Автор Тема: Реставрация на FIAT 2300 1965 г.  (Прочетена 22199 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 18, 2016, 23:38:50
Отговор #10

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Фиатката изглежда добре, даже доста добре.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 18, 2016, 23:44:20
Отговор #11

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
Още веднъж благодарности на Мишо който ме изпревари!:)  Тези снимки останаха някъде на старият лаптоп и все не остава време да ги търся!:)  В цялостен вид изглежда много по добре от сегашният! Потвържадава правилото око да види, ама и ръка да пипне за по сигурно! Утре ще ти пратя снимките на броните, Мишо....!  Вече имаш една бира и цаца от мен! :)

Януари 18, 2016, 23:56:11
Отговор #12

Неактивен 136

  • Публикации: 546
 :D :D :D  До като го направиш колко бира ще отиде  O:-)

Януари 19, 2016, 09:46:46
Отговор #13

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
:D :D :D  До като го направиш колко бира ще отиде  O:-)

.... убеден съм... :)  Мишо. снощи ме хванаха карастанчовите и не можах да спя, та си мислех....много ще трябва да помагаш с консултации! :(

Януари 19, 2016, 10:04:00
Отговор #14

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Поздравления за начинанието колега .  8))

....Мишо. снощи ме хванаха карастанчовите и не можах да спя, та си мислех....

Ша стани, щом не спиш ...  :)

Ето така трябва, за да се множи класикпарка в БГ.
/На мен лично, този модел Фиат ми е от любимите и за това ще следя с интерес/.

Успехи от мен.
« Последна редакция: Януари 19, 2016, 10:17:48 от Toni only Benz »

Януари 19, 2016, 10:25:08
Отговор #15

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
 .... Блгаодаря на всички колеги за куража и подкрепата..... определено ми е нужен...! :)  В момента най-много ме мори този арктически студ, че не мога да се захвана за работа както трябва!

Януари 19, 2016, 18:39:33
Отговор #16

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Честито за придобивката!
Сериозен план за реставрация си начертал, колега!
Желая ти успех по пътя!!!
А откъде изскочи този ФИАТ, каква му е историята?

................ изкарването на колата от мястото където се съхраняваше последните 20 години ..............

Януари 19, 2016, 21:20:29
Отговор #17

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
Честито за придобивката!
Сериозен план за реставрация си начертал, колега!
Желая ти успех по пътя!!!
А откъде изскочи този ФИАТ, каква му е историята?
Благодаря за пожеланията...!:) Историята му е дълга и сложна.....някой ден ще я разкажа на по бира....!:)  Отражение е на поговорката сиромах човек жив дявол...:)  За мен тази кола е "родена" с късмет, защото ако не бяха определени обстоятелства много отдавна щеше да е претопена и да стане някой хладилник...!

Януари 21, 2016, 22:41:48
Отговор #18

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
НЕ ПИПАЙ стъклата,нито предното,нито задното,ако няма крещяща нужда.Тези никел/хром? лайстни,които са в гумения уплътнител(щот без такъв няма как) със сигурност заклинват цялата конфигурация и е вероятно да трябва да се извадят преди сваляне на стъклото.Което може да ги изкриви(лайстните) непоправимо.Отделно най-вероятно задното ти стъкло е секурит,.т.е. не понася огъвания за разлика от триплекса.
Знай,че на "Кобра" стъкла за тоя Фиат НЯМА!! C:-)
Остави драскотините,не са болка за умиране  :) Внимавай с пръски от ъглошлайф или заваръчен апарат.Не се обичат със стъклата,ама хич....
Не ме питай защо съм толкова категоричен..... ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 21, 2016, 23:14:42
Отговор #19

Неактивен stephen

  • Публикации: 31
.... за съжаление съм почти сугурен че ще се наложи най-малко ново предно стъкло.... много е дразнеща тази следа от чистачка... Но първо ще направя едно сериозно проучване....! Надявам се да дойде и този момент!
Вчера и днес обаче съм много щастлив! Пристигнаха първите нови части! Нов стар радиатор от фирма Нуши Сливен! за щастие се оказа, че казанчетата са здрави и се изгради само нова пита. Цена е много под тази за коя се бях приготвил. Хората се оказаха много коректни и с доста голям опит, вкл и работа по радиатора на един Форд Т.
А днес има и още една добра новина: намерих чисто нова водна помпа, напълно идентична с оригинала. Цената е много добра. За всеки който се интересува мога да дам координати на доставчика.
Ясно е, че проблеми ще има, важното е да са решими!






Другата добра новина е, че двата съединителя към помпата дават признак на живот. но ще се използва само единият.
Лощата новина е карбуратора Вебер. Оригиналният е доста амортизиран, но имам и резервен, така че ще се събира един!