Автор Тема: УАЗ 452 1977  (Прочетена 12165 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2015, 21:14:07
Отговор #10

Неактивен победовод

  • Публикации: 836


Колега победовод може ли да споделиш,колко приблизително е разхода на гориво с този ДВГ- ЗМЗ 402?
Защото разхода ме насочва евентуално към западен дизел.
p. s. Този ДВГ ли е слаган в по новата Волга с пластмасовата решетка (2,5- 110к.с.)?

Да, това е двигателя който се слага на ГАЗ 2410 и 31029 ,100 к.с.
Аз моята от 15 години  я карам от дъжд на вятър,няколко пъти годишно,а вече три години не съм я вадил изобщо.Като я карах ми даваше разход около 15-16 газ извънградско при скорост до 90 км.ч, но с развити таралежки,т.е. предния мост не само е изключен,а е изцяло елиминиран.Но пък е по висока от буханката,головастик с брезент е.С включен преден мост разход не съм засичал,защото съм включвал рядко и на късо разстояние.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 16, 2015, 00:35:52
Отговор #11

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
.. Да се купува УАЗ с идея да се шпори на асфалт няма особен смисъл. Не, че не може да развие 100 км/ч., но не му е това нещото, което да те впечатли. Той е първична, желязна, груба машина и не е за свикнали с Волгови удобства хора. Само подчертавам някои гранични разлики. След това е както човек прецени.  :) Ако ти харесва да се чувстваш жив и искаш да решиш проблем с водачи на МПС, които имат навика да зажулват/чукват чуждите автообили, тогава може да бъде оправдана експлоатацията на такава джипка. В градски условия. Дори.  :) Гуми има всякакви, дори може да се монтира кормилно управление с хидравличен усилвател. Аз съм ,,ЗА" такова нещо. Стига да има АГУ. Така имаш още едно преимущество- винаги имаш друга алтернатива. Което намаля вероятността да останеш някъде, където е далече от населено място. Освен това, бензинов двг с АГУ, може да работи при всякакви наклони. И така-нататък. Пожелавам ти да си намериш запазен УАЗ. И преди да го купиш, покарай го насам-натам. Да видиш. Дали ще ди допадне, като автомобил.
Идеята ми  не е да го шпоря на асфалт :) (макар,че звучи яко),по-скоро ми трябва за трудно достъпни места. Обичам дивото къмпингуване и колкото по не достъпно за обикновена кола е едно място толкова е по-спокойно. Но все пак ще се кара и по асфалт. От друга страна винаги съм харесвал УАЗ-ките дори и джипките но фургончето ще ми върши по-добра работа в случая за превоза на всичките багажи за разлика от комбито,което ползвам сега за тази цел,пък и с комбито нямам тази проходимост и винаги се налага яко носене. За бенз. ДВГ с АГУ си прав ,че работи при всякакви наклони и това е в подкрепа на избора на такъв ДВГ,пък и няма да се кара,като ежедневка, 5-6 пъти в годината оправдава разхода.

Август 23, 2016, 16:26:18
Отговор #12

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Колеги уазката е закупена,но има няколко проблема: движи се само с предния мост на задния са изкарани полуоските,защото се получил проблем с дифа и за по лесно прас само на предно :) ,въпросът тук е за дифа, да се смени целия с такъв от волга(бил по-бърз) или да се ремонтира този? Втори проблем: спирачки,някаква идея как се слага серво на спирачките? За сега тези неща са ми най важни ,за да може да се мине през КАТ,че срока е две седмици и вече тече :D приемам всякакви съвети,критики и похвали :) .

Август 23, 2016, 16:31:38
Отговор #13

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Това е Снежа... до тук с репликата от култовия Бг филм ;)


Август 23, 2016, 17:14:00
Отговор #14

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
За смяната на главно предаване и диференциал. Главното предаване на двата моста трябва да бъде еднакво - примерно 4,55. В противен случай просто ще я счупиш уазката. Волгов диференциал според мене не ти трябва, ще ти дойде бързи няма да има сила натоварена и и извън пътя. 452 е тежко и бавноходно возило за каране по черни пътища и има бавен диференциал (всъщност бавно главно предаване, ама така, на жаргон казвам диференциал).
Серво сигурно може  да се измодифицира от по-нова уазка. Първата ти работа обаче е да смениш наличните ти цилиндърчета, маркучета и накладки с нови. Струват около 200 и няколко лева всичките общо в магазина на ул. Габрово в София. Главният спирачен цилиндър читав ли е? Ако не е, купуваш и него. Всякакви направи си сам с разглобяване и смяна на гумички е гаранция за дефект.



Август 23, 2016, 17:54:38
Отговор #15

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
здравеи колега относно ремонтите не мога да дам мнение но за срока които е 2 седмици може да отидеш в кат с един договор и да се обадиш ще ти дадат входящ номер и така си удължаваш срока без проблем    когато станеш готов  ще отидеш само показваш че си се вписал и се я регистрираш

Август 23, 2016, 21:19:24
Отговор #16

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Благодаря колеги за бързите отговори,за диференциалите знам,че трябва да се сменят и двата,а това за КАТ не го знаех-полезна информация.

Август 23, 2016, 21:39:43
Отговор #17

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 132
Диференциалите на УАЗката са бавни 41-8 зъба и бързи 37-8 зъба. Виж твоята с какви е? Аз продавам преден и заден бързи с 37-8 зъба.
ГАЗ 69

Август 24, 2016, 21:45:15
Отговор #18

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
За КАТ има и опция, срещу платена такса да дойдат и на място.На времето, когато сменявахме стар с нов образец регистрационни номера, Аз се възползвах от тая услуга за ремаркето на камиона, което беше разпарчетосано за ремонт и лек "тунинг".
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Август 30, 2016, 12:08:50
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Честито, доколкото виждам линейката е от по-старата серия с малкия кръгъл стоп... може би е най-проходимия сериен бус на всички времена, но... возил съм се в такава линейка и не знам как оцеляват болните в нея, но аз тогава почти се разболях от това возене :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.