Автор Тема: Ретро рали шампионат  (Прочетена 52923 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2016, 20:57:49
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Според мен развитието трябва да е не толкова в количествено, а в качествено направление - едва ли ще са много хората, които имат време и възможности да участват в толкова много ралита, по-скоро нивото на огранизацията, а оттам и удовлетворението на участниците да растат ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 11, 2016, 21:04:36
Отговор #11

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тогава да вземем да направим още едно, например подбалканско рали Пловдив, Сопот, Копривщица, Стрелча, Панагюрище..., за да ги по изравним моряците  ;)
Боби , по- скоро кооординирай действията с БАК ,, Ретро" - Ваня и Вальо , тогава става  и Средна гора и /или пък хибрид
м/у Средна гора и Розова долина , като качество де. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 11, 2016, 21:19:19
Отговор #12

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
              Както разбирам  това не е национален шампионат. Пловдивските ралита ги има от много отдавна и затова реших че се оформя по разширен шампионат. В Пловдив участници освен от клуба на г-н Николай Колев не помня някой от Варна да е участвал/ ако има такива да ме извинят/.  Варненци така или иначе си правят самостоятелно класиране от всички регионални ралита и няма да имат интерес да участват в Пловдивските.  Дано да се лъжа и тази година има повече участници от този регион.  Според мен по този начин се подценяват ралитата на Пловдивския клуб или за оформилия се шампионат на Варна и Пловдив за класирането трябва да се взимат резултатите от всички ралита.                                                                                        То официално няма никакъв регламент по случая, а аз взех та се размечтах.  Надявам се да излезе някаква информация от извора.

Февруари 11, 2016, 22:23:35
Отговор #13

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Както разбирам  това не е национален шампионат. Пловдивските ралита ги има от много отдавна и затова реших че се оформя по разширен шампионат. В Пловдив участници освен от клуба на г-н Николай Колев не помня някой от Варна да е участвал/ ако има такива да ме извинят/.  Варненци така или иначе си правят самостоятелно класиране от всички регионални ралита и няма да имат интерес да участват в Пловдивските.  Дано да се лъжа и тази година има повече участници от този регион.  Според мен по този начин се подценяват ралитата на Пловдивския клуб или за оформилия се шампионат на Варна и Пловдив за класирането трябва да се взимат резултатите от всички ралита. То официално няма никакъв регламент по случая, а аз взех та се размечтах.  Надявам се да излезе някаква информация от извора.

Христо, шампионатът няма как да е официално национален, щом не е признат от БФАС, знаеш. Иначе ние може да си го наречем и сега такъв (национален), защото реално участват хора от цялата страна.
Относно присъствието на варненци в Пловдив - членовете на клуба на Николай Колев (който между другото вече май не съществува), не участваха на проявите на АМРК "Варна", защото така им беше наредено... И те слушкаха и играеха сечено. Съответно във Варна им остана само парада и вероятно затова (и пак под строй) ходеха по мероприятията в другите градове. Относно участниците от АМРК "Варна" - при наличие на четири варненски ралита, организирани в шампионат - "Златни пясъци" до Сливен, "Нептун" до Несебър, "ВАС" до Балчик и зимното "Обиколка на Варна", бюджетът в графа "хоби" хич не придобива разумни размери, да не казвам, че натежава сериозно... Добре знаеш какво коства едно участие, познаваш и повечето от нас. Да има един или двама, на които парите не са проблем, но останалите сме си скъсани отвсякъде. Прибавяме и факторът време. Та при положение, че едно рали в Пловдив не е част от шампионат, финансово не е разумно да се ходи до там. Също, както не и особено финансово разумно от София да ходиш на прояви във Варна, ако нямаш достатъчно пари, разбира се. Всъщност за какво ходене из страната пиша, има колеги от Варна, на които им е трудно и на едно рали да дойдат...
Сега обаче нещата се променят, защото класирането ще се оформи от участието в шестте ралита. Тези, които имат ограничен бюджет, обаче може пак да пропуснат пловдивските ралита. Или ако решат, може да изпуснат някое варненско...
Регламент дали ще има официално аз не знам, но той няма да е по-различен от досегашния...
« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 22:34:10 от rsk »

