Автор Тема: Как пазаруваме от чужди сайтове  (Прочетена 36195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 14, 2013, 21:59:08
Отговор #30

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Колеги предстои ми, а най вероятно ще се обединим няколко човека, с които да направим поъчка от чужд, в случая следният сайт:

http://retrodetal.ru/cars/gaz21volga/

Моля някой ако е правил поръчки, от него, а и по принцип от такива сайтове, нека сподели процедурата, уловки ако има при плащания, мита, данъци, митници, разходи и срокове по доставка, и всичко което би ни било полезно при пазаруването от подобни сайтове.

Януари 16, 2013, 21:06:07
Отговор #31

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Колега за доставката мога да питам братовчедка ми тя работи във фирма,която доставя от чужбина.Въпроса е дали доставят от Русия.Дай ми линк точно с какво искаш да се оборудваш и ще питам.А пък сме от един град между нас лесно ще се разберем

Януари 16, 2013, 21:36:56
Отговор #32

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Колега за доставката мога да питам братовчедка ми тя работи във фирма,която доставя от чужбина.Въпроса е дали доставят от Русия.Дай ми линк точно с какво искаш да се оборудваш и ще питам.А пък сме от един град между нас лесно ще се разберем
Ами разпитай я за конкретният сайт който съм дал, дали доставят, какви са разходите, мита, доставки и др., пък както казах най вероятно ще се съберем няколко човека и ще направим по голяма поръчка.
Важното е да знаем предварително какви ще са ни разходите по доставката, за да си направим точна сметка.

Януари 16, 2013, 23:54:32
Отговор #33

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колега за доставката мога да питам братовчедка ми тя работи във фирма,която доставя от чужбина.Въпроса е дали доставят от Русия.Дай ми линк точно с какво искаш да се оборудваш и ще питам.А пък сме от един град между нас лесно ще се разберем
Ами разпитай я за конкретният сайт който съм дал, дали доставят, какви са разходите, мита, доставки и др., пък както казах най вероятно ще се съберем няколко човека и ще направим по голяма поръчка.
Важното е да знаем предварително какви ще са ни разходите по доставката, за да си направим точна сметка.
Колега, питай и за avtoclassika.com - украински, мисля че оперира от Киев.

Януари 17, 2013, 00:17:29
Отговор #34

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Може да запитате в някоя митническа агенция, защото така или инак митница ще минава. Щом и няколко човека ще се комбинирате.
Хубаво ще е да се насочите към някоя агенция. Така или инак ще ви трябва за по късно, когато пристигнат частите.
Извън Евро съюзът идват частите, мито ще има но не е страшно. Частите не знам с колко % ги обмитяват. Ще има и ДДС за плащане върху крайната сума. Тази сума включва и транспорта.
Цената на транспорта ще е от обема на поръчаната стока, така че най вероятно  братушките ще  кажат какво ще струва транспорта. Другият вариант е фирма от Бг, но и в двата случая трудно ще кажат цена без опис на поръчката.
За обработка на документите от агенцията ще си кажат тарифата.
Цените, които ви обявят в Русия, и които трябва да платите би трябвало да са без тяхното ДДС.
Друг вариант, ако някой шофьор на камион  се наеме да ги купи и ги достави. Това в случай, че не са много и ги сбутат в кабината някъде.
Тогава си спестяваш митниците, но пък имаш вземане даване с шофера.
Успех с покупките!
:)
« Последна редакция: Януари 17, 2013, 00:30:51 от exton »
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 17, 2013, 00:30:30
Отговор #35

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Може да запитате в някоя митническа агенция, защото така или инак митница ще минава. Щом и няколко човека ще се комбинирате.
Хубаво ще е да се насочите към някоя агенция. Така или инак ще ви трябва за по късно, когато пристигнат частите.
Извън Евро съюзът идват частите, мито ще има но не е страшно. Частите не знам с колко % ги обмитяват. Ще има и ДДС за плащане върху крайната сума. Тази сума включва и транспорта.
За обработка на документите от агенцията ще си кажат тарифата.
Цените, които ви обявят в Русия, и които трябва да платите би трябвало да са без тяхното ДДС.
Друг вариант, ако някой шофьор на камион  се наеме да ги купи и ги достави. Това в случай, че не са много и ги сбутат в кабината някъде.
Тогава си спестяваш митниците, но пък имаш вземане даване с шофера.
Успех с покупките!
:)
Благодаря, колега! А ако отида аз с кола до Киев, пак ли ще плащаме ДДС и мита? ( то отговора ще е "Да" :), ама има ли начин да е "Не")

Януари 17, 2013, 00:38:35
Отговор #36

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Може да запитате в някоя митническа агенция, защото така или инак митница ще минава. Щом и няколко човека ще се комбинирате.
Хубаво ще е да се насочите към някоя агенция. Така или инак ще ви трябва за по късно, когато пристигнат частите.
Извън Евро съюзът идват частите, мито ще има но не е страшно. Частите не знам с колко % ги обмитяват. Ще има и ДДС за плащане върху крайната сума. Тази сума включва и транспорта.
За обработка на документите от агенцията ще си кажат тарифата.
Цените, които ви обявят в Русия, и които трябва да платите би трябвало да са без тяхното ДДС.
Друг вариант, ако някой шофьор на камион  се наеме да ги купи и ги достави. Това в случай, че не са много и ги сбутат в кабината някъде.
Тогава си спестяваш митниците, но пък имаш вземане даване с шофера.
Успех с покупките!
:)
Благодаря, колега! А ако отида аз с кола до Киев, пак ли ще плащаме ДДС и мита? ( то отговора ще е "Да" :), ама има ли начин да е "Не")
Мисля  че не е точно така както е описано, части до определена сума мисля, че не се обмитяват. Затова исках да отговори някой който е играл мача, и е поръчвал от страна извън ЕС.

Януари 17, 2013, 01:13:14
Отговор #37

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/

Сумата е символична!
 Като гледам цените на частите за Волга с 1-2 детайла и сте я надхвърлили. За колективна поръчка съвсем :)
Дори и да е минал някой по този път, внос с внос не си приличат много.
Успех
 
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 17, 2013, 08:27:43
Отговор #38

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
20 евро е безмитно. След това имаш цена на стоката, мито на стоката, добавяш транспорта, сумираш и ддс.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Януари 17, 2013, 14:06:56
Отговор #39

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Фирмата,за която говоря извършва доставки от Германия и Англия.За тези страни съм сигурен и за това казвам,че ще питам и нищо не обещавам.А там се процедира на килограм от еди колко килограма до еди колко е една цена и т.н.