Автор Тема: Волга М 24-10 1986  (Прочетена 15063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2016, 20:44:49
Отговор #20

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Победовод, не знам и аз в детайли за паленето, ще питам. Инак някак и на мен черното ми седи по-приятно на тоя цвят. Ако излезе хубава решетка с емблема и всичко, ще взема, но версия едно ще е с пластмасовата. Иначе за гумите не съм много сигурен да ти кажа, само ги видях, че са позагубили "гумените си" качества и директно взех 4 нови на заводския размер :) Старите ги пазя, но не са при колата, по-натам като ги видя ще се сетя и ще ти ги снимам детайлно.

Януари 02, 2016, 21:27:05
Отговор #21

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не,няма нужда да питаш,отговора ще ти даде само един  поглед в делкото като откачиш капачката,има или няма контактна двойка,т.е. чукче и наковалня.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 07, 2016, 19:30:07
Отговор #22

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Тази кола външно си е чист ГАЗ 24, така че тая нововъведена черна решетка и стои като подарена ,в конкретната ситуация(лично мнение).
Ако е моя колата още на същия ден е с хромирана решетка.
Поздрави! Колата изглежда много добре запазена.
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Януари 09, 2016, 17:00:30
Отговор #23

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
@победовод - с чукче и наковалня е сега, както си е нормалното на 24, но е било с някаква безумна електронна платка оргинално.
@moskvich3v1 - благодаря ти за мнението, малко е мисия невъзможна да се намери без ръжда и пълен комплект, но ще опитам, решил съм :)

Вече открих всички нужни части, само хромирана решетка, гривни на фаровете и емблема търся. Като разбера точно какъв е карбуратора, ще го търся и него.
« Последна редакция: Януари 09, 2016, 18:06:29 от thunderl »

Януари 09, 2016, 18:24:11
Отговор #24

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Чукче и наковалня,както и предполагах.Питах за чукчето и наковалнята,както и за гумите не просто така,още от самото начало имах съмнения че продавача от който си купил колата,в момента на сделката просто е заболял от "временна" амнезия и е "забравил" че Волгата един път е превъртяла показанията на километропоказателя.Защото трябва да си особено надарен,ама абсолютно особено надарен за 27х. км. и то на ГАЗ 2410 да смениш делко,да счупиш ресор,да счупиш ключ за мигачи,да има нужда от смяна на стопове,да липсва лайстни на прагове,емблема на решетката и т. н.Разбира се дали е на 27х. или на 127х.км мога да кажа със сигурност на 100% само ако видя колата на живо,има неща по които без да сгреша мога да определя пробега на колата,сега по снимки и описание клоня с много голяма степен на вероятност към 127х.км.
Но и на 127 х. колата си е напълно достойна,по снимки купето е в чудесно състояние,за тези км. силовата тъкмо е разработена и има още дълъг ресурс,така че мога само да те поздравя за желанието ти да я доведеш до завършено външно и техническо състояние!

П.П. Относно  безумието на безконтактното запалване на ЗМЗ 402,от човека който ти го е казал това повече не взимай съвети.
« Последна редакция: Януари 09, 2016, 18:42:56 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 10, 2016, 16:49:28
Отговор #25

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Прекалено бързо се изказваш победовод. Колата съм взел от много близък роднина, но не смятам за нужно да разкривам детайли около него. Абсолютно всяко нещо по историята на колата е проверено и много от нещата са в следствие на това, че Волгата му е била втора след като е продал първата. Понеже си изброил няколко неща - ето ти за всяко историята:

