Общи форуми > Видео и Снимки

Съсипаният труд на дизайнера - USA vs. Europe

(1/134) > >>

Speeder:
Темата е за това как изискванията за безопасност в САЩ са съсипали финият европейски дизайн и вкус към красивите творения на четири колела.

Всички сме виждали БМВ и Мерцедес с тежки американски гумени брони, стърчащи като подарени.

Дали сме видяли достатъчно?! :)

Започвам с изключително красивото Maserati Khamsin.
Греховно красив и изтъчен дизай, към който едва ли има какво да се добави.
Е, не и за американците. Те успяват да му добавят безопасност като с нея се изпарява и постигнатото с много труд и усет равновесие в дизайна.

Само забележете стоповете и задната броня....

Това е оригиналът :






А това е американската "безопасна" версия на латинската красавица :







Тук може да споделите в снимки възмущението си . Примери много!
За щастие съвременните автомобили нямат нужда от модификации специално за САЩ, но беопасността немунуемо ни лишава от вълнуващи клиновидни форми.

Toni only Benz:
Да си купуват в УСА Порше 928 - то си е с изцяло гумени брони /чиста гума/.  ;)


Ами да и аз винаги съм се дразнел от тия изпълнения при БМВ-та и Бенцове в УСА версии.  :(

Като при Бенц-овете например ме кефеха УСА фаровете с "подчертани" халогени секция и с двуцветни мигачи.   8))

Сега загрявам че е имало и при други производители такива брони.

fit_ness:
За бронята разбрах, но стоповете какво им пречат, че са ги свалили долу? Грозна картинка.... ???

fulcrum:
В случая няма компромис м/у дизайн и сигурност , определено не са две несъвместими понятия , но доколкото ми е известно минимала
на буфера от пътната настилка в САЩ е 55 сантиметра. Затова е развален компромисно дизайна. :)

USfan:

--- Цитат на: fit_ness в Ноември 12, 2015, 18:12:39 ---За бронята разбрах, но стоповете какво им пречат, че са ги свалили долу? Грозна картинка.... ???

--- Край на цитат ---

А, зависи, на мен ми харесва най накрая как това вертикалното стъкло седи чисто и неопетнено от трупнатите върху него стопове.
Все съм ги ахсвал тези стъкла така поставени от разни фирми в разни конфигурации, като се почне от Волво 1800 Шут. Брейк /ковчега на снежанка  :))/, мине се през Хамсина този, и с  стигне до Хонда ЦРХ 2-я лифт.
Но от всичките такива опити, на Масесерати вида е най -интересен с това широко настрани, но ниско на височина стъкълце.
Так и гот се вижда багажника изцяло.
Човек ще трябва да си го поддържа чист и без боклуци, да не се разваля общото денди излъчване на колата.

А тук сте забравили да добавите досега и Каунтач с предни УС-брони.  O:-)
Е това вече си е истинска гавра с Гандини, особено ако се комбинира дебелата броня и с екстремно рядкото предно високопоставено антикрило, слагано основно на УС-Каунтачи от еС серията от 1978  до 1985 год. правените.

Но признавам, тия гумени изчадия при италианките пък са били, и още са, осезаем плюс при паркиране примерно на Родео драйв, сред бабичките с разни Кадилаци с дебели брони, дето с един заден ход може ептен да нулират предницата на Канутача или на Хамсин.  ;)


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия