Автор Тема: Ретро рали шампионат  (Прочетена 53906 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 29, 2016, 16:50:22
Отговор #100

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Влади, доколкото разбирам очакваш от мен да присъствам на всички състезания във Варна? Това няма как да се случи, независимо дали е допустимо или не.
Не ми се иска да дъвчем безмислено темата за това кои състезания са включени в шампионата, по простата причина че няма какво да се коментира. Няма варианти, няма други желаещи да се включат, няма предложения, няма нищо. Има само недоволство, презрителни коментари, приказки зад гърба, заплахи да не се ходи на ралитата от шампионата и да не продължавам. Грешки и пропуски има и сигурно пак ще има, като всичко се прави на добра воля. Няма нужда да повтарям какво е необходимо.

Юни 29, 2016, 17:24:17
Отговор #101

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Боби, в този си формат шампионата е нов.Естествено,и нормално е да има някакви пропуски.Участието зависи от кръговете.Ако всички кръгове са във Варна, то ние не можем да участваме.Разбираш ме защо.Идеята ми беше ти като организатор да си там в щаба.Не е задължително на всички състезания.Поне аз така си мисля.Иначе шампионата е на доброволен принцип-който иска да участва.Със или без нас шампионат ще има предполагам.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 29, 2016, 18:07:32
Отговор #102

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
От казаното до тук според мен две неща са най-важни - наистина организацията на всяко ново начало е трудна и иска време, за да се изчистят нещата, но трябва да се взима поука от грешките и да се избягват за в бъдеще. Второто важно условие е взаимната подкрепа и точно затова караме в шампионата, понеже сме далеч от щабвете и на двамата организатори практически с друго не можем да помогнем. Аз лично мисля да карам във възможно най-много ралита до края на годината, пък дано да се зарибят още хора, които засега участват само инцидентно в някой от тях. За съжаление засега виждам предимно наплив на варненски екипажи към пловдивските ралита, които и без друго са доста масови. но не и в обратната посока...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 29, 2016, 22:29:01
Отговор #103

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Резултатите от "Нептун" 2016:
- ТЕ: http://dox.bg/files/dw?a=61dc88a451
- МУ: http://dox.bg/files/dw?a=1305692319

Юни 30, 2016, 14:38:27
Отговор #104

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Боби, в този си формат шампионата е нов.Естествено,и нормално е да има някакви пропуски.Участието зависи от кръговете.Ако всички кръгове са във Варна, то ние не можем да участваме.Разбираш ме защо.Идеята ми беше ти като организатор да си там в щаба.Не е задължително на всички състезания.Поне аз така си мисля.Иначе шампионата е на доброволен принцип-който иска да участва.Със или без нас шампионат ще има предполагам.

Влади, истината е че една шепа са екипажите които ще участват на повечето състезания. От София сте обичайните заподозрени Митко Ненов, братя Бабачеви и ти. От Пловдив няма засега мераклия, който да се бори за крайна победа, по скоро ще се ограничат до местните събития. Може би с едно изключение. Преди време Веско с бръмбарите и минито ходеше до Варна, но вече не. Варненци са ясни, че ще карат колкото може повече. И това е.
За това че няма рали по на запад от Пловдив, причината е другаде, не при нас.
Единственото което мога да направя, ако се разберем с Орлин, е да вдигнем коефициента на Родопи, за да има малко баланс. Това означава повече километри - поне 400, което ще откаже някои участници. Повече ТЕ, респективно съдии и техника, т.е. пари. Ако го направим по-тежко, ще откажем тези които идват на събитието, не за състезанието на всяка цена.

« Последна редакция: Юни 30, 2016, 14:41:34 от galaxie »

Юни 30, 2016, 15:44:16
Отговор #105

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Единственото което мога да направя, ако се разберем с Орлин, е да вдигнем коефициента на Родопи, за да има малко баланс. Това означава повече километри - поне 400, което ще откаже някои участници. Повече ТЕ, респективно съдии и техника, т.е. пари. Ако го направим по-тежко, ще откажем тези които идват на събитието, не за състезанието на всяка цена.

Има логика в покачването на коефициента на "Родопи". Стига да може да се измисли вариант за хората, които не искат да карат толкова. Не знам как точно е организирано ралито, но ако има шанс да пропускат по някоя точна езда, ако това може да им намали километража... За точните езди, които са карали, ще могат да видят къде са се класирали сред всички участващи, но пък няма да влязат в генералното класиране. Така може да преценят и дали ще им е интересно следваща година да изкарат цялото рали... Това може да доведе до някои проблеми за съдиите по трасето, но пък може и да е вариант...

