Автор Тема: Как пазаруваме от чужди сайтове  (Прочетена 36367 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2013, 15:30:37
Отговор #50

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Щом е съгласен и сте уточнили цената за доставка спокойно можеш да участваш в търга без друга регистрация.
Уточнете цената за доставка предварително за да няма изненади,  отделно той може да добави в опциите за доставка и цена до БГ.
Успех с покупката
:)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Август 22, 2013, 15:33:04
Отговор #51

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Направи си един американски адрес и го смени фиктивно като "primary" т.е. основен.
Наддавай, спечели и после американеца ще ти го прати в България.

След като си напазарил, отиваш пак в настройките на профила и си връщаш адреса, който си използваш.

Ако нямаш идея за адрес в САЩ, кажи и ще ти дам един фиктивен.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 22, 2013, 18:00:16
Отговор #52

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Коригирах поста си.
Разбрах какво имаш предвид.
Просто му пиши да добави че изпраща и до БГ за да можеш да наддаваш.
 
« Последна редакция: Август 22, 2013, 18:54:32 от exton »
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Август 24, 2013, 21:18:26
Отговор #53

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Не можел да добави, тъй като оставало много малко време. Загубих за 50Цента :( Мерси за насоките, точно това направих. За това колело няма нищо в Европа.

Август 24, 2013, 23:44:18
Отговор #54

Неактивен batmin

  • Публикации: 79
Един приятелски съвет:преди да залагате уточнете с продавача дали праща до "целия свят",имайте предвид,че има разлика м/у бай нау и окшън,ако стоката е на търг първо пробвайте с малка сума да направите залог,и тогава може да ви изпише,че продавача не е посочил  вашата държава в списъка си за изпращане,и не може да поставите залог.Ако ви приеме залога тогава остава да се разберете с продавача за цената на доставката,обикновенно се правят на важни и завишават 3-4 пъти реалните цени на пощенските услуги,Внимавайте също и с Германците-много от тях не приемат пей пал плащане а само през банка,което за нас обикновенните Българи значи +35 лева такса от БГ банките за международен превод.Като пример миналата седмица купих от един шваба една част спечелена на търг за 32 евро и понеже не се бях уговори предварително с него,ми оферира само  DHL 19 евро плюс 35 лева ОББ такса превод и вместо 64 лева се донабутах още 73 кинта излишно при положение че от USA е по-добро качество за същите пари,но малко повече време за доставка.

Август 25, 2013, 00:01:34
Отговор #55

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Доставките от Швабия до Бг са често доста скъпи, затова по-добре използвайте някоя фирма-посредник. Купувате си частта, плащате на продавача, но като адрес задавате адреса на фирмата-посредник в Германия. Доставката вътре в Германия е доста по-евтина /а и много продавачи въобще не искат да продават извън Германия/, а след това фирмата докарва нещата до София с камион всяка седмица, като цената е 4 лева на всеки започнат Кг. От Британия пък е само 2 лева на кг! Конкретно говоря за gabco.org които съм пробвал, но има и още доста други.

Август 25, 2013, 22:15:09
Отговор #56

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Да, проблемът с германците е пейпал. А някой използвал ли е фирма посредник от USA? За конкретната част от $20 ми оферираха допълнителни $40 за доставка до техен адрес в София  ::)

Август 26, 2013, 16:13:54
Отговор #57

Неактивен batmin

  • Публикации: 79
Американците винаги помпят с доставките,като сравнение за една и съща част доставка САЩ 40 долара а от Бразилия едва 8.90.Имам съмнения че пощенските  разходи не са чак толкова скъпи/може би трябва да проверя/в САЩ,а просто продавачите си умножават х2.Получавал съм пратка на която пише теглото и цената за пощенската услуга,и е значително по-ефтино от това което пише като shipping.  USPS оферират само до 5 дена доставка,така че може би наистина е дърво,но това е за 5 дена доставка.

Август 26, 2013, 17:25:31
Отговор #58

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Мислил съм си да пробвам да изпратя от САЩ до Англия на адрес на фирма доставчик на стоки за България (като Габко).
За момента обаче нямам какво да купя.

Няма как да откажат доставка от САЩ до Англия.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 26, 2013, 18:24:35
Отговор #59

Неактивен AgentStormbringer

  • Публикации: 29
  • Eнтусиаст
Никъде не видях да е споменат Мотомобила, затова:
http://www.motomobil.com/ford-special,210.html
----------------------------------------------
Alfa Romeo 145 1.4TS 16V '97г.
Ford 17m (P7b) 1.8s V6 '69г.