Автор Тема: Чисто новата Волга на Победовод - ГАЗ 24-10  (Прочетена 25009 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2016, 19:54:35
Отговор #50

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не я намерих аз.Снощи моята дъщеря ми направи забележка за пунктуацията,мързи те вика да пишеш запетайки.Бях писал десетина изречения на руски и мислех че е чела там.Одеве като се прибрах видях Нeваляшката на масата,явно е чела тук и я изкарала,тя си е нейна,даже не знаех че я запазила.
« Последна редакция: Март 14, 2016, 19:59:30 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 14, 2016, 19:57:21
Отговор #51

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За неваляшката не знам, ама в тоя близък план ми направи впечатление тлъстия слой болкит под уплътнеието, който на по-далечните снимки не бях забелязал... Ето това вече наистина е дразнещо - знам, че върши работа, ама едно време го ползвахме поради липса на друго. Сега при наличието на разнообразие от качествени водоусойчиви силикони подходящи за скрито нанасяне под уплътнението си мисля, че вече му е време за пенсия...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 14, 2016, 20:03:45
Отговор #52

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не Митко,това не е болкит.Това си е оригиналния уплътнител на стъклата,който през годините не засъхва под уплътненията,за разлика от болкита.Много пъти съм се чудил дали да го отрежа и почистя,но все си виках щом от завода не са го почистили добре,нека си стои против уроки. :D
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 14, 2016, 20:13:55
Отговор #53

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Стига бе, значи в този вид си я купил нова от Мототехника още едно време? В такъв случай и аз не знам какво бих направил на твое място - от една страна е дразнещо и лесно отстранимо, но от друга - паметник на соц. реалността и липсата на възможност за избор по онова време. Като ти излезе вноската или взимаш каквото има и ти се предлага в момента, или намазва този след теб :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 14, 2016, 20:29:56
Отговор #54

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Да,непочистено е само в този участък в долната задна лява част,навсякъде другаде уплътненията са почистени.Този уплътнител така се слага ,да избие отвсякъде напълно,след което се почиства,само така може да се гарантира че няма да тече.Как беше в Мототехника съм писал в в началото на темата.Та така,както и ти каза,лесно отстранимо е,но винаги като съм се наточил да го махам,съм се разубеждавал,със сигурност не от мързел.
Иначе българския акумулатор го помня,не ми вършеше никаква работа,не само защото беше  български,просто беше по голям,74 Ah.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 16, 2016, 23:15:20
Отговор #55

Активен petkovic

  • Публикации: 135
Това което се показва от уплътнението е Декалин, ползва се и за уплътнение на на прозорци и люкове на кемпери и каравани

Март 17, 2016, 19:56:13
Отговор #56

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Интересен е този холандски Декалин,хората тук го продават на по ниска цена от тази в евро.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 04, 2016, 18:16:11
Отговор #57

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Вчера беше слънчев ден,затова се разходихме с Волгата до Асеновата крепост,параклиса Св. Никола и до ресторант "Салаша".Като изключим,че Музея на хората с мотори не работеше,и не можах  да наснимам подробно, откриването на ретро сезона премина чудесно.















«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 04, 2016, 20:19:31
Отговор #58

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Разкошна е колата, към тоя стандарт се стремя и аз, кой знае кога ще стане мойта така но  е хубаво да се помечтае :))

Какви са гумите и от къде могат да се купят ? Хора от форума ме посъветваха да не купувам   бусови високи на 14 цола , защото били тежки, говорих с един стар гумаджия  и той сподели че бусовите гуми за 8 платови, а обикновените 6 което не е голяма разкика, лично той кара с бусови и нямало  проблем за окачването.
Би ли споделил мнение по въпроса ?

Април 05, 2016, 09:28:35
Отговор #59

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Гумите са ИД 220,с тях Волгата е излязла от завода,няма как точно на тази кола да са други.
У нас няма да ги намериш.
Това което ти е казал гумажията е относително вярно,гумите с индекс С са по тежки,но на някои производители са по меки и осезателна разлика на пътя не се забелязва,други са откровено твърди и не са за слагане.
Във всички случаи обаче,няма нужда да слагаш бусови.Размера на ГАЗ 2410 е 205/70/14,има ги във всеки голям сервиз за гуми,в цени от по евтини до скъпи.Малко по широки са,ако ти трият някъде по окачване,това е сигурен показател че е разбито.След като го оправиш,няма да трият.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.