Автор Тема: Чисто новата Волга на Победовод - ГАЗ 24-10  (Прочетена 25014 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2016, 22:00:49
Отговор #20

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Благодаря за поздравленията колега!На въпроса,не,никакви екстри не са слагани от рода на ел.стъкла,подгряване на седалките и др.такива.Щатно само антената  е с ел.привод и задното стъкло е с вградено подгряване.ГАЗ 2410 е автомобил от среден клас, който се е използвал от номенклатурата от по нисък клас до средния,за такси и е бил относително достъпен за продажба на населението.Салона на ГАЗ 2410 е с оборудването на  ГАЗ 3102 която се е ползвала от номенклатурата от средно ниво и над средното,явно повече не се е полагало като екстри на номенклатурата от това ниво.На местата за превключвателите които виждаш при мен ,стоят превключвателите на 3102 щатно,а при мен са изместени по наляво.Таблото на 2410 по същество е видоизменено  3102 табло.
« Последна редакция: Януари 02, 2016, 22:06:59 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 07, 2016, 17:51:54
Отговор #21

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Вчера ми пристигна чисто нов авариен триъгълник(знак аварийной остановки) съветско производство.Веднага зае мястото си в багажника до двете авто аптечки също съветско производство,с изобразена на тях Волга ГАЗ 24.Целта ми е всичко в колата,включително и принадлежностите да кореспондират със състоянието и произхода на Волгата.
Както се вижда от снимките,триъгълника е голям,с масивна метална основа,знае се че през съветско време материал за сметка на качество не се пестеше.Не дай боже да се наложи,ще си свърши работата за която е предвиден,за разлика от китайските,които падат при морски полъх и българските от времето когато ги имаше,които се чупят  дори при разгъване и падат при слаб вятър.









« Последна редакция: Януари 07, 2016, 18:04:57 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 03, 2016, 18:28:02
Отговор #22

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Вчера беше успешен ден.Тъкмо бях решил да поръчам на моите приятели в Москва да ми намерят оригинален съветски пожарогасител ОУ 2А(огнетушитель углекислотный 2л. вместимость),и вчера за мой късмет буквално го изрових сам.Не дай боже при нужда, пожарогасителите с въглероден двуокис са много ефективни при запалени горива и ел.инсталации.Но поради високата им цена и скъпото обслужване почти никой не ги предлага.Все още се чудя как моя се е запазил през годините  и то в добро състояние.Сега ще заеме мястото си в багажника на Волгата като артефакт,а като му дойде времето ще го заредя.Единственото нещо не съветско производство което остана във Волгата е светлоотразителната жилетка и по обясними причини най вероятно ще продължи да стои там.







«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 28, 2016, 11:32:38
Отговор #23

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Обзаведох пожарогасителя на Волгата с чисто нова стойка за закрепване.Няма да разпробивам и да слагам стойката,петите и са достатъчни за да не се клатушка пожарогасителя наляво-надясно.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 03, 2016, 13:29:41
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито! Подсети ме, че и аз имам пожарогасител с такава форма затова предполагам също работи с CO2, само не помня какво производство е, трябва да проверя... и щом казваш, че са толкова ефективни ще трябва да го заредя и подготвя за ползване /недай Боже/, стига да намеря къде ги зареждат, може би там където бутилките и за оксижените? Апропо, откъде намери стойка, аз имам от пянов пожарогасител, но е с фруга форма и има подпора за дънато на бутилката, което е равно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 03, 2016, 14:19:26
Отговор #25

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Митко,скоро бях на гости на мой колега и приятел,по време на разговора между другото му казах че съм си намерил съветски пожарогасител но нямам стойка.Той се обади на началник склада да му донесе някакви ключове,после отидохме в един склад който сигурно не беше отварян с години и оттам ми  измъкна чисто нова стойка.Виж твоя пожарогасител,ако е като моя,ще го питам,ако има още ще ти взема и на теб.
Иначе може да им се направи профилактика и да се заредят във всеки лицензиран сервиз за пожарогасители.
« Последна редакция: Март 03, 2016, 14:23:13 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 03, 2016, 18:49:35
Отговор #26

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тази стойка на снимката не е чак толкова архивна, използваше се и 80-те и 90-те, когато все още на пазара ги имаше българските прахови Ятруси. В някой магазин за соц. автомобили може и случайно да излезе.

Март 03, 2016, 19:59:08
Отговор #27

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Бъркаш малко колега,нищо общо няма между моята стойка и стойката на праховия Ятрус.Ето снимка на тази за която говориш, абсолютно неизползваема е за моя пожарогасител.


«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 04, 2016, 13:36:31
Отговор #28

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Прав си, явно съм забравил как точно изглежда :-[

Март 04, 2016, 13:46:10
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Такава за Ятрус имам и аз барабар с ятруса :)/може да се види в темата за зелената 130ЛР/. Ще премеря диаметъра на моя и ако изкопаш още 1 стойка, аз пък ще изкопам бутилка домашна ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.