повечко обороти ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 15, 2017, 22:19:17
Отговор #29

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не е нужно да е от западна кола, перка с моторче от Лада също според мен би свършила чудесна работа, щом я върши отлично и при задномоторна Шкода със спортен вал и двойни карбуратори. През уикенда минах с нея над 1500 км включително през сливенския Балкан без да качи нито веднъж температурата над 90 градуса... така, че не всичко "сделано" е синоним на калпаво и като човек карал ежедневно Лада над 15 г. дори бих казал точно обратното :) Механична перка с повече лопатки също е добро решение, но не и за градски условия на задръствания, защото й трябват повечко обороти ;)

 :D :D :D

Щех да навра и от ауди , ама немаше къде.
« Последна редакция: Май 15, 2017, 22:22:16 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987