Автор Тема: VOLVO 760 GLE 1982 - Спасителят  (Прочетена 15460 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2017, 00:30:31
Отговор #20

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Аа, нищо. Бърза работа нямам. :)
Просто ми беше интересно от къде си ги купил.
До момента не съм купувал масло и термоустойчиви кабели, затова.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 02, 2017, 19:25:02
Отговор #21

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И аз не знаех, че имало специални автомобилни кабели... може би с някакво тефлоново покритие вместо обичайната изолация. Тук очаквам и Кирчо да се включи, че доколкото знам поне по шкодата няма такива специални кабели :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 02, 2017, 22:28:36
Отговор #22

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И аз не знаех, че имало специални автомобилни кабели... може би с някакво тефлоново покритие вместо обичайната изолация. Тук очаквам и Кирчо да се включи, че доколкото знам поне по шкодата няма такива специални кабели :)
Цяла статия мога да напиша. ;D

Накратко обзорно - кабелите за автоиндустрията са със стандартните за Европа сечения , но PVC изолацията им е
с минимален процент включвания на вещества , наречени пластификатори. Те улесняват много формуването на
изолацията при ,,обличането''на медния сноп , нооо ..... я правят доста температурно зависима , проводник с изолация
с голям процент пластификат се познава по това , че на ниски температури стои като вдървен , а от 10 градуса нагоре
вече изглежда като нормален.

Силикон не  е вече никакъв проблем да се имплантира в пластмаса. П-ка стои по гъвкав , като с каучукова изолация , с по
високотемпературен клас на изолация е. Което значи че електроизолационните свойства се запазват при по високо
нагряване - и от протичащия ток през п - ка , и от температурните режими в автомобила.

п.п. Мите , изолацията е като живите организми - старее безвъзвратно . Философско , нали? ;)


« Последна редакция: Януари 02, 2017, 22:42:47 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 19, 2019, 16:30:47
Отговор #23

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Прекрасен автомобил!Имал съм удоволствието да карам такова дизелово-солидна работа!Задно предаване,предняците никога неба да бъдат класики!