Автор Тема: Чисто новата Волга на Победовод - ГАЗ 24-10  (Прочетена 25011 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 02, 2015, 19:05:43
Прочетена 25011 пъти

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Днес ми дойде от Русия нов акумулатор 6ст-60ЭМ.Това е акумулатор в карболитова кутия, заводски се монтира на ГАЗ 24-10,но не се призвежда вече 15г.Тъй като аз имам 24-10 на 10 х.  км,в реално заводски ново състояние,търсих дълго стар с идеята да сложа нови плочи.Съвременните акумулатори не могат да се закрепят с оригиналните шпилки и планка на Волгата,както и да се сложи капака.Тук не намерих, мой приятел в Москва обаче успя да ми намери там нов още през март месец. Досега чаках да излезе международен курс някъде близо до Москва ,тъй като моя приятел каза че ще го предаде максимум на растояние 250 км .Предаде го в Калуга на 190 км от Москва в едната посока.
Доволен съм като слон,колата вече е в 100% автентично състояние,така както я взех от Мототехника преди вече почти 29г.









«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 02, 2015, 19:11:14
Отговор #1

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
...колата вече е в 100% автентично състояние,така както я взех от Мототехника преди вече почти 29г.

Браво, браво - поздравления и много хубави моменти.  :)

Декември 03, 2015, 18:34:40
Отговор #2

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Браво, браво - поздравления и много хубави моменти.  :)

Благодаря Тони! Сегашния вид на моторния отсег,освен всичко друго ме върна  в спомените,с какво вълнение оглеждах Волгата в Мототехника,въобще само положителни емоции.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 03, 2015, 20:50:24
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Поздравления, малко са щастливците като теб, които са имали възможността да запазят кола, закупена в онези години и да я имат в автентичен вид, като твоята.
Интересно ще е да споделиш тези емоции - чакал ли си дълго да излезе номер в Мототехника, как са те уведомили, колко опции са ти дали и т.н.

Декември 05, 2015, 18:17:17
Отговор #4

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Поздравления, малко са щастливците като теб, които са имали възможността да запазят кола, закупена в онези години и да я имат в автентичен вид, като твоята.
Интересно ще е да споделиш тези емоции - чакал ли си дълго да излезе номер в Мототехника, как са те уведомили, колко опции са ти дали и т.н.

Благодаря Боре!
Ами Волгата е произведена на 20 март 87 г.,взех я на 33 км. на 20 април,така че тази кола сме я карали само аз и  руснака изпитател, в Мототехника Пловдив са докарани с влак.Чаках  пет години и шест-седем месеца ,толкоз се чакаше тогава за Волга и Лада седмица.Уведомиха ме с телеграма,дори  ме бяха извикали ноември 86г. за коли с нарушено лаково,имаше три,две сиви с малък проблем и една бяла с видим проблем на  капака,веднага се отказах.И добре че тогава се отказах,защото трите бяха 2410 от преходните,а вече 87г. дойдоха стандартните.Какви опции,влизаш в двора придружен от човек на Мототехника,избираш кола,поогледах се за стойка и си казах тази ще е. След това се почна едно вълнение,защото аз бях сред първите взели вече напълно обновената 24 10 без да съм го очаквал,започнах оглеждане за съпоставка между 24-ката и тази,бръмнах я и настроението ми се покачваше в геометрична прогресия..По едно време служителя на Мототехника се изнерви,какво толкова я оглеждате,спокойно му казах да стои отстрани и да ме наблюдава,все пак не съм на пазара и не оглеждам домати.В Мототехника се плащаше всичко,застраховки,такси,имаше гише на КАТ,оттам  излезнах с всички документи.Само който е вадил кола от Мототехника в онези години,която му е била по мерак и за която е чакал 5-6 години,знае що за емоции са това.
Това е общо взето,след това я карах една година,но ограниченията при бензина през 87-88 ме накараха да взема през 88г. друга седемгодишна Волга,разложко такси, с цел да и сложа дизел,нафтата тогава беше море.След това през годините съм карал още три Волги,та и досега. Така колата се запази в заводски ново състояние,вадя я два пъти в годината,пролет и есен при слънчево време за сезонно обслужване и правя  по няколко километра .
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 05, 2015, 22:17:17
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Уникат е човече, все така да я пазиш! Макар да не харесвам много екстериора на тези 24-10 с пластмасовите решетки и квадратните дръжки знам, че интериорът им е много по-удобен от този на първата серия, а предполагам имат и доста други подобрения. 3102 май са с подобен салон, ако не и същия, но техният дизайн още по-малко ме пали, въпреки че у нас вече са доста редки.
Интересно ми е допълнителните фарчета за мъгла влизаха ли в заводското оборудване? 
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 06, 2015, 14:03:43
Отговор #6

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Старая се да я пазя Митко!С пластмасови решетки идваха само у нас,иначе в завода са монтирали и пластмасови и хромирани метални.На какъв признак не ми е ясно ,предполагам че е правено на база на договаряне с организациите  които са продавали Волгите.Аз имам чисто нова хромирана решетка,но по обясними причини няма да я слагам.Въпреки че ако моята Волга беше черна,щях да сложа хромирана без да му мисля,на черно купе хрома изпъква,а при мен на бяло купе и черната пластмасова стои добре. В Русия има Волги 24-10 с оригинално монтирани и пластмасови и хромирани решетки.Салона да,комфортен е,почти е идентичен с този на 31-02,има разлики но не са съществени.
Относно фарчетата за мъгла,да ,в заводското оборудване са влизали щатно.Същите фарчета са слагани и на ГАЗ 24 заводски,но  не на всички,явно пак е правено на база на предварително договаряне и поръчка.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 12, 2015, 20:19:59
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
А така! С новата тема мисля, че Жоро ни дължи още много снимки на този красив оригинал.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 12, 2015, 21:17:14
Отговор #8

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Поздравявам и аз колегата Победовод. Приятно беше да прочета с колко ентусиазъм е купена колата и с колко мерак е поддържана като пълен оригинал през годините.

Декември 13, 2015, 16:14:18
Отговор #9

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Мисля,че за създаването на тема за този автомобил на този ресурс е все още рано.По причина, че до формалното му влизане в категорията ретро автомобил трябва да минат още година и четири месеца,т.е. 30г. след производството му.
Но щом Митко като администратор  реши и създаде тази тема,нямам против,при удобен случай ще изкарам Волгата и ще я наснимам.
Иначе относно желанието ми да я поддържам в пълен оригинал,започнах да правя дори вече неадекватности. :D В смисъл,за да не цапам ако се наложи някога оригиналния инструмент,почти събрах втори комплект за ГАЗ 2410 с оригиналните маркировки и опаковки.Както казват руснаците,всеки полудява по своему.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.