Автомобили > На изток от Желязната завеса

Волга ГАЗ 24 1979

(1/128) > >>

fokke:
Здравейте, днес се сдобих с ето това чудо на социалистическата техника и съм много щастлив:))   КОлата е на реални 76 хиляди км   от втори собственик , който не я е карал въобще , купили са я и  колата е седяла около 5 години така пред блока им.

Ще съм благодарен , имайки предвид дългия престой   без да се кара какво трябва да прегледам и сменя . ЯВеднага казвам че маслото е  пресечено или поне така ми се стори , светло на цвят  , колата както екарана е спряна пред блока и толкоз

Какво трябва да прегледам , водни помпи , маслени  и какво ?

































Котков:
Привет и честито. Волгата е добра база, но вече я е нападнала ръждата и ако имаш наистина сериозни намерения за нея (реновиране, реставриране и тн.) ще е хубаво да я прибереш в гараж. Така ще започнеш да отстраняваш една по една всички забележки и ще си независим от атмосферните условия. А и ще спреш вече започналата корозия. Ако колата е стояла наистина толкова дълго време повечето от гумените части вероятно са се нацепили/спукали от престоя без експлоатация. Маркучи, гумички, уплътнения. Щом според теб маслото се е пресякло по-добре  го смени, преди да палиш мотора. Освен мотора може да се наложи и да препипаш спирачките. От стоенето може да са протекли или някое цилиндърче да е затегнало и да задържа. Има вероятност и съединителят да е залепнал. Общо взето ще трябва да препипаш всички възли и агрегати ако искаш автомобилът да се движи без да създава проблеми. По време на "почивката" пред блока в охладителната уредба имало ли е нещо? Вода, антифриз? Така като гледам снимките ми се струва, че и консумативите по окачването са за смяна.

michev:
Не се заблуждавай, че това е кола на 76 000 км, определено е на няколко пъти по толкова, така че пълна ревизия на всичко. Тъкмо ще имаш представа за реалното състояние на автомобила, ще си направиш калкулация /приблизителна/ какво ще ти струва да я върнеш на пътя.Честито и успех :D

fokke:
Благодаря за съветите , колата е на реални 76 хиляди , рядко се заблуждавам ;)

Следва пълно  разглобяване  и ще качвам в темата ;)

fokke:
Котков, сега виждам ъпдейта на поста ти .
Да намеренията са ми да се реставрира колата, Спирачната система  мисля всичко което е за подмяна да се смени , тоест маркучи  и протекли  цилиндърчета . Ще купя М 10 за мотора и ще го запаля  да видя защо маслото е пресечено, може да е пробило гарнитура и да смесва с вода .   В охладителната нищо не е имало , пълнили са с вода което мен лично ме притеснява , източена е системата преди години и е стояла на  сухо, това  ми навява мисли за тотална корозия , но ще видим като разглобя системата , вероятно първо ще я напълня да видим  ако тече. ККОлата далеч не е в добро състояние но е добра  основа за реставрация, ръжда има само  зад задния номер в багажника , изтървало е уплътнение и следва първия въпрос :))

Къде се намират  уплътнения на врати и багажника, че моите са изгорели ????

Благодаря ви за интереса  и постовете ви !!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия