Автор Тема: Ретро рали шампионат  (Прочетена 53565 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 27, 2016, 18:06:51
Отговор #90

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Тъй като няма отделна тема-може ли да се публикуват резултатите от ретро рали Нептун тук.Подробни.Искам диск със снимки,естествено ще си го платя.Благодаря предварително.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 28, 2016, 19:27:49
Отговор #91

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Преди малко говорих с Орлин по телефона, та от негово име ще внеса някои уточнения:

- за Lancia-та явно е станала грешка - сивата, с екипаж Свилен Стоянов / Съби Ченешев е оригинална, произведена през '87-ма, т. е. тя би трябвало да е в в клас "Y1", но пък екипажът реално няма време в класирането от "Розова долина", поради което следва да отпадне и тази таблица. Объркването е станало, заради другата, червена и модифицирана Lancia, която би трябвало да в клас "Y2";

- клас "Y1" включва: оригинални автомобили, произведени в периода 01.01.1986-31.12.1990; реплики, произведени в периода 01.01.1986-31.12.1990; модифицирани автомобили, произведени до 31.12.1985 (към този клас е причислен зеленият FIAT 850 Sport, с оригинална механика, но модифициран вид); състезателни автомобили, произведени до 31.12.1985;

- клас "Y2" включва: модифицирани и тунинг автомобили, произведени в периода 01.01.1986-31.12.1990; състезателни автомобили, произведени в периода 01.01.1986-31.12.1990.

За съжаление тези две групи не са били добре уточнени предварително и на "Розова долина" са обединени в "YM" (янгтаймери и модифицирани), без значение от годините и модификациите. Надявам се, че утре ще бъде публикувана коригирана таблица.
Ако някой забележи още нещо, ще предавам възможно най-бързо на Орлин.
Благодарско от негово име за забелязаната неточност ;)!

С тези два янгтаймерски класа май стават доста обърквации - пресен пример от рали Нептун е Влади с другия му Опел, който според мен отговаря пак на Y2, обаче е класиран в Y1, което му донесе и победата в него, но... по този начин точките му от двете ралита няма да се сумират, а се разпиляват между 2-та класа. Мисля, че засега по-разумно ще е тези класове да си останат обединени - и без друго все още няма много коли в тях.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 28, 2016, 23:19:41
Отговор #92

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
С тези два янгтаймерски класа май стават доста обърквации - пресен пример от рали Нептун е Влади с другия му Опел, който според мен отговаря пак на Y2, обаче е класиран в Y1, което му донесе и победата в него, но... по този начин точките му от двете ралита няма да се сумират, а се разпиляват между 2-та класа. Мисля, че засега по-разумно ще е тези класове да си останат обединени - и без друго все още няма много коли в тях.

Днес трябваше да бъде пуснато класиране от "Нептун", както и временното класиране в шампионата, но денят е за Тошко, класирането ще почака до утре.

Не знам защо Орлин обяви Влади за участник в "Y1", но това наистина бе грешка, която пък отне от емоцията на дебютанта Сашо, с бордото 2107... Тази грешка обаче не е причина да се обединяват класовете, защото има хора, които със серийните си янгтаймери не искат да карат с тунинговани и модифицирани коли, което не е лишено от логика. Затова и Орлин е решил да има и два класа. Това има и още една положителна страна - ще се раздават още от така желаните купи. Относно временното класиране - там всичко ще е коригирано, т. е. вече е коригирано - Сашо е първи в "Y1", Влади е втори в "Y2". Предполагам таблиците утре ще бъдат качени по някое време.
А днес Орлин ми сподели, че след "Нептун", където бе дадена купа за най-добре класиралия се екипаж, участващ с кола социалистическо производство, обмисля дали това да не стане традиция и евентуално в края на годината да има и призьор в тази категория... Всъщност още нищо не е решено по този повод, така че може да споделите какво мислите...

Юни 28, 2016, 23:50:56
Отговор #93

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Появи се голяма вероятност да пусна кола в клас G и /или да карам в него , но това в бъдеще живот и здраве. ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 28, 2016, 23:51:27
Отговор #94

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Някак си грозно се получава - пред публиката и медиите се раздават официално награди, а после задкулисно се отнемат и дават на друг, макар и поради грешки... както сигурно знаеш, за мен това е "дежа вю" от миналогодишното рали Родопи и моментните ни чувства тогава бяха такива, че почти ни накараха да се откажем от по-нататъшни участия. Все пак това не е професионален спорт, а хоби за удоволствие и такива негативни емоции, поне според мен до голяма степен обезсмислят нещата... а желаните "ценни" купи от по 10-20 лв. парчето имат повече емоционално значение, което трябва да е само с положителен знак.
Относно соц. наградите, доколкото разбрах те се дават от името на ретро музея на Цецо Атанасов... което не е лошо да стане традиция, за да се поощряват повече участници с такива коли, които до преди около 20 г. бяха основната част от автопарка у нас, а сега се срещат доста по-рядко от западните дори по ретро мероприятията.

п.с. Кире, казвал съм ти и да не повтарям - догодина те искам пак с правилната марка :)
« Последна редакция: Юни 28, 2016, 23:56:00 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 28, 2016, 23:57:35
Отговор #95

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН


п.с. Кире, казвал съм ти и да не повтарям - догодина те искам пак с правилната марка :)
Renault 5 значи :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 29, 2016, 00:03:48
Отговор #96

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако е Макси турбо - да ;D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 29, 2016, 00:46:24
Отговор #97

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Някак си грозно се получава - пред публиката и медиите се раздават официално награди, а после задкулисно се отнемат и дават на друг, макар и поради грешки...

Митак, имай предвид, че това е чисто любителски, клубен шампионат, организиран главно от Орлин. Няма как всичко да е идеално. Орлин има малко помощници и за доста от нещата се грижи сам... Всички говорят за забавление, за положителни емоции и разни други али-бали, но ако няма купичка или ако има грешки, ореваваме света. Кое му е грозното да сбъркаш... За какво задкулисие пишеш... В понеделник следобед ми се обади Орлин и коментирахме тази неточност. Самият Орлин каза, че първо ще се обади на Влади, за да му се извини (не знам дали го е направил), а чак след това ще има пуснато класиране...

Юни 29, 2016, 10:35:31
Отговор #98

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За "задкулисието" - явно отново не успях да намера точната дума. Имах предвид, че обявените публично пред медии и зрители резултати се налага после да бъдат коригирани и променени, за което обаче разбират вече само тесен кръг хора, пряко засегнатите /т.е. самите ние/. Понеже не е професионален и популярен спорт, тези неща не се отразяват допълнително и така в очите на обществеността си остават грешните резултати.
За "ореваването" - напълно съм наясно каква тежест пада върху Орлин и другите организатори, понеже за кратко и аз съм се занимавал с такава дейност... но, не знам какви са основният бизнес и работа на Орлин, обаче примерно моят навигатор, както сигурно знаеш има много тежка професия и идва на тези ралита основно за да се разтовари от негативните емоции и напрежението. А първата вечер след чудовищната грешка на съдиите от 9 минути, която явно не си бяха дали зор да проверят в началото, буквално ни се вгорчи вечерята и дори след закъснялата корекция пак не можахме да спим добре, чудейки се дали дали на сутринта да стартираме в следващия етап или да си останем на плаж. Да не говорим отделно за тежкото пътуване с ретро кола от София и обратно, разходите по него и т.н... Така стоят нещата при нас. Може би някои от колегите предимно варненци вече възприемат тези шампионати доста по-сериозно и амбициозно, почти както в професионалния спорт, където такива грешки, декласирания, контестации, реабилитации... са нещо нормално. Обаче както знаем там състезателите печелят много пари, докато тук е обратното - ние харчим доста, което предполага, че го правим главно за удоволствие и отмора.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 29, 2016, 16:02:51
Отговор #99

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Колеги,няма драма.Чухме се с Орлин.Поговорихме си.Не това е важното.Има друго по-важно.На финала на Св.Влас ни се счупи колата.Предполагах какво е,но с риск да я дотроша решихме да караме в неделя.Та важното в случая е , че след финала пред общината,Иван Ботев,запознат с проблема ни,ни предложи да погледне колата в неговия сервиз.След умората от жегата и напрежението в отсечките,той просто загърби всичко и се опита да ми помогне,защото знаеше, че трябва да се приберем на ход до Перник.Благодаря ти Ванка! Относно класирането, ние сме спукано гърнето,поради простата причина ,че има много,ама много неща за доизглаждане.Дублирани кръгове,различно времеизмерване,грешки в организацията.Това е нормално според мен,защото сме хора.Още нещо важно.Ние съчетахме ралито и с юбилея на Вальо Кангалов,а също така искахме да тестваме колата.Изпълнихме си поставените задачи.Екипажа ни се сработва.За догодина може да участваме в класик шампионата,само при определени условия и равнопоставеност на кръговете.Примерно двата кръга в Пловдив,два във Варна и два около София.Ако организаторите не се разберат,то за нас се обезмисля всичко и ни остава само да ви аплодираме тези дето ще карате.И още нещо.За мен е недопустимо организатори на кръгове,макар и да не карат,да не присъстват на ралито,та макар и като наблюдатели.Тук визирам Боби Моравенов,и бях сигурен,че ще го видя във Варна.За първи път участваме и сме с добри отзиви от състезанието. Има какво още да се желае и се надявам , че Орлин и екипа му ще работят за едни по добре организирани състезания.И не на последно място,запознахме се с много хубави хора.Това ни беше наградата от състезанието-хубавите емоции и приятната обстановка.Поздрави от нас :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !