Автор Тема: Balkan Classic Rally 10.09-17.09.2016  (Прочетена 12332 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2016, 19:12:59
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ето я и за класик ралито, надявам се картинката да е видима и без ФБ парола

Мисля, че от това става ясна финансовата част, като в таксата участие не са включени нощувките, пътна помощ за екипажите и нещо си за GPS навигацията, което не схванах добре. Още по-мъгляви за мен са критериите за допускане на автомобилите, надявам се да дадат повече подробности като стартира официалния сайт на ралито, който все още е "under construction"
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 05, 2016, 21:31:16
Отговор #11

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
хах, верно ли?   O:-)
дано има мат'риал да изплакнем окото поне
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 08, 2016, 10:40:00
Отговор #12

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Кое е странното??? Ралито се прави по критерии на ФИА, не на ФИВА.Участват автомобили отговарящи на точка К от регламента на ФИА.Вероятно ще има толеранс към българските екипажи и ще са отделени в отделен клас.В БГ има само няколко автомобила отговарящи на приложение К.Тук не броим Ладите.И още нещо.Колко автомобила ще издържат на този ендурънс и подготвени ли са те ? Мерси :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 08, 2016, 10:45:41
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Щом твоят е подготвен това е важното, поне един ще защитава честта ни ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2016, 11:12:28
Отговор #14

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Подготвени автомобили има, няма подготвени финанси :D

Февруари 08, 2016, 11:16:04
Отговор #15

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Влади е прав. На подобни мероприятия съм кибик не само заради таксата. Важното е, че сме на картата. Вероятно и медийно ще бъде широко отразено.
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 08, 2016, 11:16:43
Отговор #16

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
 Митак, моят не е подготвен и не съм планирал да участвам.Даже не отговарям на изискванията, иначе ми се щеше да застанеш до мен на чертата. Очаквам подробна информация на сайта и тогава ще преценя , дали ще мога да участвам и с каква кола.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 08, 2016, 19:38:22
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
А аз с най-голям интерес очаквам инфо относно специалните етапи - дали ще има изцяло отцепени скоростни отсечки, та да позяпаме нещо във финладски стил ;D Колкото до евентуалните Бг участници, вероятно ще бъдат от ранга на Манджуков, Петрунов, Бижуто... Иначе Свилен е прав, че освен таксата дори по-голям проблем ще е подготовката и сервизната поддръжка по време на състезанието на една ретро кола за 8 дневно рали. А ние по-скоро може да наредим нашето "гаражно злато" отстрани на трасето, за да бъде и фонът в тон с епохата ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 20, 2016, 21:39:48
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
А аз с най-голям интерес очаквам инфо относно специалните етапи - дали ще има изцяло отцепени скоростни отсечки, та да позяпаме нещо във финладски стил ;D Колкото до евентуалните Бг участници, вероятно ще бъдат от ранга на Манджуков, Петрунов, Бижуто... Иначе Свилен е прав, че освен таксата дори по-голям проблем ще е подготовката и сервизната поддръжка по време на състезанието на една ретро кола за 8 дневно рали. А ние по-скоро може да наредим нашето "гаражно злато" отстрани на трасето, за да бъде и фонът в тон с епохата

            Е, то ясно че ще има отцепени отсечки, при офроуд ралито им у нас през есента беше точно така.
            Обаче, ти па кои участници предположи.  :))  Валйо има опит и е сериозен за такива рейсинги, ама точно паркетно подготвените и видели само каране на асфалт автомобили на другите двама цитирани /поне тези им коли, които се вадят по събития, и които влизат в категорията на ралито- 1962-1982 години/ доста трудно ще могат да издържат каране на макс. по /цитирам/: 
-8 racing days on gravel and dirt road terrains through the breathtaking landscapes of Bulgaria.

А и етапите са зловещо дълги. Пак цитат:
-Preliminary itinerary:
-8 racing legs in Bulgaria
-3 bivouacs
-Leg distance from 150 to 650 km, including special and liaison sections
-Overall itinerary -around 2000 km
-Short liaison sections -25% in total.
-2 marathon legs

           Ето и инфото, което още седи за състезанието, ако приемем че въобще се проведе де:

http://www.automobilsport.com/balkan-classic-2016-infos---145096.html

            Миналата година през м. Септември, имах удоволствието да бях поканен от БГ коорганизаторите на офроуд трофито Бреслау, дето мина тогава у нас, да присъствам на един етап, и бях и в лагера на автомобилите /имам за тоя етап албум по Фейсето с доста снимки/, и бих казал, че организацията беше доста добра.
            Видяха ми се участниците от чужбина и в 4-те тогавашни категории /трофи, траял, серийни, и камиони/, определено доста подготвени, гледайки не само колите им, а и сервизните им помощници и екипировка. 
            Така че съдейки по мащаба на офроуд изявите на тая така нар- рали Бреслау организация, сигурно и Класик ралито им ще е на ниво.  Успоредно с това, Бреслау организацията през последните години успешно привличат офроуд общността от Европа /където има огромно количество екипажи, които си обикалят по континента, че и другаде за рейсинг/. Та по тая логика вероятно и тук при олдтаймерите ще дойдат пак доста професионално гледащи на забавленията си аматйори.
« Последна редакция: Май 20, 2016, 21:57:06 от USfan »

Юли 26, 2016, 11:54:25
Отговор #19

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Ентри листа и повече подробности :)

http://balkanclassic.com/entry-list-2016/
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !