Автор Тема: Чисто новата Волга на Победовод - ГАЗ 24-10  (Прочетена 25010 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2016, 17:38:21
Отговор #30

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Добре Митко,намери пожарогасителя,да видим какъв е.
Сега да продължа за Волгата. Волгите у нас идваха без колани и в Мототехника им слагаха  наши Шуменски колани,които съответно се заплащаха отделно.След поредния излязъл от строя наш колан на една от другите ми Волги(счупват се пластмасите на заключващите устройства) взех решение да сваля Шуменските и да поставя съветски автоматични.Две момчета мои земляци от Смолянски окръг имат морга,  след като им обясних какво ми трябва и за къде,не се поколебаха нито за миг и свалиха коланите на трите Лади седмици които имаха,едната от тях дори беше с регистрация за продаване.Благодарение на тяхната отзивчивост от шестте избрах три в реално ново състояние като външен вид и работоспособност и днес поставих два от тях на Волгата.Малко си поиграх докато регулирам инерционните бобини на место,но накрая всичко заработи перфектно.Третия и още един който е леко избелял на около 20 см ще си ги оставя за мен.Въпреки че Шуменските които свалих са нови,няма да ги слагам на друга кола.Ще ги оставя като артефакт и за оперативен резерв на Волгата.











«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 10, 2016, 18:55:28
Отговор #31

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Днес свърших много полезна работа,значително подобрих щатната вентилационна система на Волгата.Поставих нов съветски автомобилен вентилатор "Воронежец",изключително надежден и с отлична производителност.Има си кнопка пуск/стоп и реостат за оборотите.Когато го видях че се продава и то у нас,направо не повярвах и веднага го прибрах.Първоначално ме озадачи защо завършва с F конектор,но инструкцията на испански даде отговор на всичко.Вентилатора първо е отишъл отвъд океана,после се е върнал отново на Стария континет.Явно F конектора е сложен по поръчка на кубинците.
Монтирах го без никаква намеса в оригиналността на Волгата.Самия вентилатор е на вакуум,кабела мина зад козирките и по колоната без да се вижда,блокчето пуск/стоп монтирах на алуминиева планка,която закрепих на съществуваща свободна гайка под таблото.Накрая захраних от таблото с предпазителите.Всичко направих така,че при необходимост да може системата да се сваля и монтира отново за няколко минути без никакви следи.







«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 11, 2016, 19:13:26
Отговор #32

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Днес прегледах руските нови неща които съм купувал преди повече от 20 години с цел да видя какво още полезно може да стои във Волгата.От многото избрах още три неща:ново огледало с термометър,всички знаят,слага се на ластици пред щатното,сложих го разбира се заради термометъра.Нова автомобилна прахусмукачка ПА-1 работеща чудесно,много полезна вещ ако извънредно и срочно трябва да се почисти нещо в колата.И едно фенерче/запалка Сонор,фенерчето съм го ползвал много е удобно за вътре в колата.
С това според мен приключих с оборудването на Волгата с полезни при пътуване неща.Всичко е сложено без абсолютно никаква намеса по автентичността на колата,без дупчене,лепене и т.н.
Сега  очаквам пролетта,живот и здраве и добър късмет да и направя сезонно обслужване и да се поразходим.









«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 11, 2016, 19:53:03
Отговор #33

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Автомобилът е завършен само когато има правилните аксесоари. Жоро, нямам търпение да видя тази чудесия на живо, пък и ако ме повозиш, ще съм безкрайно доволен :)
we all have wings, but some of us don't know why

Март 11, 2016, 20:35:18
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Сега ако намериш и кученце с клатеща се главичка за задното стъкло ще завършиш съвсем соц. пейзажа :)) Шегувам се, за там мога да ти дам една книжка с жълти твърди корици за ремонт на Волга, ако я нямаш разбира се... пък ти ще съдействаш за стойката на "огнетушителя", който обаче засега не откривам в кой точно гараж или мазе съм го забутал, за да ти кажа размера.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 11, 2016, 21:50:42
Отговор #35

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
до коланите вкл. е супер! следващите неща лично на мен ми идват в повече.
Митко каза за кученце...аз си спомням за едни червени кукли/преди кученцето/ с обло дъно, клатеха се, но все стояха прави. имаха май някаква тежест вътре. Мн. тъпо го обясних, но който ги знае, ще се сети.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 11, 2016, 22:25:10
Отговор #36

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Казват се Неваляшка

Волгата е  без забележка :)

Март 11, 2016, 22:35:48
Отговор #37

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз не помня в соца по колите да са слагали неваляшки, ама може би по твое време, нали си по-стар... :winktongue: И вместо да обясняваме по-добре да покажем:

Имаше даже детска песничка - "кукли неваляшки в яркие рубашки..."
Само да не реши адаша ти, че му предлагаме да си сложи такава във Волгата :)
« Последна редакция: Март 11, 2016, 22:38:47 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 11, 2016, 22:52:48
Отговор #38

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Аз не помня в соца по колите да са слагали неваляшки, ама може би по твое време, нали си по-стар... :winktongue: И вместо да обясняваме по-добре да покажем:


Аз не мога да го покажа, щото не знам какво да търся. Сега разбрах, че са Неваляшки...и веднага си ги припомних в Гугъла. Ти не помниш, щото си малък. Виждал съм ги на задните стъкла на разни Лади и мОсквичи....и щом не зная как се казват, смятай колко голям съм бил. Адаша е по-дърт, той да каже и да ни извини за спама.
Като каза за кученцето се сетих за тях. Може би кученцето е било по-масово.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 12, 2016, 15:43:30
Отговор #39

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Аз не помня в соца по колите да са слагали неваляшки.....

В интерес на истината и аз не помня да са слагани.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.