Автор Тема: Ретро рали шампионат  (Прочетена 52926 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 17, 2016, 13:13:55
Отговор #50

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Питах, защото съм зе записал за участие в Розова долина за клас М /модифициран/ - все пак моторът ми е сменен с по-нов от Шкода Фаворит при това и допълнително тунингован, карбураторите са от Алфа Ромео, джантите силно разширени, а за оптичния кит, който няма общо с техническите характеристики не знам дали се води като модификация. Обаче ако с такъв автомобил нямам право да участвам в класирането на варненските ралита, а оттам и на шампионата като цяло, трябва да знам предварително дали да си даваме зор да смятаме и броим секкунди по етапите или просто да се возим :) Затова исках да видя нещо като писан правилник, за да няма изненади чак накрая при класирането. А за втората половина на сезона вероятно ще пусна в движение някоя от другите ми машини, които са в най-янг класа до 90 г.

Здравейте, днес говорих с Орлин, на кратко нещата стоят така.
Клас М (модифицирани), като е обявен за Розова долина, е равностоен на клас "Янгтаймер I" при Орлин.

цитат:"Клас „янгтаймери” I - включва следните видове автомобили :
- туристически автомобили /автентични/ произведени от 01.01.1986 до 31.12.1990 г.
- състезателни автомобили произведени до 31.12.1985 г. 
- модифицирани /тунинговани/ автомобили произведени до 31.12.1985 г.
 - автомобили тип „реплика”  произведени в периода 01.01.1986 г. – 31.12.1990 г.“ край на цитата

Следователно класовете М (модифицирани)  и Y (янгтаймер), обявени като различни за Розова долина и Родопи, ще се обединят в един с название "Янгтаймер I".
Що се отнася до класирането в шампионата, то за генералното класирана в шампионата ще важат резултатите на екипажа, от генералното класиране в съответното състезание. Например ако участвате в рали Нептун в клас Е и сте втори в класа и трети в генералното класиране, а на Родопи сте в клас янгтаймер и сте първи в класа и трети в генералното класиране, за шампионата имате второ и трето място, а за класирането по класове ще сте класирани в двата класа съгласно постигнатите места.

Точкуването за шампионата е от първо до десето място, съответно за първо място 25 точки, 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2, и 1 точка за десето място. Като получените точки се умножават по коефициента на състезанието и с този резултат се формира класирането за шампионата.

Орлин сега е по свободен, след като мина Златни пясъци, и ще наблегне на приключването на регламента.

П.С. Митко, ако караш с Шкодата и друга кола от клас янгтаймер, соъответно и в класирането по класове ще си в един клас.
« Последна редакция: Май 17, 2016, 13:26:27 от galaxie »

Май 17, 2016, 13:24:10
Отговор #51

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Супер Боби , стъпка по стъпка , капка по капка , пъзел по пъзел. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 17, 2016, 14:04:28
Отговор #52

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
...
П.С. Митко, ако караш с Шкодата и друга кола от клас янгтаймер, соъответно и в класирането по класове ще си в един клас.
Благодаря Боби! И аз днес говорих с Орлин доста подробно, затова мога да потвърдя всичко споделено от теб, като ще допълня, че се предвижда и клас Янгтаймер II, където ще могат да участват редки и интересни машини произведени след 1990 г, както и всякакви реплики на класически автомобили, независимо колко са далеч от оригинала. Единственото условие е, че те няма бъдат включени в генералното класиране за шампионата, а ще се състезават само в рамките на този клас. В момента още е в сила регламентът, който е използван в първия кръг - класик рали Златни, но в него щяло да има още изменения и допълнения.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 17, 2016, 14:09:40
Отговор #53

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Благодаря Боби! И аз днес говорих с Орлин доста подробно, затова мога да потвърдя всичко споделено от теб, като ще допълня, че се предвижда и клас Янгтаймер II, където ще могат да участват редки и интересни машини произведени след 1990 г, както и всякакви реплики на класически автомобили, независимо колко са далеч от оригинала. Единственото условие е, че те няма бъдат включени в генералното класиране за шампионата, а ще се състезават само в рамките на този клас. В момента още е в сила регламентът, който е използван в първия кръг - класик рали Златни, но в него щяло да има още изменения и допълнения.

Да Митко, има клас Янгтаймер II при Орлин, но засега при нас не е включен.

