Автомобили > Шведски автомобили

VOLVO 760 GLE 1982 - Спасителят

(1/5) > >>

galaxie:
Дяди Коли (както нарича Дядо Коледа малкия ми син) донесе на брат ми един класически и емблематичен модел на Волво. След сравнително кратки колебания дали да започнем реставрация на бащината 144-ка или да се забъркаме с модела спасил Volvo Car Corporation от фалит в началото на 80-те, избрахме Спасителят. Волвото е произведено 1982 година, двигател 2849 см3 V6, 156к.с., хидравлика, скоростна кутия М46  4+ОД, без клима и ел. екстри.
Както казва един колега съфорумец "колата е добра субстанция", дори има участие на домашната Розова Долина, преди да замине за Търговище. :D
Ето и снимков материал, надявям се брат ми да ъпва инфото редовно.















































dido1903:
Честито,Боби!
Това Волво не стоеше ли много време в Мобиле за продажба?
Дали има разлика с тази опция "Овърдрайв" в скоростите?
Това нещо като пета икономична скорост ли беше  ::)

bg_tiger1978:
Честито колега, със здраве, ако намеря къде съм го заврял, одма подарявам един бутон за подгрева на шофьорската седалка, че с това ЦеКа ключе е бррррр :-X Дълго време стоя за продажба тази бангия, доволно, че е попаднала на човек, който да я оцени.

fifo:
Ехааа, това не беше ли кораба майка (флагмана) на Волво за тия години? Че пък и с доволно хубав мотор... Страхотия. Винаги много са ми харесвали тези ръбати, като че ли патент именно на Волво осемдесетарски форми. Resepct!

fulcrum:
Петата скорост ,, овърдрайв'' е с бутон на скоростния лост като на самолет. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия