Автор Тема: Чисто новата Волга на Победовод - ГАЗ 24-10  (Прочетена 25008 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2016, 16:20:34
Отговор #40

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Re. Свилен. Благодаря,със сигурност ако се отдаде случай да се пресечем някой ден ще се повозим на Волгата.

Re. Митко. Шегата ти с кученцето и соц.пейзажа си е точно на мястото.Самия аз тези дни като рових новите работи които съм донасял  навремето при ходенията ми в Съветския съюз сам се учудих на себе си.Донесъл съм абсолютно ненужни неща като кафеварка и вулканизатор на 12V,стопове и щори  които се слагат на задното стъкло и ред други безполезни аксесоари.Явно с годините приоритетите ни се променят.

Re. адаша. Няма да повярваш ,но и самия аз съм на мнение че нещата които сложих след коланите  са в повече и въпреки това ги поставих.От всичко което имам,избрах четири неща които прецених че в даден момент може да ми са от полза.За прахосмукачката и фенерчето/запалка малко се почудих,но тъй като  в багажника  не се гледат,ги сложих там.Повече се чудих за термометърчето,то е най малко нужно от всичките неща,но тъй като имам на всичките ми коли и съм свикнал,отделно не се и набива  много в очи го поставих.Най много се набива в погледа вентилатора,тук обаче въобще не се замислих и го поставих с кеф.Единственото нещо което винаги ми е липсвало във Волгата е климатика през жегите.Особено пък когато ми се е налагало да слезна от колата на жена ми с климатика и да се кача на Волгата в голяма жега. Това вентилаторче не е климатик,но със сигурност прави жегата поносима.Отделно както написах по назад в темата,свалянето на вентилаторчето и термометъра отнема 2-3 минути без да остават никакви следи.

Re. fokke. Благодаря,куклата действително е Неваляшка.Има и много хубав филм, спортна комедия който също се казва така.
« Последна редакция: Март 12, 2016, 16:25:06 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 12, 2016, 17:54:00
Отговор #41

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Адаш, да конкретизирам. За вентилатора става въпрос и термометъра. Нещата които се виждат.
И то на тази перфектна Волга. Всякакви жеги ще изтърпя, но такова нещо няма да сложа. А и прозорците се свалят. Аз като видя зор в жегите си пускам вентилатора на парното да духа.
 Естетически не е добре. Този образцов автомобил не заслужава това. Поне, като е на показ колата го сваляй. Само ще спечелиш от това.
Лично мнение. Разбира се, че ти си решаваш какво и как.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 13, 2016, 12:38:30
Отговор #42

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Да адаш,премахнах термометъра.Поставянето на огледало с термометъра върху оригиналното си беше не само естетическа грешка, в сучая  не може да се ползва функцията против заслепяване на щатното.Явно ми е трябвало малко време да се досетя за тази  функционална грешка.За да гледам температурата закачих на таблото малко термометърче Казань,автентичността не страда, за секунда отива в жабката.
Иначе на този етап не виждам никакъв смисъл да излагам на показ колата,но ако все пак някога реша,със сигурност ще сваля вентилаторчето.Разходка с Волгата  до някое от заведенията по пътя Асеновград-Бачково  напълно ме устройва.

П.П. Днес докато ровех за термометърчето Казань,намерих полезен аксесоар,сувенир автолюбителю ВЭЛЗ.











«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 14, 2016, 03:44:07
Отговор #43

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
На едно приятелче баща му имаше Москвич 2140д от 1987/8. В купето ясно си спомням наличието на кукличката от предишната страница. :) Да е било 1996-7. Когато автомобилът преминаваше по неравности по пътя куклата издаваше звук, подобен на звънците на стадата.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Март 14, 2016, 16:06:37
Отговор #44

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Някои неща може да изглеждат кичозни, но наистина са функционални. Примерно в Шкода-та 110R постояно ме биеше статично електричество като отварям и затварям вратите, та накрая ми писна и сложих отзад една гумена опашка "Антистатик"... сега Жоро 120Л сигурно ще се възмути и ще заяви, че би изтърпял и това страдание или пък ще си сложи гумени ръкавици, но не и такава кичозна опашка :D По едно време дори имах "Пернишки парктроник" и то боядисан в червено на R-ката, понеже преди това на няколко пъти ми подпираха чисто новата задна хроморана броня, която вече не се намира...
« Последна редакция: Март 14, 2016, 16:11:52 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 14, 2016, 18:17:09
Отговор #45

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
За Неваляшките,соц. пейзажите и добрите спомени......

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 14, 2016, 19:07:06
Отговор #46

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
сега Жоро 120Л сигурно ще се възмути и ще заяви, че би изтърпял и това страдание или пък ще си сложи гумени ръкавици, но не и такава кичозна опашка :D По едно време дори имах "Пернишки парктроник" и то боядисан в червено на R-ката, понеже преди това на няколко пъти ми подпираха чисто новата задна хроморана броня, която вече не се намира...

Бие те ток, щото е 110R. Мисля, че темата е за Волгата на адаша.
Сега Жоро 120Л нищо няма да каже. Като си направиш теми за Шкодите тогава може и да каже нещо.
Прочети отново темата на Адаша и виж за каква автентичност става въпрос. Всичко ОРИГИНАЛ! Дори и акумулатора с външните клетки. Знаеш ли от кога ги няма тези акумулатори. Даже и реставраторите не могат да се похвалят с това.
Като се търси автентичност, трябва да е до край. Затова пиша в темата. Щото такава кола няма!
Иначе ми е все едно кой какво си слага по колата. Да не кажа, че ми е у лево.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 14, 2016, 19:24:43
Отговор #47

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
........ Затова пиша в темата......


За което мога само да съм ти благодарен.Поздрави!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 14, 2016, 19:27:33
Отговор #48

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не ме рабра, дадох го само като пример, че понякога на пръв поглед кичозните аксесоари може да са истински полезни... пък и реших малко да се пошегувам с твоята безкомпромисност, разчитайки на чувството ти за хумор ;) Иначе само мога да завиждам на адаша ти, че е имал възможност да закупи навремето нова и да съхрани до днес колата в такова състояние - вярно, твърде масов модел е бил дори у нас, но пък състоянието й я прави уникат.

п.с. имаше преди време във форума обява за продажба на такъв акумулатор нов незареден, макар и българско производство... та, който търси намира. Ние със шкодите сме по-облагодетелствани, че акумулаторът ни е на скришно място :)
« Последна редакция: Март 14, 2016, 19:32:53 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 14, 2016, 19:43:52
Отговор #49

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Митак, с тази тема шега не бива. Разбрах ти подтекста. От моя поглед нямаше как да отговоря по друг начин.
Тази Волга се прави безкомпромисно. И е толкова запазена. Оригинална боя, малко км. Всичко, всичко..
Който търси, намира. Важното е желанието. А Адаша е такъв мераклия.... Такива дребни неща възстановява....Много се радвам на такъв перфекционизъм. Само поздравления. Затуй ме е яд на нещатните аксесоари.

За Неваляшките,соц. пейзажите и добрите спомени......

Къде и кога я намери бе човек. Вчера стана въпрос за нея. Чудна. Не я махай!  :)
« Последна редакция: Март 14, 2016, 19:49:59 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.