Юни 30, 2016, 16:20:50
Отговор #106

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Родопи никак не е леко рали дори в сегашния си формат - доста от пътищата са прекалено тесни, планински и всяка годна маршрутът се променя, за разлика от Розова долина. Миналата година имахме дори закъснение на ЧК и то не защото сме се губили или моткали, а просто нямаше никаква възможнст за изпреварване на по-бавни коли по тези пътища. Ако дойдат варненци ще го разберат, макар и по трудния начин и дано им хареса предизвикателството, както на нас :) Но дори да се вдигне коефициента на Родопи нещата пак няма да се изравнят...
Колкото до тези, които не желаят да карат сериозно, а на разходка само в някои ралита колегата Бабачев ми сподели една идея, която считам за разумна - да има предварително записване на желаещите да карат за класиране в шампионата, а останалите да не получават точки за него, а само местните купи и награди в ралитата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 30, 2016, 23:22:20
Отговор #107

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Не виждам причини да се дъвче повече темата. Шампионатът е такъв какъвто е. Който иска и може, ще участва, който не - ще се задоволи с паради от региона. Ако се вдихне коефицента на Родопи може да се получи така, че целият шампионат да може да се печели само с участие  на Златни и Родопи.

Аз догодина ще оптам да направя някое и друго варненско рали. За тази година максимумът ми е Розова долина и Родопи.
« Последна редакция: Юни 30, 2016, 23:53:27 от fifo »
we all have wings, but some of us don't know why

Юли 01, 2016, 09:24:53
Отговор #108

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Ако се вдигне коефициента на Родопи може да се получи така, че целият шампионат да може да се печели само с участие  на Златни и Родопи...

Това също е вярно... Въпросът е, че сега от тези, които имат желание да участват в целия шампионат, предимство имат варненци. Това е обсъждано в клуба, но на този аргумент Орлин отговаря така: "Нещо нередно ли съм направил, че толкова години съм развивал тия четири варненски ралита...  След толкова години безрезултатни молби за съдействие за организиране на други регионални ралита и съответно шампионат (който в крайна сметка стана факт, макар и като регионален/клубен), защо сега аз трябва да махна някое от ралитата си, след толкова нерви и лишения...?". За мен Орлин също е прав и аз го подкрепям. Трябва да напиша, че единствената реална подкрепа за обединение, изцяло в името на спорта, е факт от Борислав Моравенов. Резултатът е шампионат с цели шест кръга, което си е постижение на фона на всички пречки, спънки, ситуации... Може не всичко да е перфектно, но има добра основа!
Моите адмирации към Орли и Борислав! Трябва да знаете, че има хора, които ви подкрепят!

Юли 01, 2016, 10:46:26
Отговор #109

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не виждам причини да се дъвче повече темата. Шампионатът е такъв какъвто е. Който иска и може, ще участва, който не - ще се задоволи с паради от региона.
Свилене, не е точно така - в момента организаторите търсят мнения и идеи от участниците и доизчистват нещата в движение, за да може шампионата да стане привлекателен за повече хора, а не само за 10-тината ентусиасти /предимно варненци/, които си дават зор да постигат някакви резултати. Както казах и по-горе - караме в този шампионат главно за да подкрепим съвместните усилия на Орлин и Борислав.
Колкото до броя на ралитата - не съм настоявал Орлин да провежда по-малко на брой ралита годишно, въпреки че това според мен би му позволило да вдигне качеството им за сметка на количеството... но това си е лично негово решение. Идеята беше в общия шампионат засега да бъдат включени примерно само 2 от тях, за да има равнопоставеност, а останалите да важат само за местния варнински шампионат, който така или иначе си тече... и така докато не се включат поне още 2 нови ралита, примерно софийските, за да изравнят положението. Макар че при евентуални общо 8 кръга годишно едва ли ще има хора с време и възможности да карат във всичките. Мисля, че за момента 4 кръга /2 пловдивски и 2 варненски/ са напълно достатъчни и това лично за мен /а предполагам и за бошинството колеги/ е програмата максимум, която ще се опитам да изпълня.

p.s На финала на Нептун Ники Каразлатев ми сподели и друга, може би разумна идея - ралито с най висок коефициент, в случая Златни, да бъде изместено по към края на сезона, за да могат не само съзтезателите, които до момента са напред в калсирането, но и други с амбиции  да си подобрят резултата. А сега какво се получи - първо ранно рали в шампионата, много колеги все още не са готови напълно с колите си, в резултат малко стартирали екипажи предимно от варненския регион и още по-малко завършили /под 10/. По този начин призьорите от Златни вече трудно могат да бъдат застигнати от останалите, освен ако не пропускат някои от следващите ралита или остават извън зоната на точките... т.е. шансовете за челно класиране на пропусналите това рали са по-скоро теоретични.
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 12:10:09 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.