Автор Тема: Конверсия на електронен скоростомер за Алфасуд Спринт  (Прочетена 12709 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 27, 2016, 20:21:36
Отговор #30

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Радвам се че  работи и с действителния сензор , на хаирлия и попътен вятър Митко! :D
Ето два финални етюда:






РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 08, 2016, 12:22:50
Отговор #31

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Включвам се да отупам прахта от темата :)

Кире, както бях споменал аз правих преди 2г същата конверсия на моята Е12. Правих аналогични на твоите интервенции. Всичко беше наред до преди седмица. Шофирах в жегата в продължение на няколко часа, и при едно изпреварване се чу "прас" , скоростомерът спря да отчита и замириса на изгоряло. Погледнах предпазителя, през който бях захранил скоростомера - беше се стопил. Смених го с нов- изгоря моментално. Все още не съм свалил таблото да видя какво точно се е случило на платката, но май се досещам. Напрежението на алтернатора не е постоянно 12В както знаем и е възможно някакъв пик от него да опатка чипа, който управлява скоростомера. И като се замисля на втората платка от таблото донор (откъдето взех скоростомера) имаше стабилизатор на напрежението(интегрален от тип 78ХХ), който ме домързя да прехвърля. И без него разни по-сериозни флуктуации на напрежението от алтернатора директно отиват при чипа.
Та подозирам, че това е "убило" скоростомера ми. Явно не случайно хората са сложили фабрично такъв стабилизатор. Виждал съм го и в Голф и др.
 В скоро време ще сваля  мъртвия скоростомер, ще диагностицирам проблема и ще споделя тук.

Ти на Алфата слага ли някаква стабилизация?

« Последна редакция: Септември 08, 2016, 13:03:40 от dido1903 »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 08, 2016, 13:20:25
Отговор #32

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Включвам се да отупам прахта от темата :)

Кире, както бях споменал аз правих преди 2г същата конверсия на моята Е12. Правих аналогични на твоите интервенции. Всичко беше наред до преди седмица. Шофирах в жегата в продължение на няколко часа, и при едно изпреварване се чу "прас" , скоростомерът спря да отчита и замириса на изгоряло. Погледнах предпазителя, през който бях захранил скоростомера - беше се стопил. Смених го с нов- изгоря моментално. Все още не съм свалил таблото да видя какво точно се е случило на платката, но май се досещам. Напрежението на алтернатора не е постоянно 12В както знаем и е възможно някакъв пик от него да опатка чипа, който управлява скоростомера. И като се замисля на втората платка от таблото донор (откъдето взех скоростомера) имаше стабилизатор на напрежението(интегрален от тип 78ХХ), който ме домързя да прехвърля. И без него разни по-сериозни флуктуации на напрежението от алтернатора директно отиват при чипа.
Та подозирам, че това е "убило" скоростомера ми. Явно не случайно хората са сложили фабрично такъв стабилизатор. Виждал съм го и в Голф и др.
 В скоро време ще сваля  мъртвия скоростомер, ще диагностицирам проблема и ще споделя тук.

Ти на Алфата слага ли някаква стабилизация?
Съвършено вярно , Жоро! :)
На алфовите прибори има вградени параметрични стабилизатори с транзистори и ценерови диоди.Сваляй , описвай, споделям
всичко.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987