Автор Тема: Коледни празници в Банкя - 19.12.15 г.  (Прочетена 6495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 17, 2015, 19:27:25
Прочетена 6495 пъти

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
От името на Банкянския ретро авто клуб Ви каня да участвате в коледната програма в центъра на града. Ето и линк към програмата: https://www.facebook.com/ChristmasMarketBankya/photos/a.601998393271277.1073741828.598386096965840/649559531848496/?type=3&theater
Днес ми се обадиха, че има лека промяна в началния час на ретро парада - ще започне в 14.00 ч. Събирането на желаещите участници ще бъде между 13 и 13.30 ч. на паркинга пред сградата на общината. Който не си е зазимил все още машината да заповяда!  :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 18, 2015, 17:09:27
Отговор #1

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ee, това е примамлива оферта за разчупване на есенната скука. 
Ми айде що не се организираме няколко човека от Форума с ретроколи да ходим заедно?
Примерно предлагам за който е от центъра, да тръгнем от Руски паметник в посока Банкя в 13 часа, и може да се разходим да видим какво става при съседите шопи.  :))

Митак, а ако ти се ходи и на теб, по съседски ти предлагам 2 еднакво интересни варианта за комбинирано пътуване за по-интересно.  ;)
Та, ако Шкодата 130 си я сглобил и ти се вади, минаваш и ме взимаш /на път ти към Банкя/, и ходим с нея.
Или пак минаваш през нас, ама пеша, примерно към 13 без нещо часа, и отиваме с голямата котка да я поразходим и нея до Банкя.
И в двата случая ще е интересно.

А другия вариант пак за интересно пътуване ще е пак английски.
Може и един приятел с оригинален късен Купър с 1.3 мотор да дойде, и да ходим с Купъра.
Че отдавна съм се размечтал за гуменото окачване и карт филинг на Мини.
Във всеки случай, ще си пътуваме интересно, и ще видим какво става с оня ретроклуб.
Пиши ми на лично ако ще се стиковаме, или звънни по тел. да се уточним.
« Последна редакция: Декември 18, 2015, 17:12:17 от USfan »

Декември 18, 2015, 17:22:38
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Зависи от времето, ако е валежно, мъгливо и хлъзгаво ще приема надигаторското място в Джага /или Купъра/, иначе мисля да поразходя Рапида последно за тая година, но е с летни гуми... Надявам се и адаша с Алфасуда да се присъедини, понеже не го е зазимил още - даже снощи на срещата беше с него. Там ще са още Лъчо /вероятно с някоя Заз-ка/ и още един колега от Банкя с червена Костенурка, дето я показа на конната база.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 18, 2015, 17:32:43
Отговор #3

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Зависи от времето, ако е валежно, мъгливо и хлъзгаво ще приема надигаторското място в Джага /или Купъра/, иначе мисля да поразходя Рапида последно за тая година, но е с летни гуми... Надявам се и адаша с Алфасуда да се присъедини, понеже не го е зазимил още - даже снощи на срещата беше с него. Там ще са още Лъчо /вероятно с някоя Заз-ка/ и още един колега от Банкя с червена Костенурка, дето я показа на конната база.
Ха, то ако вали и аз няма да вадя Джага, че е измит и хич не ми се цапа и после да мия мръсотия върху студена боя.  :))
А Минито отпада, че моя приятел не си е сложил веждите му след боядисване и брони и други декорации.
Ми добре, като наближи обяд, че и преди това, звънни да кажеш какво си решил.
Може и на Рапида да се возим, може и както Стинг в пустинята,  ;D все е гот.
« Последна редакция: Декември 18, 2015, 17:37:20 от USfan »

Декември 20, 2015, 20:50:56
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ето няколко снимки от събитието:













Присътваха още няколко интересни коли - ягуарът на Люси, моята Шкода Рапид и Вартбург 353 на Владо Топалов, но не успяхме да влезем навреме на площада.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 24, 2015, 12:35:03
Отговор #5

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
От 2 години не бях ходил в Банкя и гледам доста работи се бяха променили и се пообърках. С още двама колеги дойдохме с трабанта ми, паркирах пред общината долу до едно червено мини на друг колега. Не беше за показване моята кола много много и не исках да загрозявам добре излъсканите на площада автомобили. Хареса ми като цяло събитието! Ето снимки тук: http://kippro.snimka.bg/automobiles/koleden-praznik-bankya-2015.890956
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Декември 24, 2015, 17:38:38
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето няколко снимки от събитието:













Присътваха още няколко интересни коли - ягуарът на Люси, моята Шкода Рапид и Вартбург 353 на Владо Топалов, но не успяхме да влезем навреме на площада.

Да, беше много приятно, яка Берковска духова музика, идеално време и кебапчета и червено вино.  :))
Жалко че не дойдоха повече ретроколи.
Хем клуба в Банкя има интересни возила.
Иначе Митак, тоя Джага е малко Нютаймер и не е интересен за снимки много, ама трябваше Рапида да снимаш и най вече Вартбурга на Топалов.
Той е оригинален късен 2 такта от 1988 година, с ориг безупречна зелена боя, на само 50000 км.
Гаражна и не пипана даже и в гумите.
А салона и багажника как миришеха на ГДР и баш на Вартбург, леле. O:-)
Има 2 приятели с Трабанти, та добре познавам и тяхната салонна миризма за сравнение, Вартбурга си е различен.
Все пак е премиумна ламарина, макар и тъничка. ;D
« Последна редакция: Декември 24, 2015, 17:49:35 от USfan »

Декември 27, 2015, 14:29:02
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ти нали се снима и с Рапида и с Вартбурга? Давай снимки, че аз "варела" така и не го видях, щото трябваше да ходя да взема малкия от вилата, а после и да го върна...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 28, 2015, 13:50:26
Отговор #8

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ти нали се снима и с Рапида и с Вартбурга? Давай снимки, че аз "варела" така и не го видях, щото трябваше да ходя да взема малкия от вилата, а после и да го върна...

Тц, не съм се снимал бе, не бях взел апарат. Може някой друг да е снимал, ама не знам кой.