Автор Тема: Чисто новата Волга на Победовод - ГАЗ 24-10  (Прочетена 25021 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2015, 21:44:21
Отговор #10

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
Не те познавам човече,но си уникален.

Декември 15, 2015, 22:45:16
Отговор #11

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
А така, Жоро, ще изплюеш камъчето ти, лека полека ...  >:D
И нека аз тук като един Кеворк К на форума да продължа с въпросите си, понеже това е тръпката на епохата.

А как всъщност реши, че искаш да направиш вноска за Волга , а не нещо друго ?
И не те ли изкушаваха в годините да промениш желанието си ?

Декември 16, 2015, 13:01:18
Отговор #12

Неактивен победовод

  • Публикации: 836


А как всъщност реши, че искаш да направиш вноска за Волга , а не нещо друго ?
И не те ли изкушаваха в годините да промениш желанието си ?

Всъщност влечението ми към автомобилите ГАЗ е още от средношколските години,дори на бала бях с Волга.
В Райково нашата къща е на центъра и наблюдавах как минава една много лъскава Победа посока Смолян-Устово и обратно.За съжаление не успях да я разгледам отблизо,Райковска не беше,а в Смолян или Устово не я видях паркирана нито веднъж.Но пък като получех списание "За рулем" първо търсех статии за Волги и Победи,списанията още ги пазя.
Така направих вноска за Волга,а тъй като това е един отлично возещ,непретенциозен и надежден автомобил през годините не ми е дал никакъв повод да променя желанието си.На по късен етап,като си осигурих место за нови гаражи дойде време да купя и Победата.
Тук намерих няколко снимки от тази година,а пък автобуса Граф е на 32 г. и се движи,но рядко.





«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 17, 2015, 13:00:41
Отговор #13

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
страхотна е Волгата, но сложи някоя и друга снимка на Победата, да я видим - предполагам и тя в добро състояние или не е в движение (проект) ?

Декември 17, 2015, 16:51:22
Отговор #14

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Благодаря за отзивите за Волгата.Относно Победата,в добро състояние е и на оригинален ход.От 15 години си обикалям с нея по ретро мероприятия,спокойно си ходя  в Гърция и Турция вече три пъти.Ако си гледал снимки от ретро мероприятия,зелената Победа е моята,то друга и няма.Има си тема тук,но всичките снимки бяха в имиджшака,до една са пропаднали.Ще трябва да прочета темата и си спомня какви снимки съм качвал,за да  видя доколко е възможно да се възстановят.Дано успея да ги намеря и възстановя,защото в този си вид темата без снимки освен за триене за друго не става.
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 16:59:32 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 23, 2015, 18:12:23
Отговор #15

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Вчера времето бе слънчево,затова реших да изкарам Волгата и да се разходя с нея.Спрях и направих няколко снимки до обновената ВЕЦ " Асеница",която е пусната в експлоатация през  1952г.Снимах салона, моторния отсег, багажника.Това е кола 100% в оригинал, всичко до  последното болтче включително и почти всички течности са от завода-антифриз,спирачна  и трансмисионните масла.Единствено през пет години сменям маслото в двигателя.На шенкелоносача се вижда,че дори гресьорките са със оригиналните калпачета.На една от снимките съм показал три аптечки,едната е за ремонт на безкамерни гуми и си е с оборудването на колата,другите две са руски автоаптечки от соца.В инструкцията на МЗ за съдържанието на автоаптечките пише че трябва да съдържат 200 мл. разтвор на водна основа за дезинфекция,нещо което в интерес на истината не съм видял да го има в аптечките които се продават в търговската мрежа.Затова във втората аптечка съм сложил две шишенца по 100 мл. кислородна вода.


















« Последна редакция: Декември 23, 2015, 19:02:51 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 25, 2015, 12:28:51
Отговор #16

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
Страхотна е!:) Мога само да си мечтая, че ще докарам такава пълна окомплектовка някой ден!

Декември 25, 2015, 19:23:54
Отговор #17

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Адаш, няма какво да кажа. Не искам да се повтарям с колегите. Това е едно бижу!
Да си жив и здрав и да си я караш и поддържаш с кеф. :)
Баща ми, стар Шкодаджия презаписа точно за такава Волга, но не го огря. Иначе чакаше Лада 2104. Номера на вноската беше 84 000. Помня го!
Някъде 87ма г. И накрая взе Москвич 21412 S с дясно огледало и калобрани. Това 90та г. щото затваряха Мототехника и само Москвичи бяха останали. Да не е валат. Едва го изтърпя 2 г. и го продаде. И пак си взе Шкода, но втора ръка, разбира се.

Поздрави и Весели Празници!
« Последна редакция: Декември 25, 2015, 19:26:34 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 27, 2015, 11:25:13
Отговор #18

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Бладодаря адаш,поздрави и от мен,бъди щастлив!Моята вноска беше някъде 66000 ,във фактурата пише дори точния номер.До 84000  на баща ти през 1990 ,се оказва че Мототехника през онези години е продавала по 6000 нови коли годишно.Спомням си дори,че в началото на всяка година във пресата се обявяваха точния брой на колите по марки и модели, които са планувани за продажба.Е имаше и изключения извънпланово,като например иранските Рена,спомням си държаха ги на Брезовско през 86 месеци,докато ги пуснат за продажба.Седнах тогава в едно от тях,но за моя ръст се оказа неподходящо.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 02, 2016, 20:40:54
Отговор #19

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Прочетох темата от начало и наистина много се впечатлих.Поздравления,много хубава Волга!
Аз не съм много в час с руските автомобили,но ми е интересно,по принцип,какви екстри са слагали в най-луксозните изпълнения.
На тази снимка виждам,че има предвидени гнезда за превключватели.За какво са?Ел. стъкла,подгряване на седалките?