Автор Тема: УАЗ 452 1977  (Прочетена 12180 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 09, 2015, 18:02:02
Прочетена 12180 пъти

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Здравейте колеги скоро ми предстои покупка на "буханка" и имам нужда от съвет,като отида да я пробвам какво да гледам по обстойно,къде са слабите места, имам предвид по агрегатите-мостове раздатки и тн. Друго,което ме интересува е замяната на ДВГ,дайте съвет,с какъв мотор е добре да се замени- дизел или бензин, и от какво мпс би станал с минимум допълнителни интервенции? Идеята е да стане достатъчно надежден и комфортен 4x4 автомобил и да се използва, и като кемпер. Приемам всякакви съвети и идеи.
« Последна редакция: Март 17, 2017, 10:43:01 от dido1903 »

Декември 11, 2015, 22:16:22
Отговор #1

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Идеята е да стане достатъчно надежден и комфортен 4x4 автомобил и да се използва, и като кемпер. Приемам всякакви съвети и идеи.
Надежден....айде,да приемем,че може да е!
Комфортен...това според разбиранията на ползвателя......
Кемпер?Ако под това се разбира закрито пространство с 2 легла...О.К.
Мога ли да предположа,че вероятно нямаш избистрена и премислена идея какво точно искаш/ще правиш ...от това МПС,произведение на СССР ?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 12, 2015, 00:57:15
Отговор #2

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Няма никакъв смисъл да се отговаря по този глупаво провокативен начин. Човека иска съвет за състоянието и за приоритетните места за гледане, не му трябва остроумие. Щом пита за УАЗ 452, значи това иска да прави. В интернет може да се намери доста по темата - подобряване, персонализиране. За буханката специално има безброй проекти описани.

Декември 12, 2015, 09:44:35
Отговор #3

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Надежден....айде,да приемем,че може да е!
Комфортен...това според разбиранията на ползвателя......
Кемпер?Ако под това се разбира закрито пространство с 2 легла...О.К.
Мога ли да предположа,че вероятно нямаш избистрена и премислена идея какво точно искаш/ще правиш ...от това МПС,произведение на СССР ?
немо, можеш да си предполагаш,колкото си искаш за ,каквото си искаш. Относно "избистрената и премислена" идея ,какво ще правя с това МПС, съм написал ясно. Ако имаш съвет или предложение по темата ще се радвам да ги споделиш, но ако ще задаващ глупави въпроси и ще се правиш на интересен,намери си друго място за това.

Декември 12, 2015, 17:35:48
Отговор #4

Неактивен angelple75

  • Публикации: 57
gopi,прегледай във форума за офроуд автомобили. Има достатъчно информация за УАЗ,която,ще ти бъде полезна.Успех.     п.п.    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!                                                                                                                                                           

Декември 12, 2015, 21:12:15
Отговор #5

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!                                                                                                                                                           
но ако ще задаващ глупави въпроси и ще се правиш на интересен,намери си друго място за това.
Няма никакъв смисъл да се отговаря по този глупаво провокативен начин.
Offtopic:
Момчета,може ли малко по-кротко??И без да ми давате оценки (не ме познавате),или не сте вечеряли...???  ;D
Не виждам нищо глупаво или провокативно в това,че съм попитал автора на темата каква точно му е концепцията,щото ми стана любопитно ...и съм си казал мнението по въпроса без да се смятам за "последна инстанция",без да обяснявам на някой "колко е глупав",или пък  "как се прави на интересен"....?!?!
А вие какво полезно споделихте,освен,че го пратихте в Офф-роуд форума?
Извинявам се за отклонението!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 13, 2015, 00:01:14
Отговор #6

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Нищо лично, приятел. Просто твоят отговор малко ми се стори като спам. Сигурно си прав за себе си в това което казваш. Всеки си има своята истина, но не е зле да се знае че хората харесват различни неща и няма смисъл от подигравки. За мен най-непотребната и смотана кола е Голфа 3, но очевидно 2/3 от българите считат друго. Просто пример ти давам. Поздрави.

Декември 13, 2015, 15:25:29
Отговор #7

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Към топик стартера:УАЗ 452 е малко особен автомобил и за него в пълна сила важи правилото,че както аборти не се правят по интернет,така и не се купува УАЗка по интернет.Затова,ако решиш да купуваш,не слушай съвети а задължително вземи със себе си човек който има такава или е карал достатъчно дълго УАЗка ,че да може да различи нормалните шумове на трансмисията при включена РК от шумове свързани с някакъв проблем .Същия ще може да провери дали са навити таралежките или не,въобще ще знае какво да гледа.Оттам нататък всичко е гледане като на всеки друг автомобил,от къде  какво тече или не тече и т.н.,няма смисъл да изброявам.
Относно двигателя тук зависи какво искаш да слагаш,руско или западно.Аз на моя головастик още през 91г.  на мястото на щатния УМЗ 414 сложих ЗМЗ 402 от сандък.От резултата съм много доволен,да и преработките са незначителни.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 15, 2015, 00:08:13
Отговор #8

Неактивен gopi

  • Публикации: 177

Относно двигателя тук зависи какво искаш да слагаш,руско или западно.Аз на моя головастик още през 91г.  на мястото на щатния УМЗ 414 сложих ЗМЗ 402 от сандък.От резултата съм много доволен,да и преработките са незначителни.
[/quote]
Колега победовод може ли да споделиш,колко приблизително е разхода на гориво с този ДВГ- ЗМЗ 402?
Защото разхода ме насочва евентуално към западен дизел.
p. s. Този ДВГ ли е слаган в по новата Волга с пластмасовата решетка (2,5- 110к.с.)?

Декември 15, 2015, 14:22:56
Отговор #9

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Гопи, Волгата изразходва 10л./100км. пропан-бутан. Извън града. При условие, че не развиваш повече от 100 км/ч. . Реално, гори 10-11л., понякога, когато я засилиш повече и 12л./100км.. Газ. Бензина също й е по вкуса, разхода е с около 1 литър по-малък. Това при отлично състояние на двигател, който е и добре центрован. Може да харчи и по-малко, например 8/100-9/100 бензин, тоест между 8 и 9/100 бензин. При условие, че скоростта на движение е между 60 и 90 км/ч.. Където е най-комфортно за шофьора, пътниците и като цяло.  :) Не знам, дали може да харчи под 8л./100 км. . Вероятно може, обаче ще бъде твърде бавно и досадно пътуване. Волата не еталон за сравнение на нейния разход на гориво с този на автомобил с висока проходимост. Няма как да бъдат съпоставими тези две неща. УАЗ-ът, щом го изкарваш често извън асфалта, разхода на гориво го приемаш толкова- колкото е. А, той е по-голям от този на Волга. Били и двете с еднакви двигатели. Да се купува УАЗ с идея да се шпори на асфалт няма особен смисъл. Не, че не може да развие 100 км/ч., но не му е това нещото, което да те впечатли. Той е първична, желязна, груба машина и не е за свикнали с Волгови удобства хора. Само подчертавам някои гранични разлики. След това е както човек прецени.  :) Ако ти харесва да се чувстваш жив и искаш да решиш проблем с водачи на МПС, които имат навика да зажулват/чукват чуждите автообили, тогава може да бъде оправдана експлоатацията на такава джипка. В градски условия. Дори.  :) Гуми има всякакви, дори може да се монтира кормилно управление с хидравличен усилвател. Аз съм ,,ЗА" такова нещо. Стига да има АГУ. Така имаш още едно преимущество- винаги имаш друга алтернатива. Което намаля вероятността да останеш някъде, където е далече от населено място. Освен това, бензинов двг с АГУ, може да работи при всякакви наклони. И така-нататък. Пожелавам ти да си намериш запазен УАЗ. И преди да го купиш, покарай го насам-натам. Да видиш. Дали ще ди допадне, като автомобил.