Автор Тема: Ретро събор-Сливен - 16 април 2016 г.  (Прочетена 9622 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2016, 11:33:06
Отговор #10

Неактивен Валентин Дойчинов

  • Публикации: 10

    Здравейте колеги, не мога да преценя дали грешите, но със сигурност бързате. Какви потомци на "войводи" ще бъдем, ако днес кажем едно, а утре друго. Идеята ни е тази година да бъдем под "погледа на Хаджията" тъй, че не трябва се излагаме. До мероприятието има месец и половина, все пак .Ние всяка година се стремим да правим по нещо ново, за да не доскучае на нашите гости и за това не можем да направим copy -paste от миналогодишния парад. Първо - парадът няма да има задължителен характер. Който дойде по рано може да направи "неутрализация" с кафе пауза в център"Пежо", ако желае, след което с водач от домакините завъртаме една обиколка  и се включваме в ретро събора. Тази година той ще бъде на ремонтирания и обновен площад "Хаджи Димитър" и след 10 ч. започваме регистрацията на място. А който желае, може да дойде директно на площада. Събор и парад - избирате вие. В 12 .30 приключваме с регистрацията и започваме класирането. Около 14.30 часа обявяваме резултатите.Около 15.00 - даваме старт на майсторското управление на записалите се при регистрацията за участие колеги. Ето и информация за колегите които ще останат да нощуват и ще бъдат гости  на мероприятието организирано от нас: осигурен е престижен хотел на 200 м. от площад "Хаджи Димитър" с подземен охраняем паркинг, като цената на двойна стая е 49,00 лв. за участниците в парада, цената на куверта за ресторанта, включваща тристепенно меню е  30,00 лв. на човек, като куверта има включена бутилка  качествено сливенско вино от един от спонсорите ни- собственикът на хотел "Национал". В общи линии -това са парадът и съборът, като конструкция. Приготвили сме  ви   и няколко изненади  но....те са за присъстващите а не за четящите във форума. Тел. за записвания, резервации и въпроси- 0878 45 45 46,0888 45 45 50 -Николена или на [email protected]

Март 28, 2016, 13:58:20
Отговор #11

Неактивен Валентин Дойчинов

  • Публикации: 10
Колеги, подготвяте ли се? Малко остана...

Април 13, 2016, 08:23:51
Отговор #12

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Аз искам да попитам за минаващите през Котелския проход, кой път е по хубав през Ичера или през петолъчката.

Април 13, 2016, 15:47:21
Отговор #13

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Сливен: Най-старият автомобил ще бъде представен по време на пролетния ретро празник в града
13 Април 2016
http://www.focus-news.net/news/2016/04/13/2224036/sliven-nay-stariyat-avtomobil-shte-bade-predstaven-po-vreme-na-proletniya-retro-praznik-v-grada.html

Най-старият автомобил ще бъде представен по време на пролетния ретро авто празник в Сливен.
Това е "Де Дион - Бутон”, съобщи пред Радио „Фокус” - Сливен организаторът на събитието Валентин Дойчинов, председател на ретроклуб "Туида класик". Автомобилът е произведен преди 110 години. „Де Дион - Бутон” е една от най-известните френски автомобилни фирми от края на XIX - началото на ХХ век.
Автомобилът е толкова стар, че фаровете му са ацетиленови. Собственикът му е обещал да намери въглеводородния газ, за да запали светлините за ретропарада.
Миналата година в Сливен бе представен най-скъпият ретро автомобил у нас - BMW 319 кабрио, управляван някога от автомобилната легенда Димитър Соколов. Колата е произведена през 1936 година в завода на BMW в Германия. От модела са направени 74 коли, до днес са се запазили само три. Колата е единствената у нас, участвала в състезания от веригата Гран При през септември 1939 год.
Дойчинов коментира, че се опитват всяка година да привнесат нещо интересно в празника. „Стараем се ретро фестивалът да е интересен не само за посетителите, но и за самите участници. Така ще успеем да привличаме всяка година все нови и нови участници”, коментира председателят на ретроклуб "Туида класик". Ретропарадът, който се прави за четвърта поредна година, ще се състои на 16 април.
Очаква се свои автомобили да представят колекционери от София, Сливен, Стара Загора, Бургас и др. Дойчинов допълни, че очаква броят на колите да надхвърли миналогодишния. Тогава е бил поставен е своеобразен рекорд в историята на парада. През 2015 година в Сливен са били показани 80 автомобила и 20 мотоциклети.
Валентин Дойчинов поясни, че за да бъде ретро, автомобилът трябва да е над трийсетгодишен, за предпочитане - автентичен. Автомобилистите се надяват, тези коли чрез законодателни промени да бъдат считани за движими културно-исторически ценности. Такава била практиката и в Европа.
Дойчинов допълни, че страната ни е единствената в Европейския съюз, в която няма закон за тях. Страната ни тепърва прохождала по отношение на правилата и законодателството за ретроавтомобилите.

