Автор Тема: Реставрация на FIAT 2300 1965 г.  (Прочетена 22216 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 26, 2016, 00:30:16
Отговор #30

Неактивен stephen

  • Публикации: 31












Януари 26, 2016, 09:21:11
Отговор #31

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
Майсторът малко изпреварил събитията.... ще се правят нови вежди, най-малкото резервни..














Януари 26, 2016, 12:07:03
Отговор #32

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Колата си изглежда супер. Но се прави като за продажба  :( Колата заслужава повече внимание. Има хубава база за реставрация.

Януари 26, 2016, 12:14:57
Отговор #33

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Аз не исках да развалям ентусиазма на колегата, но още като видях снимките на колата преди разглобяването й,не можах да разбера защо просто не я изчисти, не прегледа двигател, ходова част - общите неща - и да пали гумите по пътя.
Просто трябваше леко да я пипнеш и да си я караш, да се наслаждаваш!!!
Според мен въобще не трябвало да се захващаш с цялостна реставрация - поне не и докато не се порадваш на ФИАТА!

Януари 26, 2016, 16:06:05
Отговор #34

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Започанали сте я, ще я довършите :)


Не ми е ясно защо на този детайл сте почнали да китвате, при положение, че има още дупки и ръжди:



Китът ми се вижда бая надебело - няма ли шанс за изчукване на детайлите + по-малко кит?
Мажи здраво с ръждопреобразувател на корозиралите места преди да нанесеш грунда.

Не изглежда толкова трагичен Фиата. Може би просто ти си имал прекалено големи очаквания за състоянието му. Доста възрастна кола е, уважавай я! :)

Успех и не се отказвай!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 26, 2016, 16:09:26
Отговор #35

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
Мишо е прав, началото беше лошо, но това ще се промени! Колата трябва да стане перфектна, като на колегата! за съжаление външният вид мами. Има доста неща, които не могат да с еразминат с леко пипане. Целта ми е да издържи още 50 години, щом е издържала толкова без да й се отделя кой знае колко внимание. така че само с една козметика за съжаление не може да се размине даже и ако трябваше да се продава!

Януари 26, 2016, 16:15:32
Отговор #36

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
Започанали сте я, ще я довършите :)


Не ми е ясно защо на този детайл сте почнали да китвате, при положение, че има още дупки и ръжди:



Китът ми се вижда бая надебело - няма ли шанс за изчукване на детайлите + по-малко кит?
Мажи здраво с ръждопреобразувател на корозиралите места преди да нанесеш грунда.

Не изглежда толкова трагичен Фиата. Може би просто ти си имал прекалено големи очаквания за състоянието му. Доста възрастна кола е, уважавай я! :)

Успех и не се отказвай!
Китваните части всъщност вече са обработени макар че майсторът не го е направил както трябваше.  Донякъде е прав, няма нови вежди. Но работата вече е свършена. За съжаление няма начин за изчукване, защото точно в тези части ламарината е станала като хартия...

Януари 26, 2016, 16:46:21
Отговор #37

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Наистина не е зле автомобила.

Но това в момента не е реставрация - това е закърпване.

Понеже пишеш че си перфекционист, не знам как се задоволяваш с това.

/Мое си мнение/.

Януари 26, 2016, 18:45:21
Отговор #38

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
Наистина не е зле автомобила.

Но това в момента не е реставрация - това е закърпване.

Понеже пишеш че си перфекционист, не знам как се задоволяваш с това.

/Мое си мнение/.

изобщо не съм доволен в момента...това е истината.... :(

Януари 26, 2016, 19:23:19
Отговор #39

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Не се плаши и не слушай всеки, че от 20 разбирача 20 мнения. Все пак е добре да си намериш някой майстор за тези, а и за другите неща, с които от сега знаеш, че няма да ти е лесно. Хареса ми един лаф тук от форума - добра субстанция ;) Не се отказвай. Направи си план и действай по него. Фиата е чудесна класика.
we all have wings, but some of us don't know why