Автор Тема: VW Beetle 1300 '71  (Прочетена 8295 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 05, 2015, 22:26:02
Прочетена 8295 пъти

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
 Май е време да Ви представя и Костенурката, която притежавам от няколко месеца.
 Както някои знаят колата беше много разграбена. Но това не трябва да ни отказва! Напротив!!
 Прикачвам малко снимки с историята.
 Колата е набор някъде '71. Била е с 1300 кубиков двигател. Била е.. Под въпрос е дали е била собственост на един от първите създатели на Боксер клуб през 90те.
 Когато отидох да я видя за първи път. Видно вече поразграбена от вън. Двигателя си беше на мястото.




 Снимки от тази година Май месец.




 Бях я вече отписал. Но към края на лятото меракът да намеря кола с документи ме накара да се върна към тази. Почнах издирването на собственика и за 2 часа вече бях пред блока му. След уговорки и приказки се уговорихме ако реши да я продава да ми се обади. Всъщност човека дори не знаеше за тежкото разграбване над автомобила му. След като си тръгнах си бях казал че след 1 месец отново ще го обезпокоя за да видя какво е решението му (просто не очаквах да се обади). Да ама след 1 седмица ми звъни телефона и от отсрещната страна: собственика. Вече взели решение и то е да я прибера аз колата за да не стои там под набезите на безизвестни. В края на седмицата вече бях при нея. Първоначално беше преместена, което много ме стресна, но все пак си беше в състоянието в което я знам без увреждания от местенето.







 И тръгна към вкъщи. Новият си дом ..




 В завоите малко се лашкаше на платформата ..




 ... иии в къщи селфи ..




 Веднага свалих от пред мокети, стелки и всичките неща които бяха наслагани ..



 На следващият ден я измихме от мръсотията и патината  :cry







 И се почна с оглеждането на липсите.. А те са много.
 От интериора липсват копчетата, жабката, километража, волана, корите на вратите и на задните панели, огледалото за задно и странично виждане и сенниците.
 В багажника на първо време резервната гума и казанчето за чистачките.
 Стъклото на дясната врата беше разбивано за да се отключи колата. Резултат: Строшено голямо стъкло, свалено триъгълно стъкло, гумени уплътнения, стъклоповдигач. Опитали са се най вероятно и външната дръжка да свалят, но нещо не им е достигнало да я дръпнат на пред за да изпадне. Е изпадна ми в ръцете.
 Освен двигателя са се опитали и задния капак да откраднат но факта че е бил заключен и от горе обтегача го е държал не им е позволил да го свалят.
 Дясната врата дори е избушена от пантите. Явно някой се е опитал да я изкърти или да си изкара яда заради нещо. Резултата е трудно затваряща се врата. И двете панти са криви.















 Малко части от колегата ivo teneketo като на първо време.



 От ретро пазара едно километражче, нищо че не е за моя модел ..



 Разсъблеках облегалките на седалките и се оказа че са здрави, само поизгоряли малко.



 Флинстоун!





 След време намерих и двигател. 1600 куб/см 50 hp в комплект със скорости. Лошото е че е седял 20 години в плевня и тепърва ще се види какво му е състоянието след като го разглобя.






 За сега събирам части за сглобяването. Предстой прехвърляне и след това се почва с пълни сили!
 До скоро!
0890192949 / 0887192949

Декември 07, 2015, 09:18:52
Отговор #1

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Честито!
На мен това ми се вижда безумна мисия - точно като за откачени хора, каквито сме в този форум!
 O0
Това, обаче за прехвърлянето не го разбрах ?
Още не е документално твоя ли?
Понякога собствениците почват да се инатят и следват неприятни разговори и ситуации.
Дано да нямаш проблеми с нотариуса.


Декември 07, 2015, 11:05:22
Отговор #2

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
успех с проекта..никак няма да ти е лесно. имам 4 гуми които не са ж лошо състояние. ако ги искаш ще ти ги подаря :)
и дано нямаш проблем с документите.

Декември 07, 2015, 14:49:31
Отговор #3

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
успех! така, с този лош на комплектация старт, ще ти е по-сладко после :) 


Декември 07, 2015, 19:28:50
Отговор #4

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Поздравления и от мен !
Успех в реставрацията, понеже това са най-истинските реставрации - липси, лоша база и дълга борба.

Декември 08, 2015, 15:35:56
Отговор #5

Неактивен Kick

  • Публикации: 37
Честито Тони! Желая ти да имаш много нерви, време и пари за възстановяването й! И най вече да ти носи повече наслада отколкото мъки ;)
В предвид колко трудно се окомплектова кола, ще ти трябва и много търпение..

Да считам ли че буса е он холд :) Поздрави ;)

Декември 08, 2015, 16:57:46
Отговор #6

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Поздравления за спасяването на редник Райън но всъщност са успяли да задник оригиналния двигател на колата ли ? :o

Декември 08, 2015, 21:31:20
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Доколкото разбрах стимулът за покупката е бил именно наличието на редовни документи... дано и моторът от плевнята да има такива, че иначе няма минаване в КАТ... засега. Аз от години чакам с един подобен проект да приемат мотора за консуматив както е в цивилизования свят, към който уж вече се числим поне на книга.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 09, 2015, 23:13:55
Отговор #8

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Благодаря Ви приятели!
Колата се води фирмена по документи и собственикът в момента е в чужбина. Баща му има пълномощно само да плаща данъците, но не и да я продава. За това чакаме да се прибере синът му.
Моторът от плевнята няма никакви документи. Ако него го слагам в тази кола, то няма да имам нужда да ходя до КАТ, тъй като тя ще си остане и за в бъдеще със Софийски номера. Пък дано вярно да стане като консуматив тоя двигател и да няма такива проблеми с документите.
zhivko88, не те разбрах напълно, но ако е това което си мисля: Оригиналният двигател е откраднат. През изминалата година се е случило.
Kick буса за сега остава на по задна позиция да чака. За него си трябват повече пари за да стане както трябва.
А аз днес си купих една костенурка на части, без ламарините. На бързо напълних един багажник с всякакви дреболии, кои годни, кои не много. Важното е че доста от липсващите детайли ги събрах.
0890192949 / 0887192949

Декември 10, 2015, 10:24:05
Отговор #9

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
за смяна на талони вече се минава канал, поне във Варна е така, нищо, че запазваш номерата.

няма ли как да се набие на тоя блок номера на двигателя, който е бил в талона?