Февруари 11, 2016, 22:42:45
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Регламентите на варненските и пловдивските ралита и сега са достатъчно различни, но едно според мен е общото поради което могат да се кооперират и вече го правят, докато с рали България на БАК Ретро не става спойката. А именно - тези ралита се нагаждат спрямо желанията на участниците, спонсорите и т.н. съображения, а не обратното - хората да се нагаждат към регламента на ралитата. Един пример само ще дам - на въпроса ми към Орлин защо все още прави толкова много етапи с майсторски управления, след като в официалните международни ретро ралита такава дисциплина изобщо липсва, отговорът беше, че понеже на участниците и публиката им било по-интересно, по-атрактиивно и за реклама на спонсорите и т.н... иначе вероятно нямало да се съберат достатъчно участници и приходи.
Коренно противоположна е позицията на Камен Михайлов като част от УС на БАК Ретро, които клуб пък като член на ФИВА държи на стриктно придържане на към техните правила за ралитата. А на коготото не му харесва, просто може да не участва... на пръв поглед това звучи по-недемократично от споменатия по-горе "балкански" подход, но май това е начина нашите ретро ралита да бъдат някога призати и прието в европейските и световни календари.
Може би малко отклонение се получи, затова се извинявам на модераторите ако им отварям работа да отделят тази дискусия от темата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 12, 2016, 11:02:19
Отговор #15

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Колега, тук си в огромна грешка.

Христо, шампионатът няма как да е официално национален, щом не е признат от БФАС, знаеш. Иначе ние може да си го наречем и сега такъв (национален), защото реално участват хора от цялата страна.

Направите ли тази грешка да се сгодите с БФАС , всичко умира,повярвай ми.Говорил съм с Орлин на тази тема,и извода е , че колкото по далеч са клубовете от БФАС, толкова по-щастливи ще сме участниците.Мога подробно да ти обясня как БФАС е котва и убива спорта, ако искаш. Другото ,може да има национален шампионат и без БФАС.Купа Дракон, Тайм Атак,БМВ Къп сега се подготвя и нов формат на едни състезания...всички са извън опеката на БФАС и се развиват добре.Сам виждаш каква е ситуацията в момента в спорта.Успех ви желая с организацията и ако имам възможност ще ви ужажа ралитата.Бягайте от БФАС !!!
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 12, 2016, 11:22:49
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами наистина, защо трябва да е национален признат от БФАС, като може да стане и ИНТЕРнационален признат от ФИВА? Само че за тази цел пак трябва да се седне на масата за преговори с ръководството на БАК, защото доколкото знам те са официално оторизирания представител на ФИВА у нас... иначе вероятно ще си останем само зрители на сериозните международни ретро ралита като това Балкан класик.
п.с. не ме разбирайте грешно, не съм някакъв агитатор за БАК Ретро, просто повечето сериозни ретро рали фенове у нас, с които съм обсъждал смятат, че това е правилната насока, въпреки че и там нещата още са съвсем в начална фаза и имат доста трески за дялане...
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 11:26:35 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 12, 2016, 11:52:54
Отговор #17

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Имам молба към Дидо и Митко, моля отделете темата. Смятам, че много колеги имат интерес към така наречения шампионат, и темата заслужава да е самостоятелна.
Така няма да се губи началото, където са написани доста неща, а явно много от нас не са ги прочели.

Февруари 12, 2016, 12:01:33
Отговор #18

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Добре,Боби.
Дано това спомогне за дискусията.

Февруари 12, 2016, 12:10:38
Отговор #19

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Вальо Манджуков обеща на събранието на БАК Ретро , че 2017 г. ще го има Средна гора.Така се получава следното: Двете около София,двете около Пловдив, и две около Варна.Стават шест.Ето шампионат , но трябва да седнат четирмата организатори и да синхронизират датите.Всеки месец по едно.Да предположим, че се стартира средата на Април ,Август се почива,Октомври кариран флаг на шампионата и Ноември или Декември,официално награждаване...нещо такова си мисля....
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !