Автор Тема: Balkan Classic Rally 10.09-17.09.2016  (Прочетена 12348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 11, 2016, 22:05:36
Отговор #30

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Супер!

Боже , истинско е , ние сме сиромаси за сравнение , но от сърце! :D

п.п . много засукани ( и много вероятно истински) фенки и състезателки , Митко. ;D
« Последна редакция: Септември 11, 2016, 22:08:39 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 11, 2016, 22:38:20
Отговор #31

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Ееее, как пък никой не се сети да напомни за старта на ралито вчера сутринта или онзи ден...Можех да избягам от офиса за час-два
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 12, 2016, 20:43:45
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами пий си редовно гинкобилобата като мен ;D
Ето и обещаните клипчета - от старта на SS1






Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 12, 2016, 20:48:33
Отговор #33

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
...това като настилка какво се води? Макадан ли?!

Септември 12, 2016, 21:21:18
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Нещо като МакадаМ, ама за мен си е чист офроуд :)
... и от SS2 Костенец









Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 13, 2016, 22:49:15
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Днес следобед "тримата запасняци" отново атакувахме фронтовата линия на ралито, но този път вече и подходящо въоръжени с:

В специален етап 3 Етрополски проход - Буново обаче стартираха едва 10 от първоначално започналите ралито 15 коли, между които не бяха и двата представителя на "най-здравата марка" Волво, а в края на етапа за съжаление е отпаднал и чешкия екипаж с Датсун 240, така че след 4-тия ден на ралито, т.е. може да се каже по средата му, остават само 9 екипажа - два Датсуна 260, два Форда РС Мк.2 и един Мк.1 и по едно Порше 911, Пежо 504 V6, Аскона 400 и Тойота Корола... Ето го временното класиране и видео от преминаването им малко след старта на отсечката, където се бяхме "окопали" май единствените 3-ма зрители:
http://classic.abenteuerrallye.com/live.php?refresh=1&class=CLASSIC&t=1473795820











Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 17, 2016, 12:01:48
Отговор #36

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Цитат: Митака
"между които не бяха и двата представителя на "най-здравата марка" Волво"

Вчера бяхме в боксовете с Колегата Николай (Ник4) и разлеждахме и питахме на воля каквото ни интерисува, той ще пусне по късно снимки на колите.
На една голяма част от колите огигиналното нещо е само каросерията и задните стопове, не коментирам вежди, раздувки и други дреболии. Почти всички бяха с нови окачвания и съвременни двигатели и всички бяха с карбуратори.
В тази връзка Митко, съм сигурен че си наясно колко фактора влияет за успешно завършване и класиране.
Аз съм пристрастен и си го признавам. Обаче не видях Шкода на старта - това съгласно твойте расъждения означава ли автоматично че Шкодите произведени до 86 съгласно регламента са пълни буклуци??
Аз разпитах защо са отпаднали, и доколкото разбрах е имало е някъкъв проблем с пилота на единия екипаж.

Септември 17, 2016, 12:08:46
Отговор #37

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Цитат: Митака
"между които не бяха и двата представителя на "най-здравата марка" Волво"

Вчера бяхме в боксовете с Колегата Николай (Ник4) и разлеждахме и питахме на воля каквото ни интерисува, той ще пусне по късно снимки на колите.
На една голяма част от колите огигиналното нещо е само каросерията и задните стопове, не коментирам вежди, раздувки и други дреболии. Почти всички бяха с нови окачвания и съвременни двигатели и всички бяха с карбуратори.
В тази връзка Митко, съм сигурен че си наясно колко фактора влияет за успешно завършване и класиране.
Аз съм пристрастен и си го признавам. Обаче не видях Шкода на старта - това съгласно твойте расъждения означава ли автоматично че Шкодите произведени до 86 съгласно регламента са пълни буклуци??
Аз разпитах защо са отпаднали, и доколкото разбрах е имало е някъкъв проблем с пилота на единия екипаж.
Kaлояне , Шкода ще видиш само по чешки и словашки ралита. :))
Много ретрофенове ме бъзикат , абе що правиш  Шкода , абре недей се занимава с тая марка , ама фактите говорят друго.... ;D

п.п. Ако се беше сетил някой от вас да попита чешкия екипаж с Датсуна 240 какво са карали на луди млади години, щяхте да
получите повече от красноречив отговор.
« Последна редакция: Септември 17, 2016, 12:14:35 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 17, 2016, 14:04:48
Отговор #38

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Карали са Опели бре Кире  8)) 8)) 8)). В интерес на истината,в БГ няма подготвена кола и екипаж за такъв вид рали. ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 18, 2016, 20:59:44
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Влади, бе тя Асконата завърши 10-та и на практика последна, понеже всички екипажи класирани след нея са сред отпадналите в последните етапи.
Калояне, и аз разглеждах колите още на старта и съм съгласен с твоето мение за модификациите - може би волвата бяха все пак в най-оригинален за епохата си вид от всички останали, като дори имаха механични трипмастери вместо електронни... за разлика примерно от датсуните на отбора-победител в ралито, които нито изглеждаха и дори не звучаха като бегачки от онова време. За отпадането на волвата нямам много инфо, понеже цялото рали  протече доста забулено и апокрифно, но още на официални старт черното Волво го бутаха, за да мине под арката, а в първите 2 специални етапа изобщо не го видях да минава. Червеното пък изглеждаше с толкова меко и вероятно почти сток окачване, че подскачаше по неравностите много повече от останалите. Някъде из сайта на ралито прочетох, че са го ударили и изкривили бронята, която пък срязала гумата и се наложило да режат ламарината с флекс, за да продължат... но докъде са стигнали така и не разбрах, класирани са последни в списъка.
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 21:02:16 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.