Колекционерът, който се занимава с това хоби от двайсетина години, поддържа 4-5 ретроавтомобили. Автомобилите са участвали във филмови продукции на Боливуд, руски и западни студии.

Април 15, 2016, 10:41:39
Отговор #14

Неактивен Валентин Дойчинов

  • Публикации: 10
Viva_Lancia, моето мнение, че през Петолъчката е по-добрият избор!

Април 16, 2016, 22:51:18
Отговор #15

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Браво и поздравления за парада. На мене много ми хареса, а духовия оркестър беше страхотен. Набързо се запознахме с колегите m_g и krankenstein, но за мое съжаление не успяхме да поговорим много, много. Ама нищо да се надявам, че друг път ще успеем повече да си полафим, че и по една снимка да направим. Снимки почти нямам на колите, но пък имам клипче на майсторското шофиране на колегата krankenstein, но как да го кача. А едно ми стана странно само, жълтото Рено Алпин  на г-н Манджуков не е ли реплика, понеже не получи награда в категорията реплика ами в ретро автомобили до 1965 или 70г. беше. Може и аз да греша нещо.

Април 17, 2016, 20:27:13
Отговор #16

Неактивен boricha

  • Публикации: 22
Аз също минах набързо.



Не бях подготвен технически за снимки,но ето няколко за обща представа.
http://boricha.snimka.bg/automobiles/retro-s-bor-sliven-16-april-2016-g.906430

Април 18, 2016, 11:58:28
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И на мен ми хареса като за първо участите - имаше интересни коли /включително най-старата у нас, но все още на ход/, хубава музикална програма, забавна спортна част - майсторско управление на мотоцилкети, демонстрация на рали бегачки... снимките и клипчета ще гледам да ги обработя и кача довечера. Вечерта в хотела също беше приятна, запознах се с победителя в майсторското управление Пламен от Русе с кит-кар Кайпан на база Шкода Фаворит, който разказа интересни подробности относно закупуването и сглобяването й. За съжаление не успях да видя репликата на Пежо 205 Т16, която аварирала по пътя от Ст. Загора, но ще се появи сигурно на Розова долина.

Набързо се запознахме с колегите m_g и krankenstein, но за мое съжаление не успяхме да поговорим много, много. Ама нищо да се надявам, че друг път ще успеем повече да си полафим, че и по една снимка да направим. Снимки почти нямам на колите, но пък имам клипче на майсторското шофиране на колегата krankenstein, но как да го кача. А едно ми стана странно само, жълтото Рено Алпин  на г-н Манджуков не е ли реплика, понеже не получи награда в категорията реплика ами в ретро автомобили до 1965 или 70г. беше. Може и аз да греша нещо.
За Алпина мисля, че си прав че е ново производство, но затова пък съвсем точно копие с оригинални части повечето нов внос. Клипчето от майсторското колко мегабайта е? Може да ми го пратиш по имейл или скайп довечера /ще ти ги дам на ЛС/ и аз ще го кача заедно с другите в Ютюб... жена ми пък снима онборд с телефона по време на майсторското :) За съжаление не успях да се класирам в 3-ката, конкуренцията беше голяма - след Пламен с Кайпана се наредиха Петър Георгиев с Опел Аскона /който бе от организаторите и всъщност нареди конусите и демонсрира упражненето/ и Сашо Пеев с Трабант - и двамата редовни победители в майсторските отсечки на варненските ралита. Малко преди старта Киро - механик от екипа на Пепи Георгиев ми помогна с реглажа на карбураторите, за да мога да се представя все пак достойно пред публиката.
« Последна редакция: Април 18, 2016, 12:00:36 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 18, 2016, 12:31:32
Отговор #18

Неактивен Валентин Дойчинов

  • Публикации: 10
  Здравейте на всички участници(собственици на возила  и зрители) в Ретро парад Сливен 2016.Благодаря Ви че уважихте  нашето събитие..По мое мнение, на площада  имаше настроение и мисля че открихме сезона подобаващо и на ниво.  Бих искал с цел да повдигнем още нивото за следващият парад догодина ,който започваме да подготвяме,да прочета вашите препоръки,идеи,критики и др. Ще бъда благодарен за всяка изказано мнение.Още веднъж-БЛАГОДАРЯ ВИ И "ДО НОВИ СРЕЩИ" Председател на ретро клуб "ТУИДА КЛАСИК" Сливен В.Дойчинов.

Април 18, 2016, 12:59:38
Отговор #19

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Снимки, много снимки,на всички участници от качествен фотограф.Снимките остават в историята на мероприятието.Поздрави и успех в начинанията на клуба.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !