Автор Тема: Къси и дълги едновременно ?  (Прочетена 4543 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 20, 2016, 17:27:19
Прочетена 4543 пъти

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Колеги,
На един потенциален янг таймер сложихме преди малко лупи и ксенон, да прогледне.
Обаче имаме проблем. Като пуснем дълги и фаровете гаснат. Лупите са за крушка H1 и са с идеята да не заслепяват. Някой да знае как да ги накараме да светят късите и дългите едновременно без да окелепазваме японското автомобилче с допълнителни релета ?

Февруари 21, 2016, 08:50:36
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Все пак уточни марката и модела на автомобила , японките обикновено имат реле само по главната захранваща  линия на фаровете
и превключването ,,къси - дълги'' става с пряко комутиране от лоста на светлините. Без релета.

Щом е с лампа/лампи Н1/Н7 на фаровете , на болшинството коли с такива крушки след включването на дългите остават да светят и късите
при тебе явно не е така . Ще пусна тука схема , ама без реле няма да мине. Що като е грамотно поставено , не виждам къв
му е проблема. Уточни само марката и модела. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 21, 2016, 11:01:48
Отговор #2

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Хонда сивик 95та година. Тя си беше с H4, но лупите работят с H1 и сега нямам дълги в момента. Майстора ми се е сетил за някакъв вариант с няколко релета, но ще съм благодарен за схемата. Той иска да слага 4 релета, което е много за мен. Ще му я принтирам и дам.
Самия превключвател гаси късите при пускане на дълги.

Февруари 21, 2016, 14:09:35
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Значи фаровете ти са сменени с тунингарски Н1 къса + Н1 дълга?

С две релета става работата , отварят се двете половини на капака на кормилната колона и трябва да се срежат проводниците
за къси и дълги на фаровете , два са . Превключването е типично за японка , става с минусите на светлините към маса.

До довечера имаш и схемата .
« Последна редакция: Февруари 21, 2016, 14:23:25 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 22, 2016, 18:10:18
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Eто с малко закъснение: :shy:

Ако електричара му се занимава и умее да мисли , ще се справи. Аз съм рязал лично  точно същата Civic , но преди 5 години и не си спомням
цветовете на жиците от кормилната колона . По удобно е да пуснете +12 Волта на намотките на релетата от контакт , гасиш колата
гаснат и фаровете.Малкото диодче свършва цялата работа.Място под кората многоооо.

Не забравяйте - при тази хонда както при повечето японки се прекъсват минусите на късите и дългите светлини на лампата( ако е Н4) към маса ОБРАТНО
на европейски автомобил.


« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 21:14:27 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 22, 2016, 19:17:30
Отговор #5

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Супер. Много ти благодаря.

Февруари 22, 2016, 21:26:57
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Внимание , грешка от моя страна - объркал съм полярността на диода , анода ( триъгълника) е от страната на релето на късите
светлини. :shy:
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987