Автор Тема: Opel Manta B Turbo  (Прочетена 12223 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 08, 2016, 19:15:37
Отговор #10

Неактивен Marto

  • Публикации: 18
Благодаря за пожеланията ! Относно турбината - китайска е и едва ли ще се ползва още дълго тъй като вече купих кола-донор от която да взема мотора. Мотора е заводски турбиниран и има сериозен потенциал за развитие . С този просто ще покарам докато не я разпарчетосам за възстановяване на купето. Така че и баланс няма да правя. Отделно че турбината дойде с малко по-голяма топла част и започва да надува в много високи обороти и определено не ми харесва.

За джантите работата е ясна , приготвени са . Въпреки че ме блазни и един Brock B1  >:D

Понеже до сега не съм работил с химия за ръжда, да ми кажете дали това към което съм се насочил би ми свършило работа.
Гледах каталога на Вюрт и набелязах 2 продукта. Единия е РЪЖДОПРЕОБРАЗУВАТЕЛ - този: http://markita.net/preobrazuvatel-za-razhda-100ml-vyurt.html и грунд против ръжда като праймер - този : http://www.wurth.co.nz/cat/files/assets/downloads/page0172.pdf

Реално с тези мога да махам разни наченки дребни където има , докато се стигне до цялостно правене на колата. Някой полвзал ли ги и струват ли си ?

Януари 08, 2016, 19:20:44
Отговор #11

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Правилно си се насочил към тези продукти ... спазвай предписанията от опаковките и за дълго време ще забравиш този проблем.
Успех!
retrobs.com

Януари 08, 2016, 19:42:06
Отговор #12

Неактивен Marto

  • Публикации: 18
Точно това се надявах да чуя  :shy:

Януари 09, 2016, 13:23:05
Отговор #13

Неактивен Rekorda

  • Публикации: 20
Честито за новата придобивка и голямо браво за ентусиазма! Ако имаш нужда от нови и качествени части може да ползваш този сайт: http://www.opel-classicparts.de/
Лятото на 2014 от Булвария бяха пуснали части на много ниски цени - купих за Рекорда ми фарове и дребни части по окачването. За Манта мисля, че имаха само мигачи.
Ще следя с интерес темата и още веднъж успех с реставрацията :)

Януари 09, 2016, 16:17:51
Отговор #14

Неактивен Marto

  • Публикации: 18
Точно този сайт странно досега не го бях намерил . Ще го запазя като букмарк. Друго място където вероятно има части за стари опели е един бивш официален представител на марката. Лошото е че нямат електронни каталози , а хартиените са ги затрили. Ако се намерят каталози с парт номера ще е чудесно.

Януари 09, 2016, 16:56:57
Отговор #15

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Д и аз не цо знаех до сега а като го погледнах на бързо не е и скъп. А за кои бивши представитело говориш.
Колкото до твоята кола БРАВО и дано стане както искаш и по бързо ,пък ако мога ще помогна с нещо
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 09, 2016, 17:27:26
Отговор #16

Неактивен Marto

  • Публикации: 18
Бившите Аксон. Говорих със склададжията . Идея си няма какво има в склада. Може да търси само по парт номер в компютъра. Но как да се разбере парт номера :)

Януари 13, 2016, 19:27:29
Отговор #17

Неактивен Marto

  • Публикации: 18
Вчера ходих до Вюрт и си взех от ръждопреобразувателя . За съжаление обаче спрея вече не го зареждат. Някакви идеи какъв друг анти корозионен грунд на спрей мога да взема ?

Януари 13, 2016, 20:25:36
Отговор #18

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Глазурит предлагат подобни ... провери там.
retrobs.com

Януари 13, 2016, 20:52:07
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Има едно магазинче за бои, грундове и др. автобояджийки материали срещу Лидл-а на бул. Черни връх, там продават такива препарати от различни марки на доста добри цени.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.