Юни 02, 2016, 14:07:43
Отговор #54

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Пичове,имам едно предложение за следващата година.някъде по-напред го бях споменал, но сега пак ще го напиша.Предлагам само две от Варненските ралита да са включени в шампионата и ще ви обясня защо.Да речем че Орлин както тази година включи четири състезания, то погледнато реално шампионата за хора извън Варна се обезмисля,сещате се защо.Не мога да си представя какви точно различия имат организаторите, че да не могат да съгласуват датите да не се дублират.Парадокса който се получи тази година убива шампионата в зародиш защото един изпуснат кръг те лишава от точки, респективно и да се бориш за челни места.Сега всички ще рипнат, че не са за точките , ама не е така когато си на старта.Всеки иска да печели.За мен тази година шампионата се обезмисли.Нептун съвпада с БМВ Къп който организираме.Значи пропускам и това състезание.Остава Родопи.Да речем, че там ще има точки някакви.....и толкоз.Оставам участник Балкантурист та ако ще и да съм пръв във всички класове.Ето така се обезмисля за мен всичко.Предлагам пак казвам,предлагам,за следващата година да бъдат договорени така нещата , че да има равнопоставеност.Два кръга в Пловдив,два във Варна и евентуално два около София.Още едно много важно условие за до година-времеизмерването.Живеем в 21-век,несериозно е да мерим с ръчни и стенни часовници.Видя се , че може да се случват нещата.Няма да е сериозно вече да сме с часовници.Това е предпоставка за шикалкавене.Помислете си и вие,помислете и за колите реплики,то не , че има много оригинални коли, но това е друга тема.По темата за БФАС , лично смятам, че това е грешка,опита го доказва вече.Има дисциплини вече опитващи се да се откопчаят от тази уродлива организация.Не вярвам някой от вас да иска да плаща ненужни лицензи, да изпълнява нареждания на некомпетентни лица , да има време да ходи по сбирки в София и да се занимава в комисии.Помислете си много добре дали искате да сте зависими и да бъдете мачкани от тази тромава машина.Надявам се предложенията ми да бъдат разгледани от организаторите и да излязат със становище.Пожелавам им железни нерви и много търпение.Нещата ще станат стига да искате.Поздрави!
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 02, 2016, 17:43:57
Отговор #55

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Също така искам да попитам организаторите, че сега забелязах и класирането: Как стои въпроса с майсторското управление, защото в Казанлък нямаше, обаче е имало на Златни? Така не се ли ощетяват и лишават участниците от възможност да покажат своите възможности? Помислете го това за сезон 2017г,ясно е , че сега вече няма как да се промени :) 
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 02, 2016, 18:29:25
Отговор #56

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Редно е да има майсторско управление и то да в влиза в оценката са крайното класиране , впрочем и аз съм с
раздвоено мнение да бъде или да не бъде в комплексното класиране или като отделна купа.

Иначе определено е зрелище и го е имало масово по окръжни и републикански ралита.  :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 02, 2016, 20:04:46
Отговор #57

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Доколкото разбрах майсторското управление е в съвсем отделно класиране и то важи само за местния варненски шампионат, а не за националния. Лично аз когато отида на някое варненско рали обикновено карам и майсторското основно за кеф, не за класиране... миналата година пък тази тръпка се падна на навигатора ми :)
Колкото до броя на ралитата - и преди сме го обсъждали тук, но в крайна сметка така са го решили организаторите. Наистина е трудно да отделиш време и средства за толкова дълги пътувания. Радостното е, че тази година на Розова долина дойдоха доста повече варненци от предишните, а вероятно и притока в другата посока ще се увеличи, предполагам точно това е целта на организаторите. Лично аз ще се опитам да участвам на две варненски ралита вместо на едно, както досега... но възможностите ми много ще зависят от свободното време, а и от отборните спонсори ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 02, 2016, 23:27:08
Отговор #58

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
И аз имам предложение за Класик рали шампионата - да бъдат допускани до участие, но да не бъдат включвани в генералното класиране стари коли с нови двигатели, коли на бивши диктатори и техните жени и прочее гаражни творения.

Юни 02, 2016, 23:56:42
Отговор #59

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Teхнологичното време на пускане на колите на старта да е поне минута , тъй като се наблюдават неприятни струпвания на навигатори
на часовите контроли. Съдиите имат един много напрегнат/съсредоточен интервал от  време  около половин час да обработят карнетите , докато  се изредят ако не всичките , то повечето от екипажите( може и да има аварирали или объркали се)Изисква се
максимална концентрация , единият попълва карнета , другият нанася времето в протокола.
Трябват още млади съдии за приемственост. :)
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987