Автор Тема: Волга М 24-10 1986  (Прочетена 15069 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2016, 19:23:43
Отговор #30

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
@Ikonomov - По-добър, по-лош, толкова е можел и знаел. Аз като човек-инженер в две области, изобщо не смея да твърдя, че съм щял да направя нещата по-добре. Просто тези неща са специфични, а и са били времена без интернет и форуми, а книгите едва ли са покривали съвсем изчерпателно темата за типичното гниене на Волгата :)

Най-важното за мен е, че праговете са изрядни 30 години по-късно, а и колата е съхранена. Явно идеите, дори и да не са били както казваш най-добрите за времето си, са сработили в крайна сметка. А лайстните се намериха, това, смятам ще се съгласите, си е далеч по-незначителен проблем от прагове на юфка от ръжда, каквито са на повечето Волги, на които никакви мерки не са взети.

Но да оставим предположения и догатки как е щяло да е по-добре, защото поради липса на машина на времето, нямаме шанс да влияем на нещата в минало време :)  Дайте акъл за решетката, че ми изпадна хубава оферта и съм на кантар, защото не искам да дупча ламарини, а ми се иска хром :)
« Последна редакция: Януари 25, 2016, 19:35:39 от thunderl »

Януари 31, 2016, 10:17:13
Отговор #31

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, имам въпрос, може ли да се  смени табло  на 24  10 с такова от  24 01 ?  и  да се смени  пластмасовата решетка с метална , пасват ли ?

Май 20, 2016, 11:46:39
Отговор #32

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Здравейте колеги, ето малък ъпдейт от мен :)

Проектът напредва с пълна сила и в края на месеца ще е първото събитие на колата. До есента би трябвало да довършим всички останали дреболии. Ето я към момента, все още без лайсните - чака за полиране и пастиране

Издирват се:
- алуминиев пръстен, който седи в основата на лоста за скорости
- пластмасова капачка при захващането на колана за колонката



Май 20, 2016, 13:01:55
Отговор #33

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Май тази кола  видях в кв Левски пред едно гаражче с вдигнат капак :)  Даже си оставих телефона на майстора

Супер е колата  на живо

Май 21, 2016, 23:06:08
Отговор #34

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
След пастирането днес :) След това смених огледалото с по-лъскаво, което си намерих в един кашон в мазето и сложих и лайстните, но беше станало късно за снимки!







« Последна редакция: Май 21, 2016, 23:26:16 от thunderl »

Май 21, 2016, 23:26:39
Отговор #35

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Колеги, как стои въпроса с калобраните? Намират ли се на пазара все още?

Май 23, 2016, 22:57:36
Отговор #36

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Колеги, @победовод и другите вряли и кипяли, моля ударете и едно рамо в купува - издирвам там ринга на скоростния лост и капачката, покриваща болта на коланите. На финалната права съм.

Юни 03, 2016, 12:21:46
Отговор #37

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Колеги ето и ъпдейт от мен :)

Гривната при скоростите се намери:



Тъй като е малко напъпила обмислям варианти за връщането и до блясък. Дали да хромирам наново, дали да коригирам със спрей локално или просто, предвид, че няма да е изложена на дъжд и мокро, да я облепя с 3M огледално фолио, с което правят огледалните автомобили. Клоня най-много към последното, като най-евтино, лесно и ефектно, без да променям оригиналния детайл.

Остана ми неоткриваемата капачка на колана. Калобрани изглежда ще поръщам от Украйна/Русия, че местните продавачи са сложили космически цени, а и като цяло съветски не се намират, само български.

Преди няколко дни обаче, с натъжено сърце открих, че вълненият плат на оригиналната тапицерия е нападнат от някакви молци или други гадинки, които са изпапали плата чак под подлакътника и на подобни места. Първоначално мислех, че тапицерията е закачена само на едно-две места, но като разместих всичко нещата се оказаха зле. След известно разсъждение, реших да сменя тапицерията с нова, от по-здрав и добър материал, като същевременно се опитам да запазя нещата възможно по-близо до оригинала. Обиколих 10 магазина и стигнах до извода, че стандартните авто-тапицерски платове не отговарят на стила на колата. Накрая намерих най-сетне това което търсех на Сливница, в tapicer.bg. Сравнявахме цветове, материали и ето какво избрах:

плат:



кожа:



преход плат/кожа:



Самозалепваща се подлепка 8мм, която да даде релеф между шевовете и да се избегнат деформации с времето:




Тапицерът се захваща от следващата седмица и отсега нямам търпение да я видя в пълен блясък.





Юни 03, 2016, 16:07:25
Отговор #38

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Страхотно бижу, на което му отива този цвят. С такива собственици Волгите все повече ще набират скорост сред другите ретро автомобили.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 07, 2016, 12:10:24
Отговор #39

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Страхотно бижу, на което му отива този цвят. С такива собственици Волгите все повече ще набират скорост сред другите ретро автомобили.

Много благодаря, Speeder :)

Докато работата по тапицерията върви, ето с какъв албум се сдобих вчера. Бях му хвърлил око още есента когато го видях в един от магазините за части и не можах да се сдържа (снимките не са на моя, но е същия). Сега го чета и изучавам :) :