Автор Тема: Проект ETZ MZ 150  (Прочетена 9787 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2016, 19:44:29
Прочетена 9787 пъти

Неактивен rover2xx

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравейте колеги нов съм във форума но реших да ви споделя малка част от това с което се занимавам,а именно имам два броя ЕТЗ 150 едното е с документи, другото няма никакви. Първия който го имам от 9 клас на времето си беше класика но с келешкото мислене имаше и доста ремонти по него от неразумно каране. Все пак като пораснах реших да си го реставрирам изцяло сам но за съжаление в момента съм стигнал почти до никъде понеже проекта беше започнат и поради ред причини две години седеше в застой до този момент когато взех още едни брой ЕТЗ 150 уж за части но той се оказа доста добре вървящ мотор. Накратко ще ви разкажа до момента какво съм направил, мотора се разглоби на части за да може да се почисти рамата и да се боядиса, взех доста части като нова седалка, нов аспуспух и кривка, всичките жила по мотора са нови също така съм взел и нови ръкохватки. Обслужена му е предницата след пребоядисването има нови гуми вътрешни и външни, сега ми остава да се боядисат капаците и резервоара, също така да разглобя двигателя и да го обслужа както трябва, защото искам поне едно 50 хиляди километра да изкара и най-голямата мъка която ще е да го прехвърля на мое име понеже от както съм го взел не съм го прехвърлял но тази година ще се наложи. Хубавото е че дядото го познавам ще направим нов договор ще платя данъка и ще ходя да го прехвърля в КАТ.

Ще видя дали имам снимки на мотора както го взех и вече в процеса на работа, надявам се да ви бъде интересно.

Така беше като го взех




След това имаше малко промени по визията, като леко надигане на задницата и сменяне на фара с маска









И вече от тук започна голямата и дълга реставрация, надявам се тази година успешно да я завърша и да се радвам на мотора.











































За в момента съм до тук от към визията на мотора, сега съм започнал да разглобявам двигателя и лека по лека да го стегна, лошото е че твърде нямам време но се надявам бавно но славно всичко а си дойде на мястото.











Това е за сега надявам се да ви бъде интересно и като затруднения мисля, че най зор ще видя в инсталацията понеже мисля да я пускам с нови кабели, но това ще го мисля когато стигна до нея. Сега ми е приоритет да оправя документите да са на мое име е двигателя да бъде събран понеже в момента седи в апартамента на части остава само да го разцепя но това ще стане като го препера до селото ми понеже тук нямам нужните неща.




ETZ MZ 150

Февруари 03, 2016, 20:49:53
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хубаво моторче, успех с възстановявянето... ама нали няма да го оставиш с тия "извънземни" очички и вирната задница, че така изглежда направо като от комедия на ужасите :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 03, 2016, 20:51:54
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Преди да се разглоби какъвто и да е механизъм, предварително външно се почиства. В случая с твоя двигател това е било повече от наложително.За визията подкрепям колегата Кранкенщайн на 100%. Успех, машинката е хубава.

Февруари 04, 2016, 15:21:50
Отговор #3

Неактивен rover2xx

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Ами честно казано ще си остане вирнат понеже така ми е по удобен за каране, а относно маската имам някой друга идея но да стигна до там. Този мисля да си го направя както ми е в лавата, а другия който имам живот и здраве мисля да бъде напълно оригинален вид нищо че няма да има документи.
ETZ MZ 150

Февруари 04, 2016, 15:28:54
Отговор #4

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Добре дошъл!
Успех, с което си се заел, колега!
За мен ,обаче е безсмислено да имитираш опити за реставрация, при положение,че смяташ да го оставиш отпред с тази грозотия, вирната задница и други измишльотини.

Февруари 05, 2016, 16:22:21
Отговор #5

Неактивен rover2xx

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Добре дошъл!
Успех, с което си се заел, колега!
За мен ,обаче е безсмислено да имитираш опити за реставрация, при положение,че смяташ да го оставиш отпред с тази грозотия, вирната задница и други измишльотини.

За мен това не е имитиране понеже мисля да го вкарам в съвременен вид, на много хора няма да им хареса това което ще направя но най-важното е на мен да ми харесва. Винаги ще има критики защо си похабил мотора но за това имам още един който мисля да си го направя пълен оригинал но за в момента да правя двя проекта на едно не става, първо единия после другия.
ETZ MZ 150

Февруари 05, 2016, 17:24:59
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
В такъв случай по-добре качвай тук само снимки на другия без документите... не сме тунинг форум, така че снимките на тунингования може да ги слагаш примерно в тази тема ;) http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2815.710.html
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 05, 2016, 18:20:57
Отговор #7

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Напълно си прав, Митак!
Аз много се натъжих вътрешно и се възмутих особено след като видях първите две снимки на мотора.
Много е жалко да имаш като старт толкова оригинална и видимо в добро състояние машина, и да сътвориш това в последствие върху нея.
Бих опитал да разбера идеите и подбудите на собственика, ако - да кажем - моторът е бил зле или са липсвали финанси и части за работата по него, но при положение, че не е било така, наистина не мога да приема извършените интервенции.

Затова се присъединявам към Кранкенщайн и бих помолил колегата да ни покаже и сподели, ако желае, идеите си за другия мотор, който цитирам : "мисля да си го направя пълен оригинал." Край на цитата.

Февруари 05, 2016, 20:21:40
Отговор #8

Неактивен rover2xx

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Явно представата ми е различна но ще пусна и няколко снимки на другия мотор за да го видите и между другото до края на месец март се продават понеже ще ми предстой пътуване тогава ако някой има интерес може да се договорим.

Ето и няколко снимки на другия мотор









Забравих да кажа че ако не се продадат до тогава, като се върна ги продължавам но все пак докато замина ще си ги правя.
ETZ MZ 150

Февруари 05, 2016, 20:51:41
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Че и тази МЗ-ка си е супер! Май само нова седалка, преден калник и малко пудрене ще и трябват, за да стае кукла :) В тази връзка мога да предложа новата оригинална седалка отиде на нея, а на другата да присадиш някаква по-модерна и удобна седалка от съвременен примерно японски мотор, за да бъде в тон с останалия тунинг...
« Последна редакция: Февруари 05, 2016, 20:53:55 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.