Автор Тема: VOLVO 760 GLE 1982 - Спасителят  (Прочетена 15462 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 26, 2016, 22:31:33
Отговор #10

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Честито за Волвото, колкото пъти съм го виждал да се движи из града, съм чупел врат след него, но според мене собственика му беше малко мърляч ама това е мое мнение, понеже доста коли изпотроши този човек, ама то едно е да гониш топка друго е да караш кола.
Много се радвам, че е попаднало в добри ръце.

Януари 27, 2016, 09:07:43
Отговор #11

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Е честито и от мен.  :)

И аз сума ти време го гледах в обявите - харесват ми тия Валволини, особено с тоя двигател.  8))

Малко имах резерви относно ламарините /като го гледах на снимки в обявата/.

Имах чувството, че не е перфектно/по снимките/ - оттам се и отказах да следя обявата.

Но много се радвам че е попаднало в ценители, много.

Поздравления.   8))

« Последна редакция: Януари 27, 2016, 10:08:25 от Toni only Benz »

Януари 27, 2016, 10:44:32
Отговор #12

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Честито за Волвото, колкото пъти съм го виждал да се движи из града, съм чупел врат след него, но според мене собственика му беше малко мърляч ама това е мое мнение, понеже доста коли изпотроши този човек, ама то едно е да гониш топка друго е да караш кола.
Много се радвам, че е попаднало в добри ръце.

Благодаря, споделям мнението ти!

Ето и работен "учебник" от Terry Davey





Април 07, 2016, 23:38:15
Отговор #13

Неактивен Desert_Ant

  • Публикации: 12
Мечта! Страшна машина. Има много хляб в нея!

Ноември 28, 2016, 14:34:15
Отговор #14

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Аз съм братът, с малко закъснение да ъпдейтна темата:

Така,
в процеса на работа и наслаждаването по други проекти не остана време за работа по коледния подарък (за 2015). Може би, защото е в движение,  защото не сме решили каква ще е съдбата му. Имам предвид дали ще остане v6 или ще стане v8. 😊

Първото нещо което забелязах, е големия разход на масло. Около 1 литър на 300 км или същото количество на денонощие престой. Това не ме притесни като имам предвид теча от хидравличната помпа.  По  едно време се замислих дали да не карам с кофичка от сирене под помпата, но се отказах поради естетически причини.

След демонтаж на помпата се установи, че има теч от всички възможни места. Като предишният собственик, съвсем благоразумно се е постарал да отстрани теча и пробойните с чук.








Ноември 28, 2016, 15:51:54
Отговор #15

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... съвсем благоразумно се е постарал да отстрани теча и пробойните с чук.

Ееее, малко се смях тук... :)) :)) :))

Ноември 30, 2016, 14:58:01
Отговор #16

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Помпата беше почистена и освежена. Бяха сменени и всички уплътнения, които са общо две - семеринг и гумен, странен пръстен. Подменени бяха с нови двата маркуча от помпата до рейката. Малък проблем създаде основния, който е със специфичен извит накрайник.


Декември 02, 2016, 14:04:33
Отговор #17

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
В хода на писането установих, че не съм снимал всяко нещо което е ремонтирано.
Така  ремонта на алтернатора не е сниман. При него са сменени лагерите, четка, държача Бош.
След като монтирах помпата и алтернатора, подменихме ремъците, свещите и филтрите реших да покарам, но изненада -колата не реагира, дори с нов акумулатор. Двигателят не издаде нито звук нито стон .

Тук трябва да спомена, че карането на Волвото беше в деня на докарването й от Търговище и на следващите няколко. Бяха изминати не повече то 400 км
Тогава забелязах, че двигателя не работи равномерно на бензин - прекъсва, задавя се и мирише на богата смес при работата му на бензин. На газ работеше по добре, въпреки че и при този режим имаше какво да се желае.

И започна едно умуване.
Реших да проследя кабелите от акумулатора, през алтернатора, основния сноп кабели до контактния ключ.
Първото което забелязах е подаръка от френските братовчеди  - много и най различни по вид конектори. Не знам дали повече от тях не бяха поставяни през годините.
Кабелите идващи от различни датчици по двигателя, следящи неговата работа, обединени в общ сноп се бяха разпаднали. На места липсваше уплътненията, на други просто бяха изгнили.



Наложи се подмяна на кабелите с нови или изработката на нов сноп кабели. Първия проблем беше намирането на авто кабели, издръжливи на температура и вода с необходимото сечение.

От това


В това


Декември 03, 2016, 00:13:04
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В крайна сметка от къде намери кабелите?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 16, 2016, 16:02:17
Отговор #19

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
В крайна сметка от къде намери кабелите?

Извинявай за закъснението, част от тях ги купих, други ми ги даде един приятел. С тях изградих цялата система наново.