Автор Тема: Продавам части и аксесоари за японски янг и олдтаймер коли.  (Прочетена 2511 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 23, 2016, 13:42:27
Прочетена 2511 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
                     Покрай търсенето на разни Фиат емблеми за един колега, си намерих в гаража и тези 2 броя почти нови емблеми за Датсун ZХ, с които и ще открием тази нова тема.
Всъщност преди години съм ги купувал чисто нови оригинални /така нар. НюОлдСток- NOS/, за моя бивш 280 ZХ. На колата бяха поставени буквално за само 1 седмица период, преди едно нейно боядсиване, и така и не ги сложих обратно.
Емблемите са 2 броя, едната е надпис- 280 ZХ, както знаят някои колеги собственици, слагана отстрани на предните калници на Датсун ZХ.
А другата е лого- Датсун, слагано отзад вляво на хечбекa на някои късни 2-ра серия 280 ZХ, както и в първите 2 години на ранните 1-ва серия 300 ZХ.
Логото- Датсун, в този му квадратен щрифт, е слагано и на почти всички модели на фирмата, правени в края на 70-те и до 1984 година, така че би станало и за други версии и каросерии на Датсун оттогава.

Предвид на отличното състояние на тези 2 емблеми /нямат надрано и зачупвания, хрома и черната и боя отстрани са отлични/, цената им няма да е много малка, но пак ще е доста по-ниска от сегашната им цена като нови, че и от спрямо ползвани такива по Ибей, както и от цената, на която съм ги купувал като НОС части.
А именно, ще са по 30 лв. на брой за всяка от тях.
Разбира се, ако някой купи и двете общо ще има намаление, общо ще са не 60, а само 50 лв. за двете емблеми.

По принцип цените на оригинални емблеми, особено за по отн. по редки версии коли, са отн. високи в специализираните сайтове по Нета.
За сравнение сега по Ибей, цените на нови 280 ZХ надписи са от 40 до 54$, и то на брой, не на чифт, a на квадратни Датсун логота- от 32 до 60$.
Ползваните също не много по-ниски на цени.
И този цени са Нето, без смятането на евентуалната доставка вътре в САЩ или Европа, или до България.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=datsun+logo+emblem&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xdatsun+emblem.TRS0&_nkw=datsun+emblem&_sacat=0

Ето и снимки на двете емблеми, както и примерното им разположение на моделите 280 ZX и 300 ZX.
На живо надписа 280 е доста по-бляскав, отколкото изглежда тук на снимката.
Сканирах ги със скенер емблемите, и така на 280 надписа му се губи хромовия вид, понеже, за разлика от Датсун логото, буквите и цифрите му са плоски на форма.

За запазване или пращане по Еконт, пишете тук.



















« Последна редакция: Февруари 23, 2016, 13:51:26 от USfan »

Февруари 23, 2016, 14:38:51
Отговор #1

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Ето така се представят части за продажба. Снимки, сравнителни цени, красота!!!  :D

Февруари 26, 2016, 10:34:06
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Ето така се представят части за продажба. Снимки, сравнителни цени, красота!!!  :D

Благодаря, радвам се че оценяваш прецизността...  :D
Всъщност Нисан нещата сега си ги рових, че отскоро стария ми Датсун 280 има нов собственик, та за него търсих разни останали документи и части, каквито имам.

Та, към годните две нови емблеми, намерих и тази пак странична- 280 ZX емблема.
Тя ми е от оригиналните от колата, но понеже е износена боята и спукана в средата на цифрата Нула, като се вижда на снимките- цената ще и е наполовина,
А именно, не 30, а само 15 лева за нея.
Би могла след като се залепи да се боясиса с черна/хромна боя и да стане ок.
Иначе не е подбита, надрана, или с липсващи парчета.

Разбира се, ако някой от няколкото вече тук от Форума колеги собственици на 280 ZX вземе горните две новите емблеми, тази я подарявам с тях.  :)
Така че станат цели 3 броя емблеми /тоест почти целия комплект надписи на колата/ за само 50 лева общо.
Ето снимки и от нея, както и още ракурси на хубавите надписи.
Сори за верикалното поставяне, Пикхоста нещо понякога ги обръща настрани.












Декември 01, 2021, 22:50:17
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Надписите-емблеми от екс-моя Датсун 280, още са налични.
Може и замени за други надписи и емблеми, които биха ми били интересни на мен.
При подобни предложения за замени, моля качете снимки тук, кой каквито такива неща насрещно предлага.