Автор Тема: Opel Manta B Turbo  (Прочетена 12220 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2016, 15:56:04
Прочетена 12220 пъти

Неактивен Marto

  • Публикации: 18
Здравейте колеги ,
най-накрая и аз мога да пусна тема за новата така дългоочаквана придобивка. След 2-3 годишно търсене и 10 годишно точене на лиги , вече и аз се сдобих с легендарното купе  ::)
Накратко за колата : С оригиналния си 18S мотор е , но е силно модифициран. Това което знам е че някои от карантиите са подменени с разни от БМВ , всичко по смукател и изпускател е къстъм . Управлението е мегасмърт. Генерация - няма . Има права тръба с голямо Ф до пред задния мост, разклонява се и излиза пред гумите. Ползва се оригиналния Гетраг с керамичен съединител . Задния мост е от Е30 със шпер. Кардана вероятно е 2в1 . От интериора няма много . Илиенски седалки и колани и задна седалка. Напукано табло.

Концепцията ми за колата не е много по-различна от това което е в момента , с разликата че искам всичко да е по-изпиапно и да ми е минало през ръцете . Или да е възстановено перфектно оригинално или подобрено. Желанието ми е колата да е перфектна откъм ламарини, техника и перформънс и да се дава газ.

Това което предстои :
Вероятно на пролет ще оголя купето за да се оправят всички ламарини и да се консервира. До тогава ще преценя какво да правя с мотора . Обмислям замяната му с по-съвременен и по-лесно обслужваем такъв тъй като този е пълен сбирщайн :)
Имам желание за 400 пакет , но по-скоро едва ли на първо врме.

Ето и няколко снимки:




Януари 07, 2016, 20:08:37
Отговор #1

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Поздравления колега, на снимките колата изглежда мно'о добре.

Аз лично, с удоволствие ще следя развитието на темата.



Преди 10-на години видях едни ромове да се возят с една такава червена Манта.

Настигнах ги и им препречих пътя, слязох и отидох да огледам колата.

Ромовете като се поокопитиха и се поотпуснаха и веднага тръгнаха да ми я продават за сумата от 1000лв.

Колата не беше добре на външен вид, но факта, че ромовете я караха ме радваше че е бетон като механика.

Оказа се обаче че са я взели с пълномощно и това беше края на разговора.

След един месец я видях в една скрападжииница - вече разкостена.

Та, зак'во пиша това, всеки ден съжалявам че горката количка е попаднала в ръцете на такива примитиви /както и мн.други такива, знаете/.

В случая с твоята, нещата не стоят така - за радост на класик феновете.

Поздрави и успехи.
« Последна редакция: Януари 07, 2016, 20:12:39 от Toni only Benz »

Януари 08, 2016, 00:16:52
Отговор #2

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Колата изглежда готина! Имам незабравими спомени преди години с Opel Manta, благодарение на Владо Мантата. Успех, Marto!
offtopic - Тони, ти имаш ли някакъв завършен проект, би ли го показал?

Януари 08, 2016, 02:46:23
Отговор #3

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*

offtopic - Тони, ти имаш ли някакъв завършен проект...

Нямам започнати.   :))


За да не е офф ...
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9313106127/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%BB-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8




... ако нещо може да му свърши работа на колегата.  ::)
« Последна редакция: Януари 08, 2016, 03:06:30 от Toni only Benz »

Януари 08, 2016, 03:24:42
Отговор #4

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Нямам започнати.   :))

Ами започни. И ни отърви!
пп. Marto, извинявай за спама, успех с Manta-та...и...не му обръщай внимание...той чукча.

Януари 08, 2016, 09:30:45
Отговор #5

Неактивен Marto

  • Публикации: 18
От тази Манта в Берковица май няма много останало. Иначе аз в момента съм сериозно възпрепятстван тъй като не мога да намеря челно стъкло.
Щом се сдобия със стъкло , отивам за някаква генерация и колата може да се кара.
Първите подаръци вече са на лице

Azev A - 15" 7.5J за зимата и 16" 7.5J + 9J за лятото . Вече и 4 нови зимни са налични и чакат.



През почивните дни успях да сваля и да рециклирам вентилатора на парното тъй като беше спекъл и не помръдваше . Сега е като от магазина :)
Свалих и рамената на чистачките и казанчето за рециклаж също тъй като са олеле мале , но за момента само са накиснати с препарат.
Намерих и си монтирах въздушен филтър с изход 102 мм !!! :)

Междувременно се прецака механизма за отваряне на шофьорската врата и се наложи да я пръсна на съставни части . Вече всичко във вратата работи като ново , но за жалост установих че от вътрешната страна на вратата има повърхностна ръжда. Някакви идеи за изчистване и консервиране ?

Ето и няколко актуални снимки :






Турбалан :



А това не е много ретро , но е другата ми гордост  ;)


Януари 08, 2016, 12:45:49
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито, колата наистина е страхотна! Имал съм удоволствието да се возя в нея от Калояново до София, може би най-бързият автомобил в който съм се качвал - на магистралата разни Лансъри Ево-та ги правеше просто смешни >:D Поради силно напънатия мотор обаче имаше проблем с междуремонтния ресурс и дори беше под въпрос ще стигнем ли на ход до София :) От към ламарини също има доста какво да се желае, а и джантите не са нейните като размер и дизайн... но удоволствието от карането е несравнимо! Много приятни емоции ти желая с правенето и карането!

п.п. за ръждата отвътре по вратата - след като я изчистиш и боядисаш пробвай да намериш и смениш гумените уплътнения на рамката и под стъклото, същото направи и с другата врата, едва ли там положението е различно. Провери също отворите за оттичане да не са запушени. Ако я държиш в гараж едва ли ще има повече проблеми :)
« Последна редакция: Януари 08, 2016, 12:50:28 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 08, 2016, 13:07:22
Отговор #7

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Чудесен автомобил, поздравления!

Новата турбина реплика ли е? В случай, че е такава, моят съвет е да й се направи баланс преди да се монтира, защото тази стъпка често се прескача в Китай с цел намаляване на производствените разходи.


Януари 08, 2016, 15:14:37
Отговор #8

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
честито и успех, адаш! пожелавам ти да изглежда така някой ден!


Януари 08, 2016, 18:46:54
Отговор #9

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Тази кола мисля, че участваше преди няколко години на Класик рейсинга на Дракон и пердашеше яко. Честито!