Автор Тема: Волга М 24-10 1986  (Прочетена 15070 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2015, 10:51:01
Отговор #10

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ще намериш лайсни,но не ги търси по магазините.Оглеждай се по обяви за продажба ГАЗ 24 на части и по пунктовете за метали.Още нещо обаче ще трябва да търсиш,ако целта ти е да я събереш в оригинал,това са пластмасовите тасове.
Иначе за протокола,това си е отвсякъде чиста ГАЗ 24 10 от преходните 86г. производство, само вратите,таблото с кормилната колона,лайстната на задния капак и надписа Волга отзад са от ГАЗ 24,слагани до изчистването на остатъците на склад.
Самото купе,седалките,двигател,скорости,преден,заден мост,спирачната система и т.н. са си ГАЗ 2410.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 28, 2015, 11:55:01
Отговор #11

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Победовод, точно с тези тасове е излязла тази, както и с дръжките на вратите от старата, няма да ги пипам засега :) А 2 лайсни досега намерих и целия olx съм питал - над 30 човека, които продават на части. Ако не изровя скоро още 2, ще поръчвам от едни руснаци, но гледам да го избегна, че ще е излишна разправия.

Нямам търпение да мине НГ, да накачим новите части и после, да мога да я регистрирам :)

това, което остава е:
 - като почне да се постопля да я консервираме хубаво отдолу
 - карбуратора изпуска бензин и 3 комплекта за ремонт не го оправиха, май ще трябва друг
 - козметично настройка на врати и туширане, ако има някакви дефекти
 - оправяне на джантите - бяха тръгнали тук-там, а и мисля, че чисто бели ще стоят по-добре
 - пастиране за блясък
 - евентуално някаква съвременна музика, ако измисля начин да я сложа без инвазии по колата и така, че да не се вижда :)

Декември 28, 2015, 20:44:04
Отговор #12

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не,според мен не е излязла с тези тасове от завода,но тъй като не съм я купил аз като нова повече няма да споря.Но ще отбележа че предишната ми Волга фургон,беше близнак на твоята и като година на производство и като цвят и като салон.Беше си с големите пластмасови тасове.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 29, 2015, 00:36:04
Отговор #13

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Почти е невъзможно екземпляр с черна решетка да е от завода с тези тасове, наистина. Ако годината на производство беше 1985, тогава щеше да е малко по-вероятно.

Декември 29, 2015, 09:33:56
Отговор #14

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
99% съм сигурен, че е била така, ще разпитам пак собственика :) но в wikipedia например е пълно със сякакви варианти

https://pl.wikipedia.org/wiki/GAZ-24-10_Wo%C5%82ga#/media/File:GAZ-24-10_Volga_on_Adama_Mickiewicza_avenue_in_Krak%C3%B3w_(1).jpg - без лайсна отзад, пък 2410

https://pl.wikipedia.org/wiki/GAZ-24-10_Wo%C5%82ga#/media/File:Beige_GAZ-24-10_Volga_crop.jpg - междинка, със старата решетка и тасове, но с къса лайсна под нея и с новите халогени, както и новите дръжки на вратите...

Изобщо, всякакви комбинации са правили май, май руснаците тогава. А на мен, честно казано ми и харесва повече с тия тасове :) Дори се бях замислил по едно време дали да не я направя с хромираната решетка, но засега се въздържам, може би ще взема един комплект с очите, просто да си го имам :)

Декември 29, 2015, 17:45:58
Отговор #15

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не чети Уикипедия,там може само да се объркаш,във никакъв случай написаното там не е истина от последна инстанция.Чети каталози и техническа литература,има и на български ,а на руски има такава литература за Волгите,че може да я четеш като роман.
И със сигурност няма всякакви комбинации ,а само преходни  и стандартни ГАЗ 2410, няколкото разлики между твоята която е преходна и стандартните  съм ти ги посочил по назад в темата.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 01, 2016, 12:36:50
Отговор #16

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Честито за придобивката!
Мисля си, че никак няма да сбъркаш, ако сложиш хромирана предна решетка. Сега може и да е оригиналното й положение, но е допуснато, защото брата руснак не се вълнувал особено от естетиката и както са написали колегите - сложили са каквото имат под ръка. Не мисля, че колата е станала много по-ценна, защото е някаква междинка с пластмасова решетка. Ценна е, защото е преходна като година, като механика и най-вече - ценна е, защото е запазена и е на малко километри. Честито още веднъж!

Януари 02, 2016, 12:53:54
Отговор #17

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Здравей, rsk, благодаря ти! :) Прав си, да. За естетиката и аз съм се замислял, но ми се струва, че пък през 80-те пластмасовите детайли започват да стават по-популярни и отстъпват на хромираните като цяло. Може би руснакът да е бил повлиян от 'модата' и колата да загуби автентичност? При всяко положение, не пречи да имам и двете - стига да намеря хубав хромиран комплект :)

Януари 02, 2016, 17:51:38
Отговор #18

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
... За естетиката и аз съм се замислял, но ми се струва, че пък през 80-те пластмасовите детайли започват да стават по-популярни и отстъпват на хромираните като цяло. Може би руснакът да е бил повлиян от 'модата' и колата да загуби автентичност?...

Дори пластмасовите детайли стават все повече и повече още от 70-те. Москвич 2138/2140 например е с черна пластмасова решетка още от появата си през 1975-та (ако не бъркам) и вероятно затова е имал доста по-модерна визия. Все пак личното ми мнение е, че на твоята кола хромираната маска ще е много повече на място. Може да се влияя от това, че първоначалният вид на М24 е бил такъв. Както може би свикнал да възприемам, че 80-тарската версия 24-10 е с черна решетка, големи тасове, плоски дръжки на вратите, без малко странично стъкло на предните врати и т. н. Абе важното е, че си намерил добър екземпляр и имаш желание за работа по него! Успех!

Януари 02, 2016, 19:13:36
Отговор #19

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Почти нищо по нея не е пипано откакто е купена, единствено е премахнато някакво несполучливо нововъдение на братушките с паленето и изпълнено по стария начин. 1986 година е и е била втора Волга на собственика.

Единственото нововъведение при запалването което може да се премахне е магнитоелектрическия датчик.И по стария начин да се сложи контактно.Ако е това,глупостта която е направил стария собственик ,не би я направил дори човек със абсолютно символични познания по запалителните системи.
Относно решетката,ако държиш на автентичността си остави пластмасовата,правилния подход винаги е бил да се върне заводския вид на колата.Да и на цвета на колата чисто стилистично черното е подходящо.Но ако не държиш на автентичността хромираната също ще и върви.Между другото,с какви гуми в момента е колата?Снимките относно гумите не са информативни и не мога да определя  какви са,интересува ме размера, марката и модела на гумите.
« Последна редакция: Януари 02, 2016, 19:37:21 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.