1) Една от плочите на единия ресор е счупена при прекарване на тежък товар с нея - инцидентен случай, услуга на роднина някаква е правена. Самия ресор не е изключено и да е имал дефект, шупла или кой знае какво. Като го свалят ще разбера точно какъв му е проблема и ще ти кажа. При всяко положение не ми се занимава с глупости, при положение, че намерих два нови ресора - искам стойката на колата както е била от завода.
2) Делкото не е чупено, просто е сменено с чисто ново от стария модел, тъй като е давало проблеми и човекът е сметнал старото за по-надежно (защото предишното поне 10 години не му е давало ядове). Съветът тогава му е даден от негов съсед, който по това време е работел в тъй наречената Мототехника и от 10 години не е сред живите.
3) Ключа за мигачите не е счупен, а просто не подава по някаква причина - не е изключено и да е въпрос на контакт и да трябва само да се свали и почисти. Не е свалян още, защото не е толкова приоритетно. Междувременно, за всеки случай, реших да имам един резервен, особено при положение, че Валентин беше така свестен да ми го даде за символична цена от 5 лева.
4) 1-2 от пластмасовите елементи на стоповете имат едни едва забележими пукнатинки, а гумата е придобила жълт оттенък и понеже ме дразнят подобни дреболии (знам, че не е здравословно), а са нещо много видимо,според мен, по колата сметнах за удачно взема нови.
5) Лайстните на праговете са свалени още първия ден, тъй като били пословично проблемни и водят до гниене на праговете, поради това, че събират вода и сол и поради безумното си захващане с метални щипки, които ръждясват и влошават нещата допълнително. При многобройни размествания са изгубени. 2 открих миналата седмица в собственото си мазе, като са им направени специални щипки от неръждавейка (по всяка вероятност са още от първата волга), други две намерих от колега, защото идея нямам къде са се дянали нейните.
6) Емблемата на решетката просто се е развалила от вода или нещо, нямам идея, може и така да е излязла от завода, картинката не е перфектна и ако случайно ми излезе отнякъде по-хубава ще я сменя, естествено. Или ще я оставя тази - не е драма, особено при положение, че видях вече 2-3 такива волги с хром и май ми харесват повече. Пластмасовата ще си стои в гаража, ако ми дойде друг акъл някой ден. Въпрос на 10 минути е.
7) Гумите не съм сигурен какви са и в момента, но ако се разтърся, ако не са оригиналните, съм сигурен, че ще ги намеря забравени в някое мазе :) Не съм смогнал да разпитам за тях още кои са и на колата.

Тъй като е било втора кола, всички проблемни места са консервирани. Още след закупуването цялото купе е напълнено с грес, нещо, което е направено при закупуването на колата. Корите на купето са свалени и във вратите има обилно грес на всяка снадка ламарина/ламарина. В праговете е пълно с грес, а пластмасовите тапи са направени допълнително от тефлон, за да я държат вътре. Под лайсната на багажника има грес, то дори на снимките се вижда как е омазнена. Затова и цялата кола е в такова състояние. Ламарините са изрядни. Хромираните елементи са консервирани през 2-3 зими, в които е карана. От 90-та година е в гараж под платнище и е мърдана и припалвана само няколко пъти годишно в двора. Тапицерията никога не е използвана както е от завода директно, има кожено-платнени, калъфи отгоре, които я имитират 1:1.

Като се има предвид, че колата е стояла толкова много време, проблемите, които коментираме са по-скоро козметични и очаквани. Живи и здрави лятото като я завърша и я пусна върви, ще се засечем на някое събитие и ще имаш възможност лично да се убедиш за какво става дума :) За мен ще е удоволствие да разгледам твоето бижу.


« Последна редакция: Януари 10, 2016, 18:02:58 от thunderl »

Януари 10, 2016, 17:45:47
Отговор #26

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Прекалено бързо се изказваш победовод...

По спокойно де,май не съм аз този който се изказва бързо !Черно на бяло съм написал, че на колко километра е колата ,със сигурност мога да кажа само ако я видя на живо.И това ако е изказване на бързо,здраве му кажи.
Волги са ми минали през ръцете много,изключително много са работите които са негодни или липсват при теб за кола на 27х.км,затова предположих че е възможно да е на 127х.,но никъде не съм го твърдял.Отделно съм написал ,че колата е в чудесно състаяние,така че ти желая успех във възстановяването!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 10, 2016, 18:01:31
Отговор #27

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Победовод, не съм се засягал, не съм искал и теб да засегна. Благодаря ти отново, просто сметнах за удачно да ти разкажа за историята на колата, защото гледам, че проявяваш интерес. Реално си я платих, но бе в роднини. Имам преки свидетели на цялата и история от самия ден на купуване. Тасове, гуми, всичко може да се разнищи до купуването и при желание. Някой ден когато имам време ще събера и напиша цялата история и ще я сложа в жабката да стои, да се знае и помни. А защо са били по този начин някои от нещата идея си нямам - само руснаците могат да кажат евентуално, но сигурно и те не могат вече...
« Последна редакция: Януари 10, 2016, 18:05:46 от thunderl »

Януари 25, 2016, 16:49:41
Отговор #28

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
А всъщност, има ли разлика в захващането на решетките? В смисъл, налага ли се дупчене, ако искам от пластмасова на хром решетка да мина.

Януари 25, 2016, 17:46:12
Отговор #29

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
5) Лайстните на праговете са свалени още първия ден, тъй като били пословично проблемни и водят до гниене на праговете, поради това, че събират вода и сол и поради безумното си захващане с метални щипки, които ръждясват и влошават нещата допълнително.

Обиждаш се защото колата е била на твой роднина, но всеки по-добър собственик на колата си би счел за глупост да изтръгваш лайсните на нова кола, само и само да не гние. В старите книги по темата е подробно описано как и с какъв продукт да напълниш фугите на лайсни и скрити повърхности на